Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie


 


Szukam wentylatorów, raczej 120, choć 140 też wchodzą w grę. Zależy mi na tym aby wentylatory były ciche ale nie było to okupionę słabą wydajnością. Znalazłem serię Silent Wings 2 od be quiet. Zbierają wiele pozytywnych recenzji jeśli chodzi o głośnośc (a właściwie jej brak) - jednak jak wygląda ich wyciąganie ciepła/wtłaczanie chłodnego powietrza?


W komputerze mam i5-4690K podkręconą do 4.4GHz i 980Ti na standardowych zegarach.  


 


Drugie pytanie dotyczy kontrolerów obrotów. Chciałbym aby kontroler był na przednim panelu, więc  wielkość to 5,25 i oferował możliwość całkowitego wyłączenia podpiętych wentylatorów. Co moglibyście polecić? Najlepiej w czarnym kolorze aby pasowałdo Corsaira R300. 


 


Pozdrawiam


Edytowane przez SpiderFYM
Link to post
Share on other sites

 

Witajcie

 

Szukam wentylatorów, raczej 120, choć 140 też wchodzą w grę. Zależy mi na tym aby wentylatory były ciche ale nie było to okupionę słabą wydajnością. Znalazłem serię Silent Wings 2 od be quiet. Zbierają wiele pozytywnych recenzji jeśli chodzi o głośnośc (a właściwie jej brak) - jednak jak wygląda ich wyciąganie ciepła/wtłaczanie chłodnego powietrza?

W komputerze mam i5-4690K podkręconą do 4.4GHz i 980Ti na standardowych zegarach.  

 

Drugie pytanie dotyczy kontrolerów obrotów. Chciałbym aby kontroler był na przednim panelu, więc  wielkość to 5,25 i oferował możliwość całkowitego wyłączenia podpiętych wentylatorów. Co moglibyście polecić? Najlepiej w czarnym kolorze aby pasowałdo Corsaira R300. 

 

Pozdrawiam

 

 

BQ SW2 to dobry wybór, do obudowy będą bardzo dobre. Z wymianą powietrza bardzo dobrze sobie radzą sam używam ich wcześniejszej wersję nie narzekam.

Co do panelu 5,25 cala to raczej Ci nie pomogę, bo nie wiem ile wentylatorów ma obsłużyć. Sam używałem tego:

http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Fans&type_sub=Fan%20Controller&model=AK-FC-07BK

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Z czystym sumieniem mogę polecić Silent Wings 2, mam 4x 120mm w obudowie + cooler 120 i 140mm. Przy 4.0GHz (0.94V) wentylatory chodzą na minimalnych obrotach i dają radę, rdzenie trzymają około 60st z hakiem, inna kwestia, że mój i7 to wyjątkowo przyjazna sztuka.

 

SW2 na minimum są niesłyszalne przy zamkniętej obudowie, wielokrotnie musiałem udowadniać znajomym, że mój PC nie jest chłodzony pasywnie.

Nawet na max obrotach szum, który się z nich wydobywa jest bez problemu do zaakceptowania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...