Skocz do zawartości

Od czego zacząć składać nowy komputer do gier posiadając część starych części.Pytania o procesor,kartę,pamięci.


Recommended Posts

 

Cześć.

Zamierzam w przeciągu kilku miesięcy złożyć wydajny komputer do grania.CPU,MOBO i GPU nie będę wymieniał przynajmniej przez 5 lat.Cena nie jest zdefiniowana.Myślałem nad 4690K oraz GTX970.W tym wypadku budżet na pewno przekroczy 3 tys. zł.Ale nie to jest w tym momencie najważniejsze.

 

Od czego zacząć składać nowy komputer?Posiadam stary, z którego mogę użyć jedynie HDD i nagrywarkę.I tak później bym to wymienił,ale żeby nie wydawać na raz całych oszczędności mogę poczekać.Reszta części do wymiany(mają około 7,8 lat).

 

Mogę jednak nieco się wycwanić i część nowych i część starych części włożyć do nowej obudowy.Mam na myśli nowy HDD,SDD,nagrywarkę,?zasilacz?.

Aktualny zestaw:

MOBO:Gigabyte G31M-S2L 

CPU:Intel Pentium E2200

GPU:Nvidia GeForce GT9600

Obudowa na płytę micro ATX

podstawowa nagrywarka

podstawowy HDD 1 TB

zasilacz musiałbym sprawdzić na tabliczce

pamięć 4GB starego DDR

 

Od czego zacząć przebudowę komputera?Myślałem żeby na pierwszym miejscu zakupić obudowę.Płyta i cała reszta wejdzie.Później tak jak napisałem wymienić HDD i nagrywarkę oraz dorzucić SSD. Następnie w miarę wysokości budżetu kupić MOBO,CPU,GPU,pamięć.

Czy połączenie takich nowych technologii(SSD) ze starym komputerem będzie w pełni działało?Nic nie będzie się psuło,wcześniej niszczyło?Co z zasilaczem i jego mocą?

 

Z procesorem i grafiką myślę, że najlepiej będzie poczekać i monitorować rynek.W tym momencie części są drogie a na tańszych podzespołach tak tego nie odczuję.

 

Pytania późniejsze:

-jak bardzo widoczna jest różnica między kościami w różnych częstotliwościach?

-lepiej kupić 2x4GB i w późniejszym czasie rozszerzyć o kolejne 2x4GB czy zakupić 1x8GB i rozszerzyć o 1x8GB?Ma takie działanie sens?

-który GTX najlepszy?Duża jest między nimi różnica w wydajności, czy po prostu wybrać taką z odpowiadającą mi kulturą pracy i kolorystyką?

-jeżeli nie będę nic wymieniał przez 5 lat warto wybrać 4690K?Czy wystarczy procesor z zablokowanym mnożnikiem?

-4690K, czy może coś nowszego?

-potrzebuję więcej miejsca na pulpicie.Zakupić monitor około 20", połączyć ze starszym Asusem również 20",czy kupić jeden większy?

 

Zapraszam do dyskusji i liczę na ciekawe odpowiedzi http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/smile.png

Link to post
Share on other sites

Witaj. Jeśli ma starczyć na 5-7 lat do koniecznie odblokowany mnożnik i dobre chłodzenie za niewygórowane pieniądze (np thermalright albo mugen max) bo będziesz go musiał delikatnie podkręcić przy łączeniu dwóch kart grafiki (ale o tym za chwilę). Dysk SSD bedzie Ci działał bez problemu na starym sprzęcie pod warunkiem że masz złącze SATA a sądzę że mas skoro korzystasz z dysku 1 TB obecnie - i to jest to co mozesz zostawić do nowego kompa jako magazyn danych (gry, filmy, projekty itp) a SSD ma służyć wyłącznie systemowi. Jeśli skupiasz się na zakupie GTX970 to za 2 lata będziesz musiał dokupić drugą bo ta nie wyrobi w nowych grach. Zatem płyta powinna obsługiwać SLI (np gigabyte z97x-gaming3 za niewygórowaną kasę). Pamięć bardzo ważna. jedna z najlepszych obecnie na rynku kosztuje ~500 zł za 2x8 GB G.Skill 2400C10D-GTX. kości są dwie i pracują w dualu więc o zakupie jednej kości zapomnij. A co do monitorów - przy GTX970 o surroundzie zapomnij. Jednakże wyświetlanie powiększonego pulpitu na dwóch monitorach o różnej rozdziałce jest jak najbardziej możliwe bo dla każdego tę rozdziałkę ustalasz osobno. Ja mam dwa: jeden 12-letni samsung 1280x1024 i drugi nowy LG 29" wide FHD 2560x1080 i nic się nie gryzie. Zasilacz będzie potrzebny przy zakupie grafiki, proca + płyty. Tyle.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli  chcesz mieć spokój na te 5 lat to lepiej już iść w nowszą podstawkę, czyli 1151, można wziąć jakiegoś i5 6600K/i7 ale to słabo opłacalna opcja, więc zostałbym na nowej platformie mając pewność że jak kiedyś będziesz miał wolne grosze to zmienić procesor/karte. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Od czego zacząć przebudowę komputera?Myślałem żeby na pierwszym miejscu zakupić obudowę.Płyta i cała reszta wejdzie.Później tak jak napisałem wymienić HDD i nagrywarkę oraz dorzucić SSD. Następnie w miarę wysokości budżetu kupić MOBO,CPU,GPU,pamięć.

Rób zestaw już w nowej budzie i zrób zakup na raz zamiast na raty. Coś będzie tańsze coś będzie droższe po upływie czasu chociaż teraz to ciężko cokolwiek przewidzieć. 

 

 

 

 

Witaj. Jeśli ma starczyć na 5-7 lat do koniecznie odblokowany mnożnik i dobre chłodzenie za niewygórowane pieniądze (np thermalright albo mugen max)

Żeby podkręcać trzeba to chcieć samemu zrobić, a autor nie wypowiedział się w tym temacie.

 

 

 

Zatem płyta powinna obsługiwać SLI (np gigabyte z97x-gaming3 za niewygórowaną kasę)

Wiesz jaka jest opłacalność SLI ? Masz pojęcie co polecasz ? Wiesz, że do tego potrzeba droższe MOBO, mocniejszy zasilacz posiadający możliwość robienia takiej konfiguracji ? Wiesz, że za te dwa lata najprawdopodobniej wyjdzie nastepca gtx 970 z Pascali, a do tego czasu będzie można spokojnie cieszyć się płynną rozgrywką ? Wygląda na to, że nie wiesz.

 

 

 

Pamięć bardzo ważna. jedna z najlepszych obecnie na rynku kosztuje ~500 zł za 2x8 GB G.Skill 2400C10D-GTX.

Po co kupować aż 16 GB RAMu ? W jakiej grze to wykorzysta ? Kupując lepsze MOBO będzie miał 4 banki więc dokupi jak będzie taka potrzeba, zamiast niepotrzebnie uszczuplać budżet w tej chwili.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli  chcesz mieć spokój na te 5 lat to lepiej już iść w nowszą podstawkę, czyli 1151, można wziąć jakiegoś i5 6600K/i7 ale to słabo opłacalna opcja, więc zostałbym na nowej platformie mając pewność że jak kiedyś będziesz miał wolne grosze to zmienić procesor/karte. 

No albo tak, zależy jak finansowo się wyrobisz, czasem fajne okazje się trafiają.

Link to post
Share on other sites

Witaj. Jeśli ma starczyć na 5-7 lat do koniecznie odblokowany mnożnik i dobre chłodzenie za niewygórowane pieniądze (np thermalright albo mugen max) bo będziesz go musiał delikatnie podkręcić przy łączeniu dwóch kart grafiki (ale o tym za chwilę). Dysk SSD bedzie Ci działał bez problemu na starym sprzęcie pod warunkiem że masz złącze SATA a sądzę że mas skoro korzystasz z dysku 1 TB obecnie - i to jest to co mozesz zostawić do nowego kompa jako magazyn danych (gry, filmy, projekty itp) a SSD ma służyć wyłącznie systemowi. Jeśli skupiasz się na zakupie GTX970 to za 2 lata będziesz musiał dokupić drugą bo ta nie wyrobi w nowych grach. Zatem płyta powinna obsługiwać SLI (np gigabyte z97x-gaming3 za niewygórowaną kasę). Pamięć bardzo ważna. jedna z najlepszych obecnie na rynku kosztuje ~500 zł za 2x8 GB G.Skill 2400C10D-GTX. kości są dwie i pracują w dualu więc o zakupie jednej kości zapomnij. A co do monitorów - przy GTX970 o surroundzie zapomnij. Jednakże wyświetlanie powiększonego pulpitu na dwóch monitorach o różnej rozdziałce jest jak najbardziej możliwe bo dla każdego tę rozdziałkę ustalasz osobno. Ja mam dwa: jeden 12-letni samsung 1280x1024 i drugi nowy LG 29" wide FHD 2560x1080 i nic się nie gryzie. Zasilacz będzie potrzebny przy zakupie grafiki, proca + płyty. Tyle.

1.Kiedy zacząć podkręcać?Czy do niepodkręconego wystarczy chłodzenie boxowe z zestawu i później przy podkręcaniu wymieniłbym na coś lepszego?Czy zakupić cooler od razu?

2.Za 2 lata GTX 970 nie wyrobi?Nie muszę grać w coraz to nowe tytuły na ultra.Nie jest to przecież słaba karta także nie przesadzajmy.

3.Czy jeżeli zakupie tą pamięć to nie będę musiał już później dokupywać?500 zł trochę boli.Chciałbym wydać ~4000zł na komputer.Duża będzie różnica między tą a nieco tańszą propozycją?

4.Grafika nie uciągnie dwóch monitorów?Wyświetlałbym na tym drugim dodatkowe okna,np. stron internetowych potrzebnych mi do wygodniejszej pracy.

 

Edit:

 

Panowie, tak jak napisałem post wyżej chciałbym za cały zestaw bez monitora zapłacić około 4000zł.Nie stać mnie na komputer za 8 tysięcy.Chcę grać w najnowsze tytuły, ale aż takim maniakiem nie jestem.

Edytowane przez Ryusse
Link to post
Share on other sites

 

 

1.Kiedy zacząć podkręcać?Czy do niepodkręconego wystarczy chłodzenie boxowe z zestawu i później przy podkręcaniu wymieniłbym na coś lepszego?Czy zakupić cooler od razu?

Możesz przyjąć taką taktykę - chłodzenie później, bo BOX jest za słaby do OC. Kiedy zacząć podkręcać to zależy od tego w jakie gry grasz - jeżeli takie, w których głownie wykorzystywane jest CPU to najlepiej od razu.

 

 

 

2.Za 2 lata GTX 970 nie wyrobi?Nie muszę grać w coraz to nowe tytuły na ultra.Nie jest to przecież słaba karta także nie przesadzajmy.

Dokładnie wyrobi, a po jakimś czasie będzie się jechać z detalami w dół.

 

 

 

3.Czy jeżeli zakupie tą pamięć to nie będę musiał już później dokupywać?500 zł trochę boli.Chciałbym wydać ~4000zł na komputer.Duża będzie różnica między tą a nieco tańszą propozycją?

Za 4000 możesz mieć zestaw bez OC, ale z SSD albo z OC i bez SSD. Nie potrzebujesz na start aż tyle pamięci jeżeli komp będzie do grania. Dokupisz jak będzie taka potrzeba.

 

 

 

4.Grafika nie uciągnie dwóch monitorów?Wyświetlałbym na tym drugim dodatkowe okna,np. stron internetowych potrzebnych mi do wygodniejszej pracy.

Uciągnie. 

Link to post
Share on other sites

nos_tro, powiem Ci w czym wykorzystać 16GB ram. w Wiedźminie 3. Aby ta gra chodziła z wyłączonym plikiem stronnicowania to tyle właśnie potrzeba. Co do kart grafiki mam natomiast mieszane uczucia jeśli chodzi o GTX970 - ma użyteczne tylko 3,5 GB ramu ale autor postu akurat o tę pytał, choć dodam że nie każda gra jest dobrze zoptymalizowana do SLI. Sam korzystam z GTX 980 Ti która ładuje do swojego ramu prawie 5 GB danych w momencie uruchomienia GTA 5 i sądzę że WYMIANA GTX970 w przyszłości na coś mocniejszego będzie lepszym rozwiązaniem - i tu z nos_tro się zgadzam.

Link to post
Share on other sites

Możesz przyjąć taką taktykę - chłodzenie później, bo BOX jest za słaby do OC. Kiedy zacząć podkręcać to zależy od tego w jakie gry grasz - jeżeli takie, w których głownie wykorzystywane jest CPU to najlepiej od razu.

 

 

 

Dokładnie wyrobi, a po jakimś czasie będzie się jechać z detalami w dół.

 

 

 

Za 4000 możesz mieć zestaw bez OC, ale z SSD albo z OC i bez SSD. Nie potrzebujesz na start aż tyle pamięci jeżeli komp będzie do grania. Dokupisz jak będzie taka potrzeba.

 

 

 

Uciągnie. 

Do SSD mogę dorzucić parę stówek.Wiem za co płacę.

Link to post
Share on other sites
nos_tro, tu nie chodzi o odczyty. mam wyłączony plik stronnicowania. przy 8GB ramu wywaliło mnie z Wieśka z komunikatem: masz za mało pamięci ram... więc wiem co mówię

To masz jakiś wyjątkowy egzemplarz tego Wiedźmina - moi znajomi bez problemu przeszli go na 8 GB RAM.

 

 

Do SSD mogę dorzucić parę stówek.Wiem za co płacę.

Wybór jest prosty - Crucial BX100 250 GB.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites
1.Kiedy zacząć podkręcać?Czy do niepodkręconego wystarczy chłodzenie boxowe z zestawu i później przy podkręcaniu wymieniłbym na coś lepszego?Czy zakupić cooler od razu?

 

powiem tak, boxowy cooler bez podkręcania daje temperaturę na procu ~70°C i nie jest to temperatura zabójcza. teoretycznie powinien wytrzymać dużo więcej. tak w momencie chęci podkręcania powinieneś kupić nowy cooler. 

 

 

 

2.Za 2 lata GTX 970 nie wyrobi?Nie muszę grać w coraz to nowe tytuły na ultra.Nie jest to przecież słaba karta także nie przesadzajmy.

 

Jak będziesz grał tylko w FHD to nie będzie problemu, tak jak nos_tro napisał, po prostu będziesz jechał z detalami w dół. A jak Ci się trafi dobra okazja na używkę 980/980 Ti w przyszłości to po prostu wymień.

 

 

 

3.Czy jeżeli zakupie tą pamięć to nie będę musiał już później dokupywać?500 zł trochę boli.Chciałbym wydać ~4000zł na komputer.Duża będzie różnica między tą a nieco tańszą propozycją?

 

Jeśli nie jesteś maniakiem bierz jedną kość 8 GB a potem sobie dokupisz następną jak będzie potrzebna.

 

2 monitory uciągnie bez problemu, już GTX560 i wcześniejsze robiły to bez problemu, tyle że nie do grania a do pracy, filmów, obróbki itp.

nos_tro ale jesteś uparty... mówię Ci BEZ PLIKU STRONNICOWANIA. z włączonym plikiem stronnicowania oczywiście i na 4 GB ramu chodzi na Quadzie Q9550 i jeśli chcesz się przekonać zapraszam do mnie na piwko i prezentację

Edytowane przez TwardyMakowiec
Link to post
Share on other sites

To masz jakiś wyjątkowy egzemplarz tego Wiedźmina - moi znajomi bez problemu przeszli go na 8 GB RAM.

 

 

Wybór jest prosty - Crucial BX100 250 GB.

250GB pamięci.Co mogę instalować jeszcze na takim SSD oprócz systemu?Nie wiem czy nie wystarczyło by mi 128 GB.

powiem tak, boxowy cooler bez podkręcania daje temperaturę na procu ~70°C i nie jest to temperatura zabójcza. teoretycznie powinien wytrzymać dużo więcej. tak w momencie chęci podkręcania powinieneś kupić nowy cooler. 

 

 

 

 

Jak będziesz grał tylko w FHD to nie będzie problemu, tak jak nos_tro napisał, po prostu będziesz jechał z detalami w dół. A jak Ci się trafi dobra okazja na używkę 980/980 Ti w przyszłości to po prostu wymień.

 

 

 

 

Jeśli nie jesteś maniakiem bierz jedną kość 8 GB a potem sobie dokupisz następną jak będzie potrzebna.

 

2 monitory uciągnie bez problemu, już GTX560 i wcześniejsze robiły to bez problemu, tyle że nie do grania a do pracy, filmów, obróbki itp.

nos_tro ale jesteś uparty... mówię Ci BEZ PLIKU STRONNICOWANIA. z włączonym plikiem stronnicowania oczywiście i na 4 GB ramu chodzi na Quadzie Q9550 i jeśli chcesz się przekonać zapraszam do mnie na piwko i prezentację

O graniu w 4k nawet nie myślę :)

Czyli wybrać 1x8GB i później sobie dokupić drugi raz 8GB a nie 4x4GB?

Link to post
Share on other sites

 

 

250GB pamięci.Co mogę instalować jeszcze na takim SSD oprócz systemu?Nie wiem czy nie wystarczyło by mi 128 GB.

128 GB to na sam system i jakieś programy, a to trochę mało. Na 250 GB zainstalujesz jeszcze parę gierek.

 

 

 

nos_tro ale jesteś uparty... mówię Ci BEZ PLIKU STRONNICOWANIA. z włączonym plikiem stronnicowania oczywiście i na 4 GB ramu chodzi na Quadzie Q9550 i jeśli chcesz się przekonać zapraszam do mnie na piwko i prezentację

Jestem uparty, bo wiem, że na konfiguracji takiej jak moja, 4570k + GTX 970 Strix + 8 GB RAM gra działa bez niespodzianek. 

 

Zużycie trochę ponad 5 GB odjąć oczywiście to co chodzi w tle do nagrywania:

Link to post
Share on other sites

zdecydowanie lepiej jest mieć 8 GB w jednej kości RAM - działa szybciej.

4 K ciągną tylko 980 Ti połączone w SLI,, nawet taki zboczeniec jak ja nie myśli o tym bo mnie na to nie stać :)

na system i kilka programów takich jak office, corel itd powinno starczyć 120 - 128 GB na SSD. ja mam 180 bo miałem okazję za 2/3 ceny kupić. w drugim kompie mam 120 GB i jest wystarczająco. jednakże. jeśli będziesz korzystał z DUŻEJ ilości programów do których będziesz potrzebował szybkiego dostępu lepiej jest mieć zapas. corel u mnie otwiera się 2 sekundy. na zwykłym "talerzowym" około 10-12 sekund - różnica jest bardzo widoczna. zastanów się ile potrzebujesz miejsca i tyle. dysk SSD trzeba oszczędzac bo zużywa się znacznie szybciej niż talerzowy. zatem powinny się tam znaleźć programy głównie do odczytu danych a nie ciągłego ich zmieniania/zapisywania. dlatego np pulpit, dokumenty i całą resztę mam zlokalizowaną na talerzowym - przedłużając tym samym życie dyskowi SSD.

Link to post
Share on other sites

 

 

O graniu w 4k nawet nie myślę

Z monitorem to zestaw za około 10k zł także powodzenia...

 

 

 

Czyli wybrać 1x8GB i później sobie dokupić drugi raz 8GB a nie 4x4GB?
 

Teraz weź 2x4 GB będzie działać w dual channel.

 

 

 

zdecydowanie lepiej jest mieć 8 GB w jednej kości RAM - działa szybciej.

Dual channel - chyba więcej nie muszę mówić... Od kiedy to jedna kość będzie działać szybciej od dwóch.  

Link to post
Share on other sites

Ja gram w Wieśka na rozdzielczości 2560 x 1080 z włączonym hairworks na max plus antyaliasing hairworks max. w tej rozdzielczości mam między 55 a 80 FPS. 970 nie pociągnie tej rozdzielczości z tymi ustawieniami w tylu klatkach na sekundę  - cudów nie ma. ale na 1920 x 1080 spokojnie idzie na 35-40 fps-ach. zawsze hairworks można wyłączyć


Dual channel - chyba więcej nie muszę mówić... Od kiedy to jedna kość będzie działać szybciej od dwóch. 

 

poczytaj testy to zobaczysz

Link to post
Share on other sites

Dual channel - chyba więcej nie muszę mówić... Od kiedy to jedna kość będzie działać szybciej od dwóch.    poczytaj testy to zobaczysz

Poczytałem i wiem, że zysk z dual channel jest skromny ale jest nad kością w single channel. Zysk wynosi w porywach do 3 klatek ale jest.
Link to post
Share on other sites

Dyski są niezłe chociaż na Seagacie się kiedyś przejechałem - wielu ludzi sobie chwali jednak tę firmę. Osobiście używam WD Caviar - miałem w życiu łącznie 10 lub 11 różnych dysków tej firmy... część mam do tej pory, wszystkie działają, najstarszy ma ok 12 lat. Nie wiem co Pan nos_tro na to powie a nie chcę się z nim już kłócić. Jeśli 1 TB (w sumie) + SSD co najmniej 120 GB są dla Ciebie wystarczające możesz zakup nowego dysku odpuścić chwilowo. Natomiast obecnie dyski mają już w standardzie 64 MB cache co przyśpiesza ich działanie przy operowaniu większą ilością danych - mówiąc bardzo ogólnikowo.

 

Co do zasilacza to kaplica. Zastanowiłbym się nad nowym w pierwszej kolejności. Wpisz w "wujku googlu" lista zakazanych zasilaczy i tą listą się kieruj przy doborze nowego. Uważam że generalnie markowy zasilacz czy będzie firmy x czy y - nie ma znaczenia. solidny certyfikat i moc w zależności od potrzeb. Jeśli do podkręcania proca i mocnej grafiki polecam minimum 650 W (ale nie w symbolu tylko maksymalnej mocy ciągłej) niektóre proce potrafiły żreć nawet 140 W, a karty nawet powyżej 200. do tego dochodzą napędy, dyski, wiatraki, płyta główna - dobrze jest mieć zapas.

 

Twój monitor ma wtyczkę analogową d-sub. Wszystkie nowe monitory (poza jakimś paździerzem) mają albo hdmi albo DVI (DVI-I lub DVI-D) albo DisplayPort. Różne źródła donoszą że najlepszy sygnał cyfrowy idzie przez DVI oraz DP natomiast "gorszy" przez hdmi. W istocie przy full hd różnicy nie ma, być może przy wyższych rozdzielczościach mogą być większe opóźnienia na HDMI dlatego polecanym standardem przeze mnie to DP lub DVI.

 

Karty mają wyjścia DVI-I co oznacza że możesz przejściówką podłączyć stary monitor przez d-sub. mają również dodatkowe wyjścia. np są takie zestawy: DVI-I, DVI-D (tylko cyfrowy), 2 x hdmi + DP ALBO tylko DVI-I kilka hdmi i DP. Wówczas wyjście DVI-I zajmiesz starym monitorem a nowy będziesz musiał podłączyć przez DP lub HDMI. każda karta ma inaczej i trzeba to sprawdzić w specyfikacji.

Link to post
Share on other sites

HDD i tak zakupie nowy.Czy 500 czy 1000 GB-nie wiem.SSD albo 128,albo 256.Na 100% nie większy.

 

Jak nowy zasilacz będzie działał ze starymi podzespołami? Tj.wszystko na razie zostawiam,a przebudowę zaczynam od wymiany zasilacza.

Obecnego monitora używałbym do powiększenia pulpitu albo do wyświetlania czegoś tekstowego,gdy będę grał.Do gier kupię nowy Full HD.I tutaj kolejne pytanie.Widać na tych monitorach różnicę między Full HD a zwykłym HD?Brać Full HD i nawet nie myśleć o HD?

 

//nie cytuj całych postów poprzedzających

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem co Pan nos_tro na to powie a nie chcę się z nim już kłócić.

Bez przesady nie jestem aż tak kłótliwy :P WD jest trwałe, Seagate może trochę mniej ale WD Blue jest nie do końca wartym polecenia modelem. 

 

 

 

Co do zasilacza to kaplica. Zastanowiłbym się nad nowym w pierwszej kolejności. Wpisz w "wujku googlu" lista zakazanych zasilaczy i tą listą się kieruj przy doborze nowego.

Na tym forum jest też taka lista.

 

 

 

Uważam że generalnie markowy zasilacz czy będzie firmy x czy y - nie ma znaczenia. solidny certyfikat i moc w zależności od potrzeb.

Nie każdy cechuje się bardzo dobrą konstrukcją, a przede wszystkim będą różnić się kulturą pracy.

 

 

 

Jeśli do podkręcania proca i mocnej grafiki polecam minimum 650 W (ale nie w symbolu tylko maksymalnej mocy ciągłej) niektóre proce potrafiły żreć nawet 140 W, a karty nawet powyżej 200. do tego dochodzą napędy, dyski, wiatraki, płyta główna - dobrze jest mieć zapas.

Do zestawu 6600k + GTX 970 wystarczy 550W po OC będzie zużycie około 320W pod obciążeniem.

 

 

 

Twój monitor ma wtyczkę analogową d-sub. Wszystkie nowe monitory (poza jakimś paździerzem) mają albo hdmi albo DVI (DVI-I lub DVI-D) albo DisplayPort. Różne źródła donoszą że najlepszy sygnał cyfrowy idzie przez DVI oraz DP natomiast "gorszy" przez hdmi.

Monitor podłączony pod HDMI jest po prostu widziany jako telewizor.


 

 

HDD i tak zakupie nowy.Czy 500 czy 1000 GB-nie wiem.

500 GB będzie jakieś 10- 20 zł tańsze - nie warto.

Link to post
Share on other sites

 

 

Do zestawu 6600k + GTX 970 wystarczy 550W po OC będzie zużycie około 320W pod obciążeniem.

Dobrze, że wspomniałeś o 6600K.

Na pewno będzie to bardziej przyszłościowy wybór niż 4690K, ale czy warto płacić więcej za MOBO?Ceny procesorów są porównywalne,wydajnościowo również.Co sądzicie na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...