Skocz do zawartości

Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: Asus B85m Pro 3, Radeon r9 380x, Fractal tesla R2 650 W, I5-4460, Seagate 1 TB, Monitor Dell P2210f

2.System operacyjny: win7 64 bit home basic

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Zauważyłem iż używam 8 Gb RAMu z dostępnych 16, ponieważ nie działa tryb dwu kanałowy. No tak trzeba włożyć RAMy w odpowiedniej konfiguracji, no to książeczka i przekładam RAMy ze slotu do slota w różne konfiguracje i uruchomiam ponownie komputer by sprawdzić czy jest OK.

4.Używany program antywirusowy: norton + comodo firewall + malware-bytes anti-exploit

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Próba uruchomienia jednostki centralnej odłączając wszystko co możliwe, Reset BIOSu, Sprawdzenie okablowania.

6.Informacje dodatkowe: Przy ostatniej sesji działania komputera w celu sprawdzenia czy działa tryb dwukanałowy pojawiło mi się przelotnie okienko z uruchom ponownie teraz lub później a komputer był wtedy odłączony od internetu więc nie mogła ściągnąć mi się żadna aktualizacja.. trochę podejrzane niestety nie pisało z jakiego powodu domaga się uruchomienia ponownie

 

Problem : Teraz gdy włączam komputer, ekran jest czarny, wszystkie podzespoły działają przez około 30 sekund następnie komputer się wyłącza i po ~2 sekundach włącza ponownie. Klawiatura i mysz nie działa/ nie świeci się. Przy wyjętym RAMie, Grafice, Dysku twardym to samo więc podejrzewam MOBO.. nim wyślę na gwarancję liczę na wiedzę znawców tematu ;0
 

Podłączyłem speaker pod płytę główną - 3 krótkie piknięcia powtarzane aż do restartu. "3x short - Base 64K RAM failure"

 

https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/2j15t2/base_64k_ram_failure_3_beep_code_motherboard_the/

Radzą wyczyścić co nieco zobaczę


Naprawiłem.. powkładałem kości RAM tak jak powinno się to robić w każdy slot i tak jak pisali na rededit najwyraźniej trzeba było włożyć RAM w te same sloty, teraz popracuje nad uruchomieniem dwukanałowości.

Edytowane przez Wannabe
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że dostępna ilość pamięci, a praca dwukanalowa to dwie różne rzeczy. Ale, co ja tam wiem.

Poza tym to wina wersji systemu, nie płyty.

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778(v=vs.85).aspx#physical_memory_limits_windows_7

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...