Skocz do zawartości

7000 zł - Zestaw do grafiki 2D pod tablet/monitor Wacom Cintiq 27hd


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

Trochę ponad rok temu dzięki forum i Stelekowi złożyłem fajny zestaw, oparty na i7-4790K, msi gaming 970, SSD samsunga x3 (RAID 0 z dwóch system, programy + 1 pod scratch disk). Zestaw pod grafikę oraz gry. Do tej pory ładnie się spisuje.

Pełny spis w zapisanym koszyku: http://www.morele.net/inventory/info/kn7W7L/

 

Obecnie składam komputer dla narzeczonej. Jest projektantką/ilustratorka i będzie pracować na Wacom Cintiq 27hd.

 

Wzór:

  • Zastosowanie komputera : Photoshop (wiele warstw), Illustrator, Autodesk Sketchbook, Corel Painter, czasem gry
  • Maksymalna kwota : 7000 zł (z małym plusem)
  • Których części potrzebuję : buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w grafice raczej dużo to nie da - nie? małym kosztem - tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 2560x 1440, Wacom Cintiq 27hd
  • Specjalne wymagania : cisza, wydajność, optymalny stosunek jakości do ceny (nie chcę przepłacać jeżeli nie jest to uzasadnione) 32GB ramu, SDD na system/programy, SDD na scratch disk
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : peryferia
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/x3V1hr/ jeszcze nie wiem czy będziemy podkręcać, czyli możliwa kastracja procesora z K, słabszy zasilacz

 

Moje główne pytanie to czy tylko lekko zmodyfikować w/w zestaw (słabsza karta, słabszy zasilacz, szybszy dysk na m.2 itd.), czy może z i7-4790K przesiąść się na jakiś skylake - czyli również inna płyta, pamięć DDR4 - czy skylake jest już obecnie opłacalny w stosunku do (haswell-e, devils canyon). Mój stary zestaw przez kurs dolara jest droższy niż w momencie zakupu stąd dodatkowe wątpliwości.

Dodatkowo będę składać podobny zestaw do firmy z budżetem 6000 zł, dzięki temu tematowi będę miał odpowiedź na oba nowe zestawy.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam :),

experty

 

P.S.

 

Stelekzauważyłem teraz w Twojej sygnaturce, że posiadasz tablet z tematu. Jak się spisuje? Jak z opóźnieniem? Słyszałem, że czasem potrafi się zaciąć. Ogólnie jesteś zadowolony?

Edytowane przez experty
Link to post
Share on other sites
Ogólnie jesteś zadowolony?

Tak, jestem zadowolony ... tylko ramu coś brakuje ostatnio  :D Co mogę więcej powiedzieć ... pierwsze rozpakowanie i na dzień dobry jeden piksel w centralnej części wypalony, do tego hub usb3.0 najwyraźniej generuje BSODy (Win7)- odkąd go nie używam maszyna odzyskała stabilność. Ponoć z usypianie są problemy, a dokładnie z wyjście "ze snu" ... z tym że z nim od zawsze są problemy.

Opóźnienia takie same jak w przypadku Intuosa.

Po za tym super "zabawka" - dokładnie taka jaka być powinna, ekran 1 klasa, w końcu ppi nie "kłujące" w oczy, pole robocze olbrzymie (wszystkie narzędzia na wierzchu) ... to jest normalnie bydle - jak coś to szykujcie spory kawałek biurka do pracy, polecam od razu zakupić Wacom Ergostand pod Cyntusia + Egrotron LX pod LCD z refkami.  

------------------------------------

Co będzie robione na Waszym przyszłym Cyntusiu ?

Wstępnie polecam > i7 5820, 64GB ddr4, kilka SSD w RAID0, "jakieś" GPU / mobo / PSU / buda - w 7K powinniście się zmieścić.

 

7150zł (morele)

Link to post
Share on other sites

Co będzie robione na Waszym przyszłym Cyntusiu ?

Wstępnie polecam > i7 5820, 64GB ddr4, kilka SSD w RAID0, "jakieś" GPU / mobo / PSU / buda - w 7K powinniście się zmieścić.

 

7150zł (morele)

 

Dzięki za odpowiedź :).

 

Narzeczona jest po ASP w Łodzi - specjalizacja projektowanie odzieży (oraz malarstwo), ale jest również po liceum plastycznym z dużym naciskiem na malarstwo.

 

Poniżej praca dyplomowa (nie digital, tylko olej painting ;) ) - kopia Caravaggio:

- po lewej z nałożonym werniksem - po prawej w produkcji

 

http://pilatus.gbzl.pl/caravaggio-dyplom.jpg

 

 

Będą robione ilustracje do książek, okładki, ilustracje dla dzieci, może w przyszłości szkice koncepcyjne do gier.. do tego projekty ubioru/kostiumów, rysunki żurnalowe, foto manipulacje.

Na pewno będzie wiele warstw do ogarnięcia.

 

Znacznie większe doświadczenie ma w tradycyjnym malarstwie/rysunku stąd wydaje mi się, że tablet z ekranem to  najlepszy sposób na połączenie analogowego i cyfrowego malarstwa. Oczywiście narzeczona ogarnia tablet, ma jakiś podstawowy model Wacoma - mały format, bez wykrywania pochylenia itd. i robiła na nim głównie projekty kostiumów dla teatrów i zespołów tanecznych. Myślę, że na takim sprzęcie rozwinie skrzydła :).

 

Co do samego sprzętu (jeszcze raz mój - odejmując Cintiq'a wychodzi 7250 zł):

http://www.morele.net/inventory/info/x3V1hr/

 

Nie wiem czy zauważyłeś, że zestaw zawiera Dysk SSD Samsung M.2 2280 512GB (2150/1550 MB/s) + SSD Samsung Evo 250.

Myślisz, że lepiej iść w skylake + 64GB RAMu i zrezygnować z tych dysków?

 

Zapomniałem wspomnieć, że zestaw ten, już zawiera w sobie system Windows Pro czyli na części zostaje trochę mniej. (budżet chociaż wysoki, to ograniczony - dofinansowanie)

 

Ergostand dokupimy chociaż sporo sobie za to życzą ;), a duże biurko posiada.

 

@Sleeper82 - osobiście więcej teraz koduje w html/css/jQuery, z samej grafiki to obecnie tylko strony www + poligrafia (Inpost na rynek zagraniczny), bardziej jestem rzemieślnikiem niż artystom w przeciwieństwie do narzeczonej :)

Link to post
Share on other sites

1. Cyntiq bez podstawy to nieporozumienie.

2. Co do sprzętu -

win7 pro 

dysk ssd samung 850 PRO w miejsce evo

CPU - 6rdzeniowy 5820 w miejsce 4rdzeniowego 4790K

Mobo - s2011 w miejsce s1150/1151

Podałem w linku kompletny zestaw. 

Link to post
Share on other sites

1. Cyntiq bez podstawy to nieporozumienie.

2. Co do sprzętu -

win7 pro 

dysk ssd samung 850 PRO w miejsce evo

CPU - 6rdzeniowy 5820 w miejsce 4rdzeniowego 4790K

Mobo - s2011 w miejsce s1150/1151

Podałem w linku kompletny zestaw. 

 

 

1. Wiem, widziałem, dlatego dokupimy ergostand osobno.

 

2. Tak, tak. Widziałem zestaw, ale wolałem się upewnić, że

(i7-5820k, 64GB RAM, 1xSSD samsung pro) > (i7-4790K, 32GB RAM, 1x SSD 512GB pod m.2, 1x SSD evo pod scratch)

 

Ten samsung na m.2 jest szybszy niż 2xSSD pro w Raid 0.

 

Jeżeli tylko jeden SSD pro to gdzie dać scratch disk? Wiadomo, najlepiej dokupić dodatkowy ale powiedzmy, że "out of the box" nie będzie takiej możliwości.

Edytowane przez experty
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Scratch będziesz musiał razem z OSem na SSD trzymać, tylko sęk w tym że przy 64GB ramu scratch nie będzie wąskim gardłem stąd takie rozwiązanie jak najbardziej zadziała

 

Ten samsung na m.2 jest szybszy niż 2xSSD pro w Raid 0.

Tak, ale to nie jest 950PRO i nie wiadomo jak z trwałością, stąd polecam pewniaka z 10letnią gwarancją (to jest główna zaleta 850pro), do tego dodaj cenę wyższą o 50% i fakt że nie wykorzystasz w połowie potencja jakim w nim drzemie - pracuje z macierzą 1GB/s z plikami 2-10GB, otwarcie pliku średnio 4-5s, zapis około 3s, dla porównania - HDD otwarcie 17s, zapis 10s.

 

Do PS'a potrzebujesz głównie RAMU, później CPU, dyski - zestaw na 4790 +32GB niema szans z 5820+64GB szczególnie podczas z pracy z tymi bardziej złożonymi projektami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...