Skocz do zawartości

Upgrade komputera za 800 zł (Phenom II X4 955)


Recommended Posts

Witam.

 

W najbliższych dniach chciałbym poświęcić ok. 800 zł na modernizację mojej zasłużonej jednostki, która obecnie wygląda tak:

 

  • CPU: Phenom II X4 955 (obecnie chłodzenie BOX, taktowanie stock - 3,2 GHz ze względu na temperatury)
  • MOBO: ASUS M4N68T V2
  • RAM: jakieś Samsungi DDR3 2x2GB 1333MHz Low Profile
  • GPU: Radeon 7750 1GB GDDR5
  • PSU: Fortron Hexa 400W
  • HDD: WD BLUE 1TB (EZEX)

Jako iż aktualnie nie śledzę na bieżąco rynku podzespołów komputerowych i nowinek technicznych chciałbym prosić o pomoc w jak najlepszym spożytkowaniu owych 800 zł wydanych na komputer.

 

Wstępnie myślałem na zmianą karty graficznej oraz dorzuceniu rozsądnego chłodzenia pokroju SPC Ferra II, po czym nastąpiło by OC procesora w granicach 3,7 GHz, tak jak to miało miejsce kiedyś.

 

Dodam że komputera głównie używam do internetu, podstawowej obróbki zdjęć, a także do World of Tanks czy rzadziej World of Warships. W grach tych niestety obecnie nie jestem zadowolony z płynności rozgrywki i dostosowanych detali. Całość współpracuje z monitorem Full HD.

 

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Mesz słabe mobo do oc, CPU. Napiszę jak ja bym zrobił na twoim miejscu. Kupił bym taki zestaw z i5 http://allegro.pl/plyta-procesor-core-i5-2320-4x-3-3-s1155-gwarancj-i5919419882.html, Następnie sprzedał bym mobo, CPU i GPU [ ok. 400zł ] dołożył i kupił bym GTX 950. http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-950-oc-2-gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-dvi-i-box-707414/ .

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Mobo nie jest stworzone do OC, to prawda, jednak "oradiatorowałem" mosfety jakiś czas temu i wtedy jeszcze na chłodzeniu CNPS10X Performa ten Phenom spokojnie hulał na 3,7 GHz. Dawało radę nawet więcej, ale nie było sensu nadwyrężać płyty i procka.

 

Co do propozycji z tym zestawem to średnio przekonują mnie takie kombinacje, z uwagi na fakt iż nie jest to już najświeższa platforma.

Jeśli już miałbym zmieniać podstawkę to wolałbym coś nowszego, pokroju Skylake (mogłaby być to również i3).

 

Pozostaje natomiast kwestia co w obecnym stanie dałoby mi większy wzrost wydajności - zmiana platformy i pozostawienie karty, czy wymiana karty i ewentualnie czegoś jeszcze, a odłożenie zmiany procka na później?

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego czy masz tylko 800 pln i więcej mieć nie będziesz czy w niedługim czasie pojawi się zastrzyk gotówki??? Bo jęsli max 800 to próbował bym kręcić procka, dokupił ww chłodzenie, najlepiej jakąs kame cross np bo chłodzić będzie sekcie przy okazji, ramu dorzucił bo masz 4 banki, więc 2 na pewno wolne... powinno zostać jakieś 600 pln ale z uwagi na zasilacz 400 watt to max co bym włożył to hd 7870 lub najlepiej gtx 660 ti...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W najbliższym czasie więcej gotówki miał nie będę. Mogę dorzucić jeszcze max stówkę.

 

Myślałem na takim rozwiązaniem: 

 

- GTX 950 2GB np. od Gigabyte

- SPC Fera II

- dorzucenie 2x2GB Ram'u lub też sprzedaż obecnych i wymiana na 2x4GB Crucial Ballistix

 

Myślicie że to dobra opcja?

 

Ten GTX wygląda niestety na średnio opłacalny. Może lepiej poszukać czegoś używanego?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...