Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Słuchawki AKG K550

Słuchawki AKG K550 DAC Karta muzyczna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Juuzou

Juuzou
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 22:03

Witam, zakupiłem parę dni temu słuchawki AKG K550 i chciałbym się poradzić jaki dokupić do nich DAC lub Kartę Muzyczną. Chciałbym uzyskać jak najlepszy dźwięk z nich. Przerzuciłem się na nie z Philips SHE3590BK *które jak najbardziej polecam*. Na początku porównywałem dźwięk z muzyki na youtube różnica nie była wielka lecz można było wyczuć, że z AKG dźwięk który się wydobywa jest bardziej miękki i milszy dla ucha, lecz mnie to nie usatysfakcjonowało, bo przecież jak słuchawki za 20 zł były tak bliskie dźwięku ze słuchawek za prawie tysiąc?! Zacząłem trochę czytać i pobrałem Winampa i słuchałem muzyki we flacu i tu już mogłem dostrzec różnicę nieco większą. Wielu ludzi pisało, że obowiązkowo muszę się zaopatrzyć w jakąś kartę muzyczną lub daca. Dlatego właśnie piszę w tej sprawie czy moglibyście polecić co by było lepsze dac czy karta i jeszcze bym poprosił o wypisanie kilku produktów w różnych cenach w zakresie od 100-700zł. Słuchawek ogólnie używam do gier, rozmów i oczywiście cały czas leci z nich muzyka, różna więc nie podam gatunku. 

• 0

#2 kosq83

kosq83
  • beyerdynamic)))) fan

• 629 postów
  • Miejscowość:Glasgow

Napisano 17 styczeń 2016 - 22:29

Z czego grają obecnie, podaj wszystkie źródła (komputer, telefon, odtwarzacz).

K550 mają to do siebie że nie potrzeba do nich super toru, one grają świetnie z prawie wszystkiego.

Ja mam seryjnie problem ze skalowaniem tych słuchawek, bo grają prawie tak samo że wszystkiego w co je wepnę.

Są wręcz idealne dla kogoś kto nie chce się bawić w audio za duże pieniądze a chce mieć dobry dźwięk.

Nawet z kontrolera PS4 dobrze wszystko słychać. Taka ich magia :)
  • 0

Cyfrowo: Yulong D200- Ultraviolet7- Czyste OFC XLR- Yulong A28,

Analogowo: ProJect Debut Carbon, ProJect Stage, 

Lampa: Darkvoice 336SE

Słuchawki: beyerdynamic T1v2, Pandora Hope VI, PRO 900, HFI-780, DT770 PRO 250Ohm, DT150, ATH-A700X, ATH AD700X, AKG K550, Superlux 668B, PL-30

#3 Wulfen

Wulfen
  • Pasjonat

• 832 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 03:37

Trzeba też poczekać aż się trochę wygrzeją. Zostaw je włączone na kilkanaście godzin i już powinieneś poczuć różnicę. Ja na początku po wyjęciu z pudełka właśnie też miałem wrażenie jakby grały jak słuchawki za 20zł :)

Użytkownik Wulfen edytował ten post 18 styczeń 2016 - 03:39

• 0

#4 DonFG

DonFG
  • Amator

• 56 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 07:29

Z czego grają obecnie, podaj wszystkie źródła (komputer, telefon, odtwarzacz).

K550 mają to do siebie że nie potrzeba do nich super toru, one grają świetnie z prawie wszystkiego.

Ja mam seryjnie problem ze skalowaniem tych słuchawek, bo grają prawie tak samo że wszystkiego w co je wepnę.

Są wręcz idealne dla kogoś kto nie chce się bawić w audio za duże pieniądze a chce mieć dobry dźwięk.

Nawet z kontrolera PS4 dobrze wszystko słychać. Taka ich magia :)

Chyba trochę przesadzasz :D.

Specjalnie przed chwilą podpiąłem je do zintegry i telefonu, jest spora różnica.

Wszystko zależy, jakie brzmienie chcesz uzyskać.

Jeśli chcesz na USB, to za 700zł możesz kupić dość ciepłe Aune T1 i bawić się z lampami, Topping D3, dość neutralnie brzmiący, nieco większy tor jak np. ZENek (można dostać takiego na mp3store, czasem na allegro) + SMSL sanksrit.

Gdzieś czytałem, że FiiO E18 dobrze zgrywa się z K550.

• 0

#5 kosq83

kosq83
  • beyerdynamic)))) fan

• 629 postów
  • Miejscowość:Glasgow

Napisano 19 styczeń 2016 - 20:18

Ja mimo wszystko podtrzymuje swoją opinię na ich temat. Takie było założenie konstrukcyjne i wg mnie tak z nimi jest.
  • 0

Cyfrowo: Yulong D200- Ultraviolet7- Czyste OFC XLR- Yulong A28,

Analogowo: ProJect Debut Carbon, ProJect Stage, 

Lampa: Darkvoice 336SE

Słuchawki: beyerdynamic T1v2, Pandora Hope VI, PRO 900, HFI-780, DT770 PRO 250Ohm, DT150, ATH-A700X, ATH AD700X, AKG K550, Superlux 668B, PL-30

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Słuchawki, AKG, K550, DAC, Karta muzyczna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych