Skocz do zawartości

Komputer głównie do gier i grafiki 2D - 5000 zł


Recommended Posts

Witam

Dzięki że to czytasz,

Piszę tutaj, bo prosiłbym o spersonalizowaną pomoc.

 

To nie przedłużając niepotrzebnie

 

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry (zależy mi żeby nawet najbardziej wymagające tytuły działały na pełnych detalach. Przydało by się żeby też bardzo dobrze radził sobie z programami do obróbki grafiki 2D zarówno rastrowej jaki i wektorowej (głównie oczywiście Photoshop i Illustrator). A i jeszcze bardzo sporadycznie obróbka video.
  • Maksymalna kwota : 5000zł (w sumie chciałbym się w tej kwocie zmieścić łącznie z monitorem, no ale to raczej chyba będzie ciężkie)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer: teraz (styczeń/luty)
  • Których części potrzebuję : no, "budę" oczywiście, ale jak bylibyście mi jeszcze w stanie jakiś monitor polecić, to byłbym wdzięczny
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : na chwilę obecną w ogóle się na tym nie znam, więc raczej nie. Jak będzie sprzęt z możliwością OC, to może się nauczę, ale jakby dało się taniej a bez możliwości, to chyba wolałbym iść w te stronę...
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Mam Samsung SyncMaster 931BW (1440x900), ale koniecznie potrzebowałbym dokupić sobie jeszcze jeden sporo większy monitor, koniecznie Full HD
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) mysz, klawiatura, głośniki
  • Uwagi: Jeśli chodzi o kartę graficzną, to raczej preferowałbym coś od Nvidia, ponieważ oferuje ona technologię CUDA, a to ponoć daje lepszą wydajność w pakiecie Adobe
  • Inne : ...chyba że sądzicie że laptop będzie lepszym wyborem, bo niby mniejsze zużycie prądu, to może jakoś za rok się zwróci wydanie na niego więcej... nie wiem, chyba nie... pytam po prostu

 

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie się postem i bardzo proszę o pomoc, bo zagubiłem z w nadmiarze informacji   :)

 

Z góry dziękuję

Edytowane przez Rydian
Link to post
Share on other sites

 

 

Idziemy z większym naciskiem na gry czy na pracę ? 

 

Bardziej jednak gry

 

 

 

A to multi to po jaką cholerę ? 

 

Wybacz, fakt źle zrobiłem, przepraszam za to.

Jakoś mnie podkusiło że tak może szybciej zbiorę opinie i będą bardziej różnorodne, Tak, przepraszam, mój błąd. 

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI B150 PC Mate /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

 

5232 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Niemal najwydajniejsza i5'tka do gier bez możliwości OC na B150. 16 GB DDR4 pod obróbkę 2D oraz video. SSD na system oraz soft + ewentulanie scratch disk w zależności od tego jak wielkie projekty robisz. Za wydajność w grach odpowiadać będzie dodatkowo GTX 970 od EVGA. Zasilacz z modularnym okablowaniem i sporym zapasem mocy na +12V. Obudowa z dwoma wentylatorami 120 mm w zestawie oraz z piwnica na PSU i okablowanie. Do tego monitor 24 cale FullHD na IPS. Jak chcesz, to te 200 zł jeszcze można urwać na szkiełku ale jak dasz radę, to zostaw tak jak jest.

 

Osobiście wrzuciłbym całość w SilentiumPC Pax M70  i dał do tego cooler na CPU dla znacznej poprawy kultury pracy SilentiumPC Fera 2 HE1224

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dzięki wielkie za pomoc.

Zamówiłem zestaw od Ciebie i śmiga mi pięknie, wydajność jest cudna :)

 

PS.: Co prawda mam jeden problem ze sterownikami do procesora (opisałem już w osobnym wątku na forum), ale mimo to, komputer działa genialnie, dzięki :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...