Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

6x a3a0224a4f429d54e138acbfb62a

 

2x 071a94d04741b5f0b5cea42df823

 

1x 03435c244dd09efb175fd1cc42f2

1x d0f43b3c4beba2c92709a4829b0dQuadro P1000

2xb4d37b304d128514306dc483d9ef DDR3 ecc 8GB

 

 

Reanimuje stary serwerek - HP Proliant MicroServer Gen8, Quadro posłuży do transkodowania w Plex + do procesowania Llamy, sieciówki żeby zapewnić więcej niż 1gbps przepustowości (brakuje więcej slotów pcie, stąd USB) i co więcej, przelotka USB->SATA żeby wykorzystać jakiś stary dysk SSD zamiast pendrive na system typu Unraid.

  • Lubię to 6
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

S8DtVtb.jpg

Spoiler

 

Kupiłem nowa kartę Asrock Taichi rx7900xtx ale jest pewien problem, po wyciągnięciu jej z pudełka które nie posiadało plomby i otwarciu opakowania na karcie nie było folii na back plate , jestem teraz w trakcie korespondencji ze sklepem ale wydaje mi się ze to karta po zwrocie , folia i odciski łapek  na kartonie wewnętrznym czy mam rację ze jest to karta p[o zwrocie .

Edytowane przez Han44
  • Smutne 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, xardas228 napisał:

@Han44 Prawdopodobnie masz rację, jaki to sklep? Bo jest kilka znanych ze sprzedaży zwrotów jako nówki, znając życie piszczą cewki i ktoś odesłał na zwrot.

Morele , ale już jest sprawa wyjaśniona karta jedzie na wymianę tylko dziwi mnie jedno dlaczego karty ze zwrotów nie sprzedają jako outlet ,tylko próbują wciskać jeszcze w taki sposób.Odpisują (już któraś z kolei osoba że karton nie posiada plomb ale milczą w sprawie folii na back plate, a przed kupnem to chyba każdy sprawdza w necie jak wygląda karta  (unboxing czy testach). Wiele razy tam kupowałem kupę lat ale nigdy jeszcze nie otrzymałem nowej używanej rzeczy .Zawiodłem się.Ostatnio tam kilka klamotów kupowałem ale wszystkie oplombowane .  3: 28 minuta

 

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo to Morele. Oni tak mają z outletem sprzedawanym jako nówka oraz "hostowaniem" trefnych sklepów.

Dlatego zawsze z przerażeniem patrzę jak np Zmaslo zarzyna pendrive robiąc z tego raid bo obawiam się, ze spróbują to potem wcisnąć jakiemuś klientowi.

Edytowane przez anemus
  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Andrew napisał:

Była używana, także w kulki robią niestety

Tak też myślałem (internet to wiedza), bardzo szybko bez oporu zaproponowano wymianę na nową, bez odpowiedzi co do folii na back plate ale karta spakowana i czekam jutro na kuriera numer rma tylko wydrukuję i nakleję. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego nadszarpują swoją opinię takimi tanimi trickami, przecież w taki sposób traci się klientów. 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Han44 napisał:

Tak też myślałem (internet to wiedza), bardzo szybko bez oporu zaproponowano wymianę na nową, bez odpowiedzi co do folii na back plate ale karta spakowana i czekam jutro na kuriera numer rma tylko wydrukuję i nakleję. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego nadszarpują swoją opinię takimi tanimi trickami, przecież w taki sposób traci się klientów. 

Oj tam. Błąd ludzki i tyle. Karta miała iść do gotowca i ktoś się pomylił:P

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Oj tam. Błąd ludzki i tyle. Karta miała iść do gotowca i ktoś się pomylił:P

Tak błąd ludzki , tylko nikt nie chce się do niego przyznać , jak miała isć do gotowca to po co drugi raz ją pakował w karton? Za dużo ostanio tych błędów gdzieś te karty ze zwrotów muszą isć na outletach ich nie widać.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak zamawiasz gotowca to na Twoje życzenie mogą Ci dać kartony od każdego podzespołu.

To wtedy karta siedzi w gotowcu a kartony jadą, a tu był zwrot lub ktoś testował dla siebie lub kolegi ewentualnie była na testach. Ale wkładając do gotowca to też bym wolał aby miała folię to jest gwarant że gpu jest nowe nie śmigane tak samo obudowa w transporcie też powinna mieć folię oryginalmą to w jakiś sposób chroni podzespoły

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...