Skocz do zawartości

Dziwne zacinanie się obrazu wraz z dźwiękiem mimo wielu prób ratunku i formatów.


Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów, piszę do was nie mając już sił do mojego problemu... Otóż od jakiegoś czasu doskwierają mi dziwne zacinki multimediów, takich jak filmy na youtube, streamy na twitch'u, rozmów przez skype/teamspeak ale i odtwarzanie pobranej już na komputer muzyki czy filmów. Co ciekawe problem w mniejszym stopniu dotyczy gier. Cały komputer przeskanowany wieloma programami w poszukiwaniu wirusów, temperatury są w porządku i rzadko kiedy temperatura czegokolwiek osiągnie 70°C. Wielokrotnie robiłem formatowanie całego dysku na systemie Windows 8.1 64 bit, ostatnio szukając ratunku zainstalowałem Windows'a 7 również 64 bitowego, niestety bez skutku. Najciekawsze jest to, że cały problem pojawia się, że tak za przeproszeniem powiem "z du*y". Korzystałem z na nowo postawionego systemu jakieś pięć dni, wszystko super, a nawet jako ciekawostkę dodam, że wszelkie aktualizacje miałem wyłączone. Niestety po tym czasie problem się pojawił, tak po prostu, znikąd... Czasem zacinki są bardziej intensywne, czasem nie ma ich przez dłuższy czas, jednak prawda jest taka, że są. Sam dźwięk przy zacince słychać tak jakby odtwarzany plik/gra zacięła się nam na dobre, tyle, że tutaj trwa to ułamek sekundy, do tego dodam, że licznik fps'ów w grach wręcz nie wyłapuje tego spadku i pokazuje najczęściej wartość mniejszą o około 4.

 

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, tak naprawdę problem doskwiera mi już od dłuższego czasu, jednak jak się w tedy okazało dysk był w bad sectorach, i to one były źródłem problemu. Po wymianie dysku był spokój przez parę dobrych miesięcy. Rzecz w tym, że dysk wymieniłem na SSD, gdzie bad sectorów być nie może co sprawia, że już kompletnie zgłupiałem. Podzespoły mojego rannego przyjaciela są w miniaturce, z góry dzięki za chęci... :|

Link to post
Share on other sites

Ja bym zaczął od podstawowych spraw jak weryfikacja sterowników począwszy od chipsetu po wszystkie urządzenia w PC. Czy są aktualne i podpisane cyfrowo a potem pełna aktualizacja Win 7 (SP1 + wszystkie hotfixy) lub 8.1 + update. Następnie przeskanowanie na obecność malware, adware i innych śmieci. Warto sprawdzić jakie błędy (o ile są) wystepują w Podglądzie zdarzeń->Dzienniki systemu Windows ->sekcje:Aplikacja oraz System

Edytowane przez Marqvs
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...