Skocz do zawartości

GTX 970 Gigabyte G1 Gaming - Pierwsze podkręcanie


Recommended Posts

Witam, zamierzam zając się podkręcaniem mojej nowej karty i tu rodzi się kilka pytań:

 

Czy MSI Afterburner jest wystarczający czy ustawiać jakoś na biosie ?

Jakie są bezpieczne temperatury dla tej karty żeby jej nie katować ?

Jak zając się samym podkręcaniem i jak testować stabilność

Link to post
Share on other sites

MSI Afterburner jest ok.Ja moją podkręciłem  tym programem rdzeń +150MHz i pamięci +300MHz ,do tego napięcie do końca skali,czyli chyba +87(nie jestem pewien bo piszę teraz na laptopie) i przy obciążeniu karta pracuje z częstotliwościami 1542 rdzeń i ...teraz nie pamiętam ile pamięci.Napiszę później.Temperatura przy tych ustawieniach po dłuższym graniu to 55 stopni.Jak testować stabilność?Spróbuj ustawić częstotliwość rdzenia i pamięci na razie bez podnoszenia napięcia,na przykład odpowiednio +100MHz i +200MHz i testować na przykład w 3DMark FireStrike lub w OCCT w zakładce karty graficznej.Jeżeli się nie wysypie podbij jeszcze obydwie częstotliwości powiedzmy o 25 MHz,a gdy będzie już nie stabilna podnieś napięcie.Myślę że temperatura do 70 stopni jest bezpieczna ale ten model ma tak wydajne chłodzenie (ale głośne,coś za coś)że trudno będzie tę temperaturę osiągnąć nawet przy podniesionym napięciu.Oczywiście buda musi być odpowiednio chłodzona czyli zasysane chłodne powietrze i wydmuchiwane ciepłe.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Troche potestowałem i aktualnie udalo mi sie wykrecić stabilnie 110 Core i 500 pamięci, w benchach wszystko dobrze, podczas krótkiej gry w wiedzmina nic sie nie wykrzaczało. Niestety gdy podnosze krecenie na Core w benchach jest wszysztko wporzadku lecz zaczynaja wyskakiwac artefakty i blyski podczas gry w Wiedzmina. 

 

I tu rodzi sie kolejne pytanie jak to jest z podnoszeniem napiecia, do tej pory tego nie robilem bo podobno jest to niebezpieczne i mozna zalatwic sobie karte, jak to tak naprawde działa ?

Link to post
Share on other sites

Do 1.3V na chłodzeniu powietrznym można działać, nie zaleca się przekraczania tej granicy. Najlepiej działać maksymalnie na 1.275V, jeśli będziesz chłodzić cieczą wtedy można dać nieco wyższe napięcia niż 1.3V. Bez zmiany biosu w tej karcie maksymalnie chyba można podnieść do 1.275V, offset wynosi 0.087V.

Link to post
Share on other sites

W Afterburnerze możesz podnieść napięcie tylko o 0,087V tak jak kolega wyżej napisał i to jest bezpieczne napięcie.Ja osobiście podbiłem napięcie o maksymalną wartość tylko do testów.W normalnym użytkowaniu(gry) nie podnoszę napięcia,chociaż przy podkręceniu +150MHz rdzeń i +300MHz pamięci,karta przy obciążeniu bez podnoszenia napięcia pracuje z częstotliwością 1517MHz a przy podbitym napięciu o tę maksymalną wartość z tymi samymi zegarami pracuje już częstotliwością 1542MHz na rdzeniu


Zmniejsz częstotliwość pamięci bo +500MHz to moim zdaniem za dużo i dlatego masz artefakty,a podnieś trochę na rdzeniu i wtedy przetestuj.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Sprawdź z ciekawości jaki masz ASIC.Teoretycznie pokazuje on w procentach jaki karta ma potencjał w podkręcaniu.Im więcej tym lepiej.Otwierasz GPU-Z i w lewym górnym rogu klikasz zieloną ikonkę.Później trzecia od dołu zakładka "Read ASIC quality..." i w procentach odczytujesz ASIC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...