Skocz do zawartości

i5 6600K OC 4.4Ghz 1.2V !?


Recommended Posts

Witam. 
Trochę czytałem trochę próbowałem i coś tam chyba już wiem ale z nową płytą mam wrażenie, że znowu nic nie wiem http://techlipton.pl/forum/images/smilies/smile.png Do rzeczy... po zmianie z i5 2500k na i5 6600K na płycie Asus Z170 ProGamming chciałem spróbować OC i zobaczyć na jaką to sztukę trafiłem ponieważ  i5 2500k była jednym słowem  - tragiczna. Ustawiłem profile XMP pamięci, posprawdzałem parę opcji i jest troche inaczej niż na Asrocku P67Pro3 bo połowy opcji nie widzę no ale dałem napięcie manual mode 1.200V i zaczynam podnosić mnożnik (offsetem strasznie podbija napięcia przynajmniej w standardzie na tej płycie. Skakało po 1.2-1.35!? ) Daje 3.7Ghz testuje w Prime i w grach typu wiedźmin 3, gta5 - Wszystko działa no to bez zwiększania napięcia ide dalej... 4.0Ghz - działa , 4.2 GHz - działa 4.4 Ghz DZIAŁA!!! (1.200V) wyżej już się restartował w Prime. Temperatury z Fortisem 2 nie przekraczają podczas grania w Wieśka 57-60*C. I pojawia się moje pytanie czy to w ogóle możliwe na tak niskim napięciu mieć takie taktowanie czy po prostu są w tej płycie opcje, które są włączone i podbijają same napięcia bo CPU-Z pokazuje rózne napięcia 1.25-1.27 a czasem 1.20V mimo tego, że ustawione mam na sztywno w biosie. Czy możecie mi powiedzieć jakie opcje jeszcze muszę pozmieniać pod OC ? Podaje resztę sprzętu: Gtx 980Ti MSI 6GB, Corsair CS650M 80 + Gold 92%, Ram Kingston HyperX Fury 2x8gb CL 14 2133Mhz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...