Skocz do zawartości

Karta graficzna do 1100zł.


Gość xRtest0

Recommended Posts

Gość xRtest0

Używam 2 systemów operacyjnych.(Linux- Antergos oraz Windows 7)

Wiadomo jak jakość sterowników wygląda w systemie Windows. Na Linuxie Amd ma lepsze sterowniki otwarte a Nvidia zamknięte. Nie ma wielu informacji odnośnie nowych architektur. Będzie trzeba na nie poczekać około pół roku. Było trochę testów odnośnie directx 12. Nic specjalnego nie wykazały. Nowy proces technologiczny przyniesie na pewno wzrost efektywności energetycznej i przy okazji polepszy wydajność.

 

Teraz co wybrać:

-r9 380 2GB

-r9 380 4GB

-r9 380x

-r9 280x

-gtx 960 2GB

-gtx 960 4GB

-czekać na nowe akceleratory

 

i5 4690k

corsair vs 650w

rozdzielczość monitora to 1920x1080

Edytowane przez piotr9821
Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbym wybierać między 960 4GB, a r9 380x zdecydowanie wybrałbym tę drugą. Dlaczego? Bo jest po prostu wydajniejsza. Chyba że zależy Ci na chłodniejszej i mniej prądożernej karcie (chociaż żeby zaoszczędzić w ten sposób na prądzie musiałbyś grać 8h dziennie przez kilka lat - gdzieś na youtube widziałem tego tupu test i obliczenia) 

Co do modelu r9 380x odradzam tę od Gigabyte - podobno strasznie się grzeje. Sam od niedawna mam r9 380x od Sapphire i jestem z niej bardzo zadowolony. 

 

Załączam też przykładowy test porównawczy obu kart: https://www.youtube.com/watch?v=A-I7Nm3a1Nc (takich testów jest mnóstwo i z tego co widziałem częściej 380x jest bardziej porównywana do 970 - przykładowy link do takiego porównania: http://www.youtube.com/watch?v=LE2zxZFM5DA)

 

Pozdrawiam! 

Edytowane przez losiek92
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze tylko napisałem że jest porównywana/umieszczana w testach porównawczych (<-- niepotrzebne skreślic) z 970tką, a nie że od razu startuje do niej. Poza tym po podkręceniu r9 380x wcale tak dużo nie odbiega od GTX'a 970 SSC od Evega (sprawdź drugi link z pierwszego mojego postu), przy czym 380x jest o wiele tańsze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego właśnie mając 1100pln, wypadałoby poszukać czegoś z 2-ręki. Jak dla mnie wywalanie takiej kasy na 960 to zbrodnia. W tym przedziale z używek jest juz w czym wybierać 290/290x/780/ 2x760 4GB. Co kto woli :)

Link to post
Share on other sites

 

 

-czekać na nowe akceleratory

 

W lipcu premiera Polarisów AMD, premiera Pascali wciąż owiana tajemnicą jednak sądzę że pierwsze mogą się pojawić marzec-maj jak to Nvidia ma w zwyczaju.

 

 

 

i5 4690k corsair vs 650w rozdzielczość monitora to 1920x1080

 

Napisz jakie masz obecnie GPU to można ocenić czy warto poczekać czy jednak kupować.

 

 

 

380/X to już 1.3

 

380X to GCN 1.2 bo wyższego nie ma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość xRtest0

Odnośnie karty to przez pewien czas był Radeon HD 6850 1GB. Kupiec się znalazł to poszła. Do wymiany była przeznaczona. Obecnie integra z proca. W moim przedziale cenowym to r9 380x jest najwydajniejszy. Do gtx 970 trzeba dozbierać. Mam jeszcze trochę podzespołów ze starego pc na sprzedaż.

 
Link to post
Share on other sites

Proponuję radeona r9 290 ALE tylko wersję Tri-x : 

 

http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-r9-290-sapphire-tri-x-komplet-box-gw-CID99-IDdvIM5.html

 

Masz ponad rok GW w dobrym sklepie.

 

Dlaczego tri-x, "siedziałem" na wielu kartach AMD i tylko chłodzenie od Sapphire dawało satysfakcjonujące temp. czyli do 80st. reszta wali grubo nawet pod 90st.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Chyba że zależy Ci na chłodniejszej i mniej prądożernej karcie (chociaż żeby zaoszczędzić w ten sposób na prądzie musiałbyś grać 8h dziennie przez kilka lat - gdzieś na youtube widziałem tego tupu test i obliczenia) 

 

Tak na marginesie, tylko, to @losiek92 nie pleć bzdur o zużyciu prądu, kilka lat po 8h dziennie? Załóżmy, że karta pobiera o 80W więcej pod obciążeniem, co przy niektórych kartach AMD jest faktem, porównując do podobnych wydajnościowo Nvidii. Grając średnio 8h dziennie daje Ci to średnio ~243 godziny w miesiącu. 80W/1000W=0,08. Koszt jednej kilowatogodziny to w Polsce ok. 60 groszy. 0,6*243*0,08= ~11,66zł miesięcznie, czyli ok. 140zł rocznie. Przy dwóch latach, czyli czasie, co jaki wielu ludzi zmienia kartę jest to już 280zł.

 

Oczywiście obecnie te różnice raczej nie sięgają 80W i mało kto gra 8 godzin dziennie, ale sięgając rok wstecz i porównując np 290x i gtx970 takie porównania miałyby jak najbardziej sens. Chodzi mi tylko o to, że z tymi "latami" to bzdura.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby komuś HDD szybciej padł od 2-3 stopni więcej, bujda. Miałem kiedyś dla testów FX-8320 i dwie HD7950 w Gelidzie Darkforce i żadnego throttlingu. Jeśli ktoś ma obudowe za 40zł tracera czy jakiegoś innego dostawcę dla tanich gotowców z Allegro, to wtedy taka karta graficzna z dużo większą emisją ciepła zrobi wyraźną różnice, ale wątpię, żeby ktoś sie w pchał kartę za ponad 1000zł i miał obudowę za 40zł z jednym wentylatorem na wylocie.

Link to post
Share on other sites

Kolegą wyżej ma rację - blaven

 

r9 290X potrafi zrobić piekarnik w obudowie, o ile na stockowyn zegarach jest ok do 85st to po OC jest już o wiele gorzej.

 

Dlatego polecam Tri-X temp do 80st i w miarę cicha.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

 

 

Miałem kiedyś dla testów FX-8320 i dwie HD7950 w Gelidzie Darkforce i żadnego throttlingu.

Mam nadzieję, że wiesz o tym, iż dwie HD7950 (nie referent, na zegarach producenta) zużywają podobne ilości energii, co jeden r9 290 (nie referent, na zegarach producenta).
Gdyby droższe obudowy (powyżej 40zł) radziły sobie bezproblemowo z Multi GPU, to nikt nie bawił się w modele turbinowe, ani tym bardziej w chłodzenie wodne.
Link to post
Share on other sites

@neo88

Sapphire, Gigabyte 3X i Asus spokojnie chłodzą 290X. Ale tutaj rozchodzi się o 290 a nie 290X.

 

@up

Jak ktoś ma świadomość, że warto mieć obudowę za więcej niż 200zł do podzespołów wartych jej krotności to spokojnie udźwignie ona multi gpu w temperaturach uznawanych za rozsądne. Nie zawsze pobór energii = wydzielane ciepło, mimo, że prawa fizyki mogą czasem sugerować inaczej. Dwie HD7950 podkręcone od Sapphire w CF wygenerują więcej ciepła niż pojedyńcza 290tka.

A co do łączenia kart, najlepiej referent+niereferent. Mniejsze temperatury sugerowałyby mniejszy generowany z obudowy hałas niż "zjawiska piekarnika".

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites
Gość xRtest0

Ta karta z olx nie była by złą ofertą. Mam jeden dodatkowy wymóg. Potrzebna mi jest faktura vat. Moja obudowa to Fractal Design Define R4 Black Pearl. Czy ta oferta jest warta uwagi:

http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-290-tri-x-4gb-gddr5-fv23-gw-3m-i5940401931.html

Mają tych kart obecnie 15. Są trzy miesiące gwarancji oraz faktura. Ciekawe dlaczego im to słabo schodzi?

Za tą samą cenę będę miał nową, z 3-letnią gwarancją.

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-380x-nitro-dual-x-oc-4gb-gddr5-256bit-2xdvi-hdmi-dp-11250-01-20g-816181/

Edytowane przez piotr9821
Link to post
Share on other sites
Gość xRtest0

Nie sprzedają się ponieważ trudno jest je schłodzić oraz do najcichszych nie należą?

Na pewno są to karty o średniej kulturze pracy. Wydajność w swojej cenie mają najlepszą.(ogólnie r9 290)

Nie wiem jak wcześniej. Obecnie chłodzenie Gigabyte G1 zwane Windforce x2 ( podobno jest głośne, w r9 380x)

@neo88

Zacna obudowa (enthoo). Niewiele droższa od mojej a większa i lżejsza.

Edytowane przez piotr9821
Link to post
Share on other sites

 

Miałem referenta, temp. w pokoju 24* a karty sięgała 93* co stopniowało że karta wpadała w throtling za każdym razem i w każdej bardziej wymagającej grze , nawet budę zmieniłem , pastę 2 razy i nic nie pomogło .Referent jest poprostu źle zaprojektowany. Prócz tego odgłos jaki wydawała nie były w stanie zagłuszyć słuchawki.

Jakbym miał się u ubierać znów w 290x to tylko wersje trixa albo referent i blok wodny.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mają tych kart obecnie 15. Są trzy miesiące gwarancji oraz faktura. Ciekawe dlaczego im to słabo schodzi?
 

 

Nie sprzedają się ponieważ trudno jest je schłodzić oraz do najcichszych nie należą?
Kolejną przyczyną (wg mnie dosyć istotną) może być gwarancja, która udzielana jest przez sprzedawcę. I jeżeli dobrze wnioskuję, to w razie awarii karty będzie ona serwisowana nie w autoryzowanym serwisie, tylko przez wcześniej wymienionego sprzedawcę. Co z kolei może (WCALE NIE MUSI) wiązać się z ryzykiem, ponieważ nie możemy być do końca pewni jak usterka zostanie przez takiego człowieka rozpatrzona, sprawa serwisowania też jest pod znakiem zapytania (użyte do tego komponenty, jakość wykonania itp.)  no i czy czas naprawy usterki będzie mieścił się w dzisiejszych standardach. 
Oczywiście są to tylko moje spekulacje, jednakże w dzisiejszych czasach nie brakuje przekrętów, dlatego też warto rozważnie nabywać tego typu produkty. 
Link to post
Share on other sites

na twoim miejscu wolalbym dozbierac do gtx 970... jezeli masz 1100zl odlozone to uzbieraj 300-400 i kup gtx 970... ja bym tak zrobil gdyby nie to ze znalazlem gtx 960 MSI gaming 4GB za 880zl nowke wiec postanowilem kupic 960 i jak narazie jestem zadowolony taki wiedzmin 3 chodzi mi na maxa ustawieniach w FHD i jeszcze spadku ponizej 40 fps nie mialem wiec wcale nie jest taka zla jak ja inni oceniaja... do tego od MSI jest cicha i chlodna bo max temperatura to 55 stopni

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...