Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Od czego zacząć składać nowy komputer do gier posiadając część starych części.Pytania o procesor,kartę,pamięci.

gtx 970 4690 nowy pc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ryusse

Ryusse
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 171 postów
  • Miejscowość:Górny Śląsk

Napisano 26 styczeń 2016 - 17:10

Panowie uzupełniam dane o monitor,dysk i zasilacz.
Monitor:Asus VW 221
Zasilacz: http://zapodaj.net/d...6f61ff.jpg.html

Dysk: 2x  Seagate Baracuda ST3500630AS

• 0

#22 TwardyMakowiec

TwardyMakowiec
  • Bywalec

• 114 postów
  • 3DMark 06:40098, FireStrike 16111

Napisano 26 styczeń 2016 - 18:30

Dyski są niezłe chociaż na Seagacie się kiedyś przejechałem - wielu ludzi sobie chwali jednak tę firmę. Osobiście używam WD Caviar - miałem w życiu łącznie 10 lub 11 różnych dysków tej firmy... część mam do tej pory, wszystkie działają, najstarszy ma ok 12 lat. Nie wiem co Pan nos_tro na to powie a nie chcę się z nim już kłócić. Jeśli 1 TB (w sumie) + SSD co najmniej 120 GB są dla Ciebie wystarczające możesz zakup nowego dysku odpuścić chwilowo. Natomiast obecnie dyski mają już w standardzie 64 MB cache co przyśpiesza ich działanie przy operowaniu większą ilością danych - mówiąc bardzo ogólnikowo.

Co do zasilacza to kaplica. Zastanowiłbym się nad nowym w pierwszej kolejności. Wpisz w "wujku googlu" lista zakazanych zasilaczy i tą listą się kieruj przy doborze nowego. Uważam że generalnie markowy zasilacz czy będzie firmy x czy y - nie ma znaczenia. solidny certyfikat i moc w zależności od potrzeb. Jeśli do podkręcania proca i mocnej grafiki polecam minimum 650 W (ale nie w symbolu tylko maksymalnej mocy ciągłej) niektóre proce potrafiły żreć nawet 140 W, a karty nawet powyżej 200. do tego dochodzą napędy, dyski, wiatraki, płyta główna - dobrze jest mieć zapas.

Twój monitor ma wtyczkę analogową d-sub. Wszystkie nowe monitory (poza jakimś paździerzem) mają albo hdmi albo DVI (DVI-I lub DVI-D) albo DisplayPort. Różne źródła donoszą że najlepszy sygnał cyfrowy idzie przez DVI oraz DP natomiast "gorszy" przez hdmi. W istocie przy full hd różnicy nie ma, być może przy wyższych rozdzielczościach mogą być większe opóźnienia na HDMI dlatego polecanym standardem przeze mnie to DP lub DVI.

Karty mają wyjścia DVI-I co oznacza że możesz przejściówką podłączyć stary monitor przez d-sub. mają również dodatkowe wyjścia. np są takie zestawy: DVI-I, DVI-D (tylko cyfrowy), 2 x hdmi + DP ALBO tylko DVI-I kilka hdmi i DP. Wówczas wyjście DVI-I zajmiesz starym monitorem a nowy będziesz musiał podłączyć przez DP lub HDMI. każda karta ma inaczej i trzeba to sprawdzić w specyfikacji.

• 0

Core i7 4790K @ 4.7Ghz 1.282V | AsRock Z97 Extreme 9 | 2x8 GB G.Skill TridentX C10D-2400 GTX-XMP | EVGA GTX 980 Ti FTW @ 1430 MHz | SSD SP NVMe 500 GB | 2xHDD WD 2TB 7200 64 MB | HDD Seagate 3 TB / 128 MB | Chieftec 750/85+ | Phanteks Enthoo Pro | bloki wodne: Koolance CPU 380l pasta Arctic MX-4 oraz Alphacool NexXxos 980 M11 | Rezerwuar 490 ml | Pompa EKWB D5 | Płyn Aquacomputer DP Ultra | chłodnice: Magicool 420 x 29 mm + 3 x Corsair 140 mm oraz Black Ice Nemesis 140GTS + wentyl Phanteks 140 mm | Regulator LC Power LC-CFC-1 | Rurka Alphacool UV 13/10 Blue

#23 Ryusse

Ryusse
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 171 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 19:27

HDD i tak zakupie nowy.Czy 500 czy 1000 GB-nie wiem.SSD albo 128,albo 256.Na 100% nie większy.

Jak nowy zasilacz będzie działał ze starymi podzespołami? Tj.wszystko na razie zostawiam,a przebudowę zaczynam od wymiany zasilacza.

Obecnego monitora używałbym do powiększenia pulpitu albo do wyświetlania czegoś tekstowego,gdy będę grał.Do gier kupię nowy Full HD.I tutaj kolejne pytanie.Widać na tych monitorach różnicę między Full HD a zwykłym HD?Brać Full HD i nawet nie myśleć o HD?

//nie cytuj całych postów poprzedzających

• 0

#24 nos_tro

nos_tro
  • Winter has come

• 4274 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • 3DMark 06:

Napisano 26 styczeń 2016 - 19:50

Nie wiem co Pan nos_tro na to powie a nie chcę się z nim już kłócić.

Bez przesady nie jestem aż tak kłótliwy :P WD jest trwałe, Seagate może trochę mniej ale WD Blue jest nie do końca wartym polecenia modelem. 

Co do zasilacza to kaplica. Zastanowiłbym się nad nowym w pierwszej kolejności. Wpisz w "wujku googlu" lista zakazanych zasilaczy i tą listą się kieruj przy doborze nowego.

Na tym forum jest też taka lista.

Uważam że generalnie markowy zasilacz czy będzie firmy x czy y - nie ma znaczenia. solidny certyfikat i moc w zależności od potrzeb.

Nie każdy cechuje się bardzo dobrą konstrukcją, a przede wszystkim będą różnić się kulturą pracy.

Jeśli do podkręcania proca i mocnej grafiki polecam minimum 650 W (ale nie w symbolu tylko maksymalnej mocy ciągłej) niektóre proce potrafiły żreć nawet 140 W, a karty nawet powyżej 200. do tego dochodzą napędy, dyski, wiatraki, płyta główna - dobrze jest mieć zapas.

Do zestawu 6600k + GTX 970 wystarczy 550W po OC będzie zużycie około 320W pod obciążeniem.

Twój monitor ma wtyczkę analogową d-sub. Wszystkie nowe monitory (poza jakimś paździerzem) mają albo hdmi albo DVI (DVI-I lub DVI-D) albo DisplayPort. Różne źródła donoszą że najlepszy sygnał cyfrowy idzie przez DVI oraz DP natomiast "gorszy" przez hdmi.

Monitor podłączony pod HDMI jest po prostu widziany jako telewizor.

HDD i tak zakupie nowy.Czy 500 czy 1000 GB-nie wiem.

500 GB będzie jakieś 10- 20 zł tańsze - nie warto.

• 0
CPU: i5 6500 @ 4.4GHz (1.36V) || MOBO: AsRock H170 Pro4 Hyper || COOLER CPU: bequiet! Dark Rock 3 || GPU: Asus GTX 970 Strix OC
RAM: HyperX Fury 16GB (2x4GB + 1x8GB) 2133MHz || HDD: Seagate 1TB (1ER1) || SSD: Crucial BX100 250GB
PSU: Corsair RM650x || CASE: Phanteks Eclipse P400S || MONITOR: Dell U2515H

Mój worklog

#25 Ryusse

Ryusse
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 171 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 22:42

Do zestawu 6600k + GTX 970 wystarczy 550W po OC będzie zużycie około 320W pod obciążeniem.

Dobrze, że wspomniałeś o 6600K.

Na pewno będzie to bardziej przyszłościowy wybór niż 4690K, ale czy warto płacić więcej za MOBO?Ceny procesorów są porównywalne,wydajnościowo również.Co sądzicie na ten temat?

• 0

#26 nos_tro

nos_tro
  • Winter has come

• 4274 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • 3DMark 06:

Napisano 26 styczeń 2016 - 23:21

Na poziomie około 550 zł masz bardzo dobre MOBO do OC, które ma dobre chłodzenie i jest dobrze wyposażone także jest to opłacalne. Patrząc na porównywalnie wyposażone MOBO trzeba będzie też patrzeć w tym przedziale cenowym.

• 0
CPU: i5 6500 @ 4.4GHz (1.36V) || MOBO: AsRock H170 Pro4 Hyper || COOLER CPU: bequiet! Dark Rock 3 || GPU: Asus GTX 970 Strix OC
RAM: HyperX Fury 16GB (2x4GB + 1x8GB) 2133MHz || HDD: Seagate 1TB (1ER1) || SSD: Crucial BX100 250GB
PSU: Corsair RM650x || CASE: Phanteks Eclipse P400S || MONITOR: Dell U2515H

Mój worklog

#27 Ryusse

Ryusse
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 171 postów

Napisano 27 styczeń 2016 - 00:21

MSI Z170A Gaming M3 będzie dobrym wyborem?
Dostanę ją za 500zł bo stówkę zwracaja.
Nie będę łączył dwóch kart,inne technologie poza dual channel też nic mi nie mówią.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gtx, 970, 4690, nowy pc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych