Skocz do zawartości

Do ilu podkręcać Gigabyte GTX960 4GB


Recommended Posts

Plusy oznaczają, że do standardowych zegarów karty graficznej dodane są dodatkowe MHz/mV/power limit przez AB. Power limit daj na maksimum i podnoś taktowania rdzenia. Podnoś do momentu aż zacznie się sypać sterownik w benchmarku i zmniejsz o jakieś 20MHz i przetestuj. Jeśli wszystko będzie cacy to możesz podnieść napięcie i powtórzyć to co opisałem. Jak znajdziesz stabilne zegary dla rdzenia możesz się zabrać za pamięci. Staraj się nie przekraczać 80stopni na karcie, powyżej tej wartości jest większe prawdopodobieństwo o niestabilność karty. Wystarczy skonfigurować krzywą w AB i git :).

Link to post
Share on other sites

Plusy oznaczają, że do standardowych zegarów karty graficznej dodane są dodatkowe MHz/mV/power limit przez AB. Power limit daj na maksimum i podnoś taktowania rdzenia. Podnoś do momentu aż zacznie się sypać sterownik w benchmarku i zmniejsz o jakieś 20MHz i przetestuj. Jeśli wszystko będzie cacy to możesz podnieść napięcie i powtórzyć to co opisałem. Jak znajdziesz stabilne zegary dla rdzenia możesz się zabrać za pamięci. Staraj się nie przekraczać 80stopni na karcie, powyżej tej wartości jest większe prawdopodobieństwo o niestabilność karty. Wystarczy skonfigurować krzywą w AB i git :).

 

Dzięki za pomoc. Wszystko działa. Rdzeń podkręciłem o 150MHz a pamięci o 170MHz. Teraz w 3DMarku06 mam wynik 18603

Link to post
Share on other sites

3Dmark 06 to stare dziadostwo jeszcze na DX9, testuj 3Dmarkiem '13. 

 

Testowałem też Fire Strikerem, a poza tym starsze 3DMarki są teraz za darmo w pełnej wersji http://www.futuremark.com/benchmarks/legacy- nie wiem czy było takie info na forum. Można sprawdzić co poukrywali programiści Futuremarka w pełnych wersjach.

Link to post
Share on other sites

Tyle że pamiętaj że nowsze gry są na DX11, na DX9 podkręcenie o np. 150MHz może przejść a okaże się że na DX11 już nie. Dlatego warto raczej używać nowszych programów. 

 

Wiem, dlatego drugi raz podkręcałem zegary aby przystosować je do DX11. Testowałem najnowszym benchmarkiem Fire Striker, który testuje właśnie DX11.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki za pomoc. Wszystko działa. Rdzeń podkręciłem o 150MHz a pamięci o 170MHz. Teraz w 3DMarku06 mam wynik 18603

 

 

Myślę, że możesz jeszcze spróbować bardziej ją podkręcić, ja swojego ASUSa podciągnąłem 200 mhz na rdzeniu i 400 na pamięciach i jest stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że możesz jeszcze spróbować bardziej ją podkręcić, ja swojego ASUSa podciągnąłem 200 mhz na rdzeniu i 400 na pamięciach i jest stabilnie.

 

Więcej już nie da rady Fire Striker i Heaven benchmark wysypują się. Mogę spróbować z napięciami, ale tego nigdy nie robiłem. Co ile podnosić napięcia?

Myślę, że możesz jeszcze spróbować bardziej ją podkręcić, ja swojego ASUSa podciągnąłem 200 mhz na rdzeniu i 400 na pamięciach i jest stabilnie.

 

Dzięki za motywacje  :) Teraz bawię się napięciami. Pamięci podkręciłem o 285 rdzenia jeszcze nie ruszałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...