Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

16 godzin temu, GreQonE napisał:

U mnie jedyne co pomaga to wyłączenie HDR, lub odpalenie trybu 60hz

Nic innego nie pomaga, wydałem z 5k na kable, nawet myślałem czy to może nie telewizor płata figle... ale PS5 działa no problem 4k120 z HDR

Nie wiem jaki masz TV, ale mi się odwalało z dziwnym migotaniem obrazu jak miałem włączoną opcję lokalnego wygaszania ekranu chyba, pogooglałem, były podobne wątki, wyłączyłem tę opcję w trybie gry i działa od tamtej pory. TV mam Sony 90j

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites





wyłączyłem tę opcję w trybie gry i działa od tamtej pory.


Problem w tym, że co zestaw, to inna opcja zadziała. U jednych wyłączenie czegoś w tv, u innych wył. vrr, u innych 120Hz, u innych HDR i jeszcze kilka innych ustawień. Czasem trzeba zrobić combo w tych wyłączanych opcji
Generalnie jest problem z xbox, do tego nienaprawialny, można próbować to obejść. Ale u jednych się da, u innych nie
Natomiast zazwyczaj pomaga wyłączenie i włączenie konsoli, z tym, że pomaga do następnego razu
  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Johny3 napisał:

Nie wiem jaki masz TV

Cholercia, już nie pamiętam, Samsung... Q90TS chyba, tak się nazywało, ale tak jak pisałem na PS5 jest wszystko OK

1 godzinę temu, drVanSteiner napisał:

Generalnie jest problem z xbox, do tego nienaprawialny

A to nie słyszałem, przybliżysz temat?

Chodzi o to co było z wadliwymi chipami Panasonica, czy coś innego?

Link to post
Share on other sites

Na zagranicznych forach wyczytałem, że Microsoft zna problem. Znamienne jest to że nawet na własnej stronie dają porady typu: wyłącz opcje tą czy tamtą, a nie odeślij do serwisu.
Dlatego w mojej opinii jest to nierozwiązywalne, bo problem jest od premiery konsoli to dzisiaj.
Jako ciekawostka (serwis to potwierdził) konsola może wysłać maksymalnie 40Gbps, a dla wszystkich wymaksowanych ustawień konsoli wymagana jest pełna przepustowość standardu HDMI 2.1 czyli 48 Gbps. Więc konsola musi coś ciąć, żeby się zmieścić w limicie transferu.
Ja wysłałem swoje zgłoszenie do serwisu i czekam co mi odpowiedzą.
A jeszcze większą ciekawostką jest to że ps5 może wysyłać tylko 32 Gbps.
Natomiast nie analizowałem jak to wygląda z PS-ką, chociaż teraz tak na szybko znalazłem tematy "PS5 sreen flickering problem", więc może jest to problem apu AMD.
Ale nie przejmuj się skoro u ciebie działa, to jest okej

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, drVanSteiner napisał:

"PS5 sreen flickering problem", więc może jest to problem apu AMD.

Właśnie w PS5 wprowadzili specjalny tryb "limited throughput" czy jak tam to nazwali, który po ustawieniu specjalnie obcina przepustowość i to u ludzi rozwiązuje problem, u siebie nie muszę tego ustawienia używać :D

Link to post
Share on other sites

A no widzisz, czyli dobrze kombinuję, że coś nie tak z przepustowością i to też potwierdza, że jest to nienaprawialne. Można to obejść, jak Sony, ale nie naprawić
Tylko takie obejście niestety musi obciąć coś z jakości obrazu: rozdzielczość, częstotliwość, przestrzeń kolorów lub głębię kolorów.🫤 Matematyki nie oszukasz

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, jarkko napisał:

Też racja, jeśli nie widać to niema co przepłacać. A powiedz jak z temperaturami pod obciążeniem na tym 12400f i ile watów ciągnie? Strona Intela wskazuje 65W base i 117W turbo, ale jak jest naprawde?

Temperatura w idle 30 stopni a pod obciążeniem Cinebench R23 56 stopni, ale użyłem ramki kontaktowej Thermalright, oraz pasty TF7 dodawanej zarówno do ramki jak i chłodzenia. Odblokowałem Power Limit na 255W, ale jeśli wierzyć HWInfo to "Całkowite zużycie mocy przez procesor" to 79,100 W. Procesor osiąga zarówno 4GHz allcore jak i 4.4Ghz na jednym rdzeniu, więc ciężko powiedzieć skąd Intel wziął to 117W.

 

Ostatecznie jest:

MSI PRO B660M-A WIFI DDR4

Intel Core i5-12400f

Thermalright LGA1700-BCF

Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB

 

Co do kombinacji MSI PRO B660M-A WIFI DDR4+Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB+ASUS Radeon RX6650 XT DUAL to gdyby karta graficzna nie miała backplate to byłaby masakra bo zapinki od wentylatorów się praktycznie z tym backplate stykają. Drugi dysk M.2 nie może mieć zbyt wysokiego chłodzenia bo będzie na styk z kartą graficzną, ja na dysku mam coś takiego i jest miejsca na styk, dysk dochodzi maksymalnie do 50 stopni. Płytę brałem pod kątem jak najmniejszej temperatury sekcji zasilania bo poprzednia płyta osiągała praktycznie z buta 100 stopni, ta nie dobija do 60. Montaż ramki i chłodzenia banalny, najlepiej montować ramkę z procesorem w sockecie bo ryzyko uszkodzenia pinów znika.

https://i.imgur.com/1ZnPI5p.jpghttps://i.imgur.com/DDakLNP.jpg

 

  • Lubię to 6
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, GreQonE napisał:

Właśnie w PS5 wprowadzili specjalny tryb "limited throughput" czy jak tam to nazwali, który po ustawieniu specjalnie obcina przepustowość i to u ludzi rozwiązuje problem, u siebie nie muszę tego ustawienia używać :D

 

na pc jest ten sam efekt, trzeba zmniejszyć częstotliwość odświeżania - to pomaga.

W dniu 21.08.2023 o 11:15, jacekgothic napisał:

o do padów, to pełna zgoda, mając kilka miesięcy PS5 i pada od sony, to jak znów kupiłem xsx i wziąłem pada od xboxa do ręki, to stwierdziłem,  że straszny szrot. Dlatego też kupiłem elite 2.

mam ps4, pady od xboxa i dla mnie te pady od ps4 to syf, małe i niewygodne

 

 

W dniu 21.08.2023 o 11:27, joker5513 napisał:

Też chciałbym umieć jak Wy Panowie przesiąść się całkowicie na konsolę... Wydałby człowiek raz na 5-7 lat 3 tys. złotych, sprzedawał gry po ich ukończeniu i nie ładował milionów monet w PC'ta :D Niestety nie potrafię. 

ja na odwrót, chce mieć najlepsza grafikę i najwięcej klatek, to skazany na pc jestem

Link to post
Share on other sites

Pomimo tego, że jestem klientem UPC od chyba 25 lat , to z powodu ich niekompetencji i braku internetu w ogóle przez 11 dni z ostatnich 3 tygodni, a przez resztę w porywach do 200 z opłacanego 1 GB i ciągłych walkach z infolinią i bogu ducha winnymi serwisantami/technikami , w końcu orzekli, że muszą wymienić kable w pionie, ale jednocześnie stwierdzili, że nie ma takiej możliwości technicznej, więc złożyłem wypowiedzenie z ich winy. Mimo, że mam umowę na czas określony, to w ciągu 15 min. zaakceptowali bez konsekwencji z mojej strony.
Tv na razie zostawiłem.
A skoro tak to kupiłem w Orange światłowodowy (ftth, a nie ftt coś tam jak w UPC/Play). W sobotę montaż, więc zobaczymy.
Cenowo w pierwszym roku 5 zł drożej, w drugim 25 zł drożej.ef560726bd3195f74ebe1bdfd10e5ead.jpg

  • Lubię to 7
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A77B46D9-FEFF-4915-90F3-5215DBDAF488.jpeg.d1850ae503c955f574dce6b2a2bc8bd3.jpeg

 

Drukarkę, sobie kupiłem.... owszem posiadam już drukarkę, CANON, ale tusze do niej to ok €45, więc mój Syn wypatrzył opcje kupna drukarki z darmowym drukiem na 6 miesięcy.... więc sorry, ale Canon (mimo że sprawny) poszedł na śmietnik...:D

Edytowane przez Gregu82
zmiana zdjęcia na zgodny format
  • Lubię to 6
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 21.08.2023 o 11:27, joker5513 napisał:

Ja ogólnie słabo sobie radzę padem (wychowany grając na piecyku), a jak jeszcze mam walczyć z padem od Xbox (z niesymetrycznie ułożonymi analogami) to już ogólnie mnie strzela ....

Do wszystkiego można się przyzwyczaić,kwestia czasu.Ja też od małolata tylko pady od pleya i właśnie te niesymetrycznie ułożone analogi w xbox mnie odrzucały a teraz uważam za bardzo dobry i wygodny pad.Gdybym miał znowu przesiąść się na sony,nie widzę problemu.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Mimo, że mam umowę na czas określony, to w ciągu 15 min. zaakceptowali bez konsekwencji z mojej strony.emoji16.png

to samo miałem, wymiana routera na wyższy model i jak ręką odjął. Tylko u mnie to nie 5 zł więcej w orange, tylko 120% więcej, więc walczyłem z nimi

Link to post
Share on other sites

Problem w UPC wyniknął że zmiany częstotliwości dla modemów 1Gb oraz z nienajnowszą infrastrukturą. Modemy nie chcą poprawnie pracować. Chodzi o giga connecty i giga connecty 6. Właśnie pod koniec lipca zmienili te częstotliwości i zrobiła się padaka, a w 3 miastach jest najgorzej. M.in. w Kielcach, a w samych Kielcach najgorzej na moim osiedlu🫤
Do tego nie chcą zmieniać kabli , bo w przyszłości będą przechodzic na pełny światłowód.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...