Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Tak Was czytam Kochani i widzę, że jedni nie rozumieją drugich i na odwrót. Każdy z Was patrzy przez pryzmat własnych doświadczeń i nie potrafi spojrzeć na problem z dystansu, dodatkowo konfabulujecie i to dość mocno. Niektórym uraził dumę jakiś nauczyciel (być może słusznie, bo ja nie bronię nauczycieli którzy minęli się z powołaniem) a inni nie mają bladego pojęcia o pracy nauczyciela a się wypowiadają.

 

Całość sprowadza się przede wszystkim do tego o czym było już wspomniane, że system jest przestarzały, niedofinansowany i  nie nadąża za zmianami.

 

#1

 

1.Tak, zabierać telefonów nie wolno - bo to kradzież w świetle prawa - zgoda.

2.Nauczyciele mają narzędzia - nie, nie mają, chyba że uwagę w dzienniku elektronicznym nazywacie narzędziem,

To działa może w przypadku dobrze wychowanej i prowadzonej przez rodziców młodzieży w innym wypadku możecie sobie tam wpisywać wszystko co chcecie, niczym w książkę życzeń i zażaleń.

 

3.Są szkoły "lepsze" i "gorsze".... dlaczego tak się dzieje opisał to kolega @Karister, lokalizacja, dyrekcja, odgórne naciski samorządów aby zbierać "spadki i odpadki". Jaka jest praktyka w tych "gorszych"?, że do pojedyńczej klasy "wrzuca" się 2-3 "orłów" w nadziei, że "jakoś to będzie" I dzieją się sceny opisane powyżej.

 

Jeśli myślicie, że wystarczy postawić delikwentowi uwagę, obniżyć stopień z zachowania a jak to nie pomoże to można wydalić go ze szkoły to grubo się mylicie.

Ten system nie działa, ze szkoły wydala się już na prawdę najgrubsze przypadki tam gdzie jest już policja, kurator i cała kartoteka, na to muszę być kwity, dyrektorzy się tego boją, w obawie przed "krucjatami z kuratorium".

 

grafika nie związana :->:

 

z30381332ICR,Kuratorka-Barbara-Nowak-na-

 

 

#2

Nauczyciele... 

 

- Starej daty nie nadążają, patrzą jak docipać do tej emerytury i olać budę ciepłym moczem.

- Młodzi, przychodzą ambitni i pełni energii żeby po 2-3 latach "kariery" w oświacie, wypalić się zawodowo, nabyć znieczulicy a w co "lepszych" szkołach nerwicy.

Z różnych powodów systemowo-finansowych, na chwilę obecną nie ma szansy na lepszą kadrę, bo Ci którzy mają ambicje uciekają do innych zawodów. System motywacyjny nie istnieje.

 

Jest jeszcze grupa ludzi którzy nie nadają się do tego zawodu a mimo to go wykonują. Obecnie odbywa się łapanka - masz uprawnienia? wskakuj na pokład bo nie ma komu pracować.

 

*A i te kawy na przerwach @raiders co chyba do Ciebie :), nie wiem czy w każdej szkole ale przeważnie mają na nich jeszcze dyżury na korytarzach, żeby czereda się nie pozabijała, bo jak któryś popchnie drugiego i rozwali mu łeb, to wszyscy pytają jak do tego mogło dojść, wiec jest gruba szansa że przez 3-4h nie masz szansy wyjść i się odcedzić.

Chcecie to Wam mogę poopowiadać historii np. jak 6-klasista po dopalaczach położył się na podłodze i zaczął kopać w drzwi, zrobił się zielony i się zatrzymał, jak dziewczynka chciała zrobić sepuku i skoczyła z 2p, każdy wiedział, że nadaje się na papier ale matka nie dawała go zrobić.... no praca marzenie.

 

Praktyka wygląda tak:

 

Brajanek się uparł i mimo tego, iż zna sytuacje i ustalenia wyciąga telefon i się nim bawi... lekcja stop, mam go poprosić by schował telefon? a co jak nie będzie miał ochoty? uwaga? okej, wpisuję uwagę, minęło 5 min stoimy z tematem, brajanek dalej ma to w trąbce, och. Co teraz? Bo jako nauczycielowi dziś nie wolno mi nawet wyjść z klasy. Kontynuujemy lekcje czy czekamy, aż niefrasobliwy brajanek schowa ten telefon?. Próbujemy kontynuować ale nie bardzo się da bo brajan się właśnie uparł ze będzie  słuchał popka na głośniku, you know.  Wiec cała klasa w tym Ci którzy chcieliby jednak coś z niej wnieść wynoszą tylko "Ciapaty please don't break my heart".

 

Zgłaszamy dyrekcji, przychodzą rodzice - nauczyciel zły bo co on się czepia, brajan to dobre dziecko przecież. Temat rozchodzi się po kościach a Brajanek dalej rośnie nam na chlubę i robi swoje.

 

Jasne, że lepiej rozmawiać, ustalić zasady i szanować się nawzajem, jeśli jest taka młodzież to bajka, podejrzewam, że nie ma wtedy żadnych problemów w szkole.

Ale rośnie nam całkiem spory margines i problem będzie się tylko powiększał jeśli nie dojdzie do jakiejś gruntownej reformy szkolnictwa

 

Tyłkokryjec:

 

Kolejkę, żeby w koło choinki coś jeździło i dymiło, a tatuś miał czas wypić szklaneczkę:

 

duza-kolejka-elektryczna-pociag-dymiaca-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 4
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Gregu82 napisał:

up, fajne pudełko na graty..... u nas takie wywożą za darmo co środy

Ale z zawartością czy puste? Jak z drukarką 3d to chętnie przygarnę. :wariat:

 

 

W dniu 7.12.2023 o 12:35, BlackCoffe napisał:

Co nie zwalnia od tego by ta prywatna własność była używana w sposób nie utrudniający życia bądź prowadzenia zajęć innym oraz nie powodowała rozkojarzenia u dzieci (gdy to ich rzecz). 

Hmmm, odbieranie czy zakazywanie używania na przerwach nie spełnia tego warunku. To czysta projekcja siły i władzy kwalifikująca się jako przemoc wobec dzieci. Zdecydowanie gdyby moje dzieci były w wieku szkolnym to bym je wziął z takiej szkoły jak najszybciej.

Edytowane przez anemus
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

SONY PlayStation 5 Slim, zrobiłem sobie prezent na gwiazdkę :banan: Dokładnie ten model: https://www.euro.com.pl/konsole-playstation-5/sony-playstation-5-ps5-slim-z-napedem-1tb-.bhtml   Za bardzo nie chciało mi się czekać aż stanieje, zresztą nie wiadomo kiedy stanieje, raczej odległa przyszłość.

 

 

Zrzut ekranu 2023-12-10 003639.png

Edytowane przez Tomi29
  • Lubię to 6
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, drVanSteiner napisał:

Czyli dałeś się naciągnąć na marketingowy bełkot Sony i przepłaciłeś 700 zł emoji1787.png

 

Patrzyłem w kilku sklepach to zwykła ps5 z napędem aktualnie podrożała, różnica w cenie teraz jest mniejsza pomiędzy PS5 a PS5 Slim. @drVanSteiner wiem, że specyfikacja obu konsol jest praktycznie taka sama, z tym że dysk ps5 slim jest większy, jeszcze są jakieś drobne różnice ale teraz nie pamiętam, nie chce mi się sprawdzać.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...