Skocz do zawartości

Dysk działa w 100%, zamula komputer


Recommended Posts

Witam. Posiadam Toshibe satellite L50 i od miesiąca mam problem z dyskiem, który był 3 miesiące temu wymieniany. Niemal cały czas działa w 100%, pomimo iż nie ma włączonego żadnego programu. Czasem się "uspokoi" i działa normalnie, lecz tylko czasami, by potem na nowo działać na max.
Komputer przeskanowałem takimi programami jak: Avast, Malwarebytes, Adwcleaner, HD Tune, AVG PC Tune Up, itp. Wszystkie podzespoły mają najnowsze sterowniki. Dysk po dyfragmentacji.
Czytałem już wiele tematów, lecz żaden nie pomógł. Bardzo proszę o pomoc.

PS: mam problem z instalacją aktualizacji za pomocą Windows Update - nie chcą się ściągnąć (cały czas 0% lub 5%). Czy to może powodować problem?

Podaje dane techniczne:
8GB Ram
Geforce GT 740M
i5-4200M 2,5GHz
DYSK - Toshiba MQ01ABD075

Link to post
Share on other sites

witam

Miałem ten sam problem na 2 laptopach Samsunga seria 3 i 5. Próbowałem różnych rozwiązań które pomagały z różnym skutkiem na tych laptopach. Na jednym udało mi się problem wyeliminować natomiast na drugim te same rozwiązania nie dawały skutku.

Jak po googlasz to w sieci jest kilka porad co i jak ustawić ale tak jak pisałem wyżej nie zawsze pomaga - a co gorsza reinstalacja windowsa tez usuwała problem na krótko :(

 

Jedyny sposób na 100% skuteczny to dysk ssd. Po zainstalowaniu na obu laptopach problem znikną no i oczywiście na ssd to zupełnie inne lapki teraz można dopiero na nich pracować :)

Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem na stałe Windows Update i nie od razu, ale wszystko wróciło do normy. HD tune przy wcześniejszym teście wykazał 0,5MB/s, a teraz 95Mb/s.
Napiszę za parę dni czy ten problem się będzie powtarzał czy już mam spokój.
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.


Mogę już śmiało powiedzieć, że wyłączenie procesu aktualizacji windowsa pomogło. Komputer tylko czasami skoczy do 100%, ale tylko chwilowo i jak wspomniałem czasami. Dziękuję bardzo za rady. Zamykam temat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...