Skocz do zawartości

Upgrade jednostki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

Witam

Aktualnie bawię się na takim PC:
 

i4690K (nie kręcony)

8GB RAMu

GTX 770 2GB

zasiłka G550M

 

Minęło już trochę czasu, coraz więcej tytułów domaga sie tej 970'ki i zastanawiam sie czy jest sens wymieniać teraz właśnie kartę graficzną. Z tego co się orientuje, procesor i te 8GB to póki co w sam raz więc zostaje tylko grafika do wymiany. Zakładając, że sprzedam mojego GTX770 za jakieś rozsądne pieniądze, jestem w stanie wyłożyć max 1700zł na nową grafike. Dodam, że nie interesuje mnie gra w 4k, chodzi mi o komfort zabawy w FHD przy min. wysokich ustawieniach

 

Pytanie więc: warto teraz czy lepiej poczekać? O to samo pytałem się rok temu i wtedy napisano, żeby się wstrzymać

Pozdrawiam

Edytowane przez navka
Link to post
Share on other sites

 

 

niedługo wychodzą nowe karty graficzne
Kolejnyy wróżbita Maciej :D A ja dodam wstrzymaj się jeszcze dłużej, bo 5 generacji po pascalu będzie kilka razy wydajniej, więc GPU znów będzie nie domagać  ;) 

Od siebie dodam - nie spodziewaj się dużego skoku wydajności pomiędzy 770 vs 970, ponieważ 970 = 780, a pomiędzy 770, a 780 różnica niebyłą jakaś kosmiczna.

Link to post
Share on other sites

Ja nie czekałem i wymieniłem   na r9 390   i tobie też radzę  a byś zmienił na np gtxa 970  , różnica w wydajności będzie bardzo  duża względem twojej poprzedniej karty  zwłaszcza jak ją  podkręcisz  prawie każdy gtx 970 idzie przynajmniej na 1450- 1480mhz na rdzeniu  a jak trafisz dobrą sztukę to i 1550mhz nie będzie problemem   przy takich taktach masz wydajność gtxa 980  , obecnie gtx 770   nie ma najlepszej wydajności  w nowych grach

Link to post
Share on other sites

Kolejnyy wróżbita Maciej :D A ja dodam wstrzymaj się jeszcze dłużej, bo 5 generacji po pascalu będzie kilka razy wydajniej, więc GPU znów będzie nie domagać  ;)

Od siebie dodam - nie spodziewaj się dużego skoku wydajności pomiędzy 770 vs 970, ponieważ 970 = 780, a pomiędzy 770, a 780 różnica niebyłą jakaś kosmiczna.

 

 

Czyli jednak poczekam skoro takiego przeskoku w wydajności nie ma bo niestety do GTX980 troche mi kasy brakuje ;)

Link to post
Share on other sites

Czekane nic nie da - dozbieraj kaski do 980, lub do Pascala, bo za wydajność niestety trzeba zapłacić - jeszcze rok temu było to w granicach 2K zł, obecnie jest to 3K zł i tego niestety nie przeskoczysz. Reasumując - rozglądałbym się za używanym gtx980, albo dozbierał do nówki ... poza tym te karty są raczej słabo opłacalne. Gtx970 wypada pod tym względem o niebo lepiej, bo jakby nie było dopłacasz 50% do gtx980, a dostajesz ok.20-30% wydajności więcej.  Z gtx980Ti jest jeszcze gorzej pod tym względem. Także na spokojnie się zastanów co zrobić - czy zbierać i wskoczyć w segment high-end, czy może odpuścić i pozostać na trochę słabszych układach, ale za to opłacalnych cenowo.

Link to post
Share on other sites

To wychodzi na to że w przyszłym roku albo pod koniec tego za high end będzie się płaciło ze 4k.

 

Z ego co piszesz to tak źle i tak nie dobrze bo zabule 1000zł więcej a dostane te 30% mocy więcej, z kolei jak zostanę przy kartach pokroju 970 to aż tak dużej różnicy nie poczuje, za to portfel będzie lżejszy o kilka stówek. Kiedyś mi się wydaje, że takiej róźnicy nie było jak dziś

 

@edit

 

teraz patrzę na allegro to 980ki po 1900zł używki chodzą

Edytowane przez navka
Link to post
Share on other sites

 

 

Kolejnyy wróżbita Maciej A ja dodam wstrzymaj się jeszcze dłużej, bo 5 generacji po pascalu będzie kilka razy wydajniej, więc GPU znów będzie nie domagać    Od siebie dodam - nie spodziewaj się dużego skoku wydajności pomiędzy 770 vs 970, ponieważ 970 = 780, a pomiędzy 770, a 780 różnica niebyłą jakaś kosmiczna.
 

Chodzi o to, że w tym momencie GTX 770 wystarcza do każdej gry na wysokie, do większości na Ultra, więc wymiana by w każdej grze było Ultra jest niezbyt opłacalna, a za rok znowu będzie taka sama sytuacja (przynajmniej taka sytuacja od paru lat się powtarza) i żeby znowu była każda gra na Ultra będzie trzeba kupić GTX 1070 (czy jaki to tam będzie), a jak wymieni przy Pascalach to przez ten rok będzie miał Ultra, a jego GTX 770 będzie w większości najnowszych gier (najprawdopodobniej) miał średnie/wysokie i wtedy wymiana da mu znacznie więcej wydajności.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

To wychodzi na to że w przyszłym roku albo pod koniec tego za high end będzie się płaciło ze 4k.
Niestety na to się zanosi.

Faktycznie wybierasz pomiędzy opłacalnością gtx970, a max wydajnością (nieopłacalną) ... szczerze olej high-end, bo się tylko wkórzysz jak za kilka miesięcy wyjdzie nowe GPU, 30% wydajniejsze , a cena Twojego spadnie ostro w dół - tak to wygląda z high-end. To nie działa tak że raz wydasz te 3000zł - to działa tak że musi Ciebie stać na zakup tej karty i to tak beż większych problemów - za rok wychodzi nowa i niema problemu ze sprzedażą karty za którą się zapłaciło 3000zł za jakieś 1500zł, późnej dopłata 1500zł i znowu mam high-end << tak to wygląda i musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy warto, czy Ciebie stać na taką zabawę.

Link to post
Share on other sites

Niestety na to się zanosi.

Faktycznie wybierasz pomiędzy opłacalnością gtx970, a max wydajnością (nieopłacalną) ... szczerze olej high-end, bo się tylko wkórzysz jak za kilka miesięcy wyjdzie nowe GPU, 30% wydajniejsze , a cena Twojego spadnie ostro w dół - tak to wygląda z high-end. To nie działa tak że raz wydasz te 3000zł - to działa tak że musi Ciebie stać na zakup tej karty i to tak beż większych problemów - za rok wychodzi nowa i niema problemu ze sprzedażą karty za którą się zapłaciło 3000zł za jakieś 1500zł, późnej dopłata 1500zł i znowu mam high-end << tak to wygląda i musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy warto, czy Ciebie stać na taką zabawę.

 

 

Dzięki bardzo. W prosty sposób udzieliłeś mi odpowiedzi na moje pierwsze pytanie i chyba nie dla mnie wydawanie tysięcy na kartę graficzną, jak za max półtora roku będe musiał wyłożyć tyle samo :)

 

dzięki raz jeszcze!

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo  ;)

Opisałem jak to wygląda w realu - uważam że zakup ma sens jak przede wszystkim nas na niego stać, a w tym konkretnym przypadku niema to większego sensu - wypruwać sobie żyły i zapierniczać na raty za gtx980Ti? Głupota jakich mało jak dla mnie - zanim spłacisz kartę, będą już nowe, szybsze ... i tak w kółko  8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...