Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Karta sieciowa "Ethernet" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

karta sieciowa ethernet ip cmd brak internetu internet lan

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wolcin

wolcin
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 21:37

Witam !
Potrzebuje pomocy związanej z brakiem internetu ale tylko w komputerze stacjonarnym podłączonym do routera przez kabel.
Wyświetla mi się komunikat "Karta sieciowa 'Ethernet' nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP"
Sprawdzałem 3 kable , wynik ten sam .
Podsyłam screen'a z cmd:

http://imgur.com/a/duZK6

• 0

#2 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 17 styczeń 2016 - 00:04

Nie masz bramy sieciowej(default gateway), więc zakładam, że router jest niepoprawnie skonfigurowany. Odsyłam do wujka google, w celu znalezienia poradnika jak skonfigurować router lub przejrzeć instrukcje dołączoną do zestawu.

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.
Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

#3 wolcin

wolcin
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 11:04

Nie masz bramy sieciowej(default gateway), więc zakładam, że router jest niepoprawnie skonfigurowany. Odsyłam do wujka google, w celu znalezienia poradnika jak skonfigurować router lub przejrzeć instrukcje dołączoną do zestawu.

na laptopach internet działa , a na stacjonarnym wciąż brak internetu

• 0

#4 Marqvs

Marqvs
  • 0x74 = 0

• 445 postów
  • Miejscowość:PL

Napisano 17 styczeń 2016 - 11:25

Protokoły DNS i DHCP powinny być włączone oraz tak jak wyżej kolega napisał: rekonfiguracja routera.

• 0

MS Windows 10 Home x64 | Fractal Design R5 Blackout | MSI Z270 Gaming M3 | Intel i3-6100 3,7 GHz  + SilentiumPC Fera 2 HE1224 | 2x4GB G.Skill Ripjaws 4 3200 MHz DDR4 CL16 | Intel Graphics HD 530 | SSD Patriot Hellfire M.2 NVMe 240 GB | DVD/RW Asus DRW-24D5MT | DVB-T: AverTV Volar HD 2 | BeQuiet Pure Power L8 500W | Be Quiet! Silent Wings 2  140mm | Iiyama ProLite XU2290HS 21,5'' | Motorola Moto G LTE.

#5 wolcin

wolcin
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 12:09

Zmieniłem adres IP na statyczny na routerze i w PC  , póki co działa :D

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta sieciowa, ethernet, ip, cmd, brak internetu, internet, lan

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych