Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Karta sieciowa "Ethernet" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

karta sieciowa ethernet ip brak internetu internet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 wolcin

wolcin
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 21:36

Witam !

Potrzebuje pomocy związanej z brakiem internetu ale tylko w komputerze stacjonarnym podłączonym do routera przez kabel.

Wyświetla mi się komunikat "Karta sieciowa 'Ethernet' nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP"

Sprawdzałem 3 kable , wynik ten sam .

Podsyłam screen'a z cmd:

http://imgur.com/a/duZK6

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7450 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 16 styczeń 2016 - 21:54

Karta nie dostaje adresu IP z serwera Dhcp.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 wolcin

wolcin
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 22:14

Karta nie dostaje adresu IP z serwera Dhcp.

we właściwościach wszystko mam ustawione na automatyczne , wszystkie komputery poza tym stacjonarnym łączą się z internetem , dodam że router  netgear 2000rpt

• 0

#4 bimbrownik03

bimbrownik03
  • Alkoholik

• 234 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 22:15

Miałem podobnie i u mnie to była wina nowej aktualizacji zabezpieczeń do Windowsa 10, także spróbuj w tym pogrzebać
  • 0

Moonshine Factory

CPU: i5 4670k / GPU: Asus GeForce GTX 980ti Strix / RAM: Corsair Vengeance PRO 2X8GB 2400MHz CL11 / MOBO: MSI Z87 MPower / SSD: Crucial MX200 250gb / PSU: Corsair RM850 / Case: Bimbrownia

#5 wolcin

wolcin
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 22:17

Miałem podobnie i u mnie to była wina nowej aktualizacji zabezpieczeń do Windowsa 10, także spróbuj w tym pogrzebać

w czym konkretnie ?

• 0

#6 bimbrownik03

bimbrownik03
  • Alkoholik

• 234 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 22:21

Szczerze mówiąc nie wiem, słaby jestem jeżeli chodzi o sieci itp także nie ja się tym zajmowałem.
  • 0

Moonshine Factory

CPU: i5 4670k / GPU: Asus GeForce GTX 980ti Strix / RAM: Corsair Vengeance PRO 2X8GB 2400MHz CL11 / MOBO: MSI Z87 MPower / SSD: Crucial MX200 250gb / PSU: Corsair RM850 / Case: Bimbrownia

#7 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7450 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 17 styczeń 2016 - 08:19

Problem może być po stronie kompa, połączenia lub routera. Ty jesteś na miejscu wiec szukaj eliminując jedno po drugim. Zastanów się czy czegoś nie zmieniłeś chwile przed tym jak przestało działać.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#8 wolcin

wolcin
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 12:08

Zmieniłem adres IP na statyczny na routerze i w PC  , póki co działa :D

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta sieciowa, ethernet, ip, brak internetu, internet

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych