Skocz do zawartości

Budżetowy a jednocześnie super wydajny komputer. Płyta na Socket 1366. Zakupy na Aliexpress.


Recommended Posts

Witam, ostatnio próbuję złożyć budżetowy komputer i świetną ofertą wydają się stare i7 typu 870 lub 920. Problem oczywiście jest z płytą główną bo ciężko gdziekolwiek takową znaleźć. I tu moje pytania, czy znacie jakieś sklepy oferujące stare sockety? Czy warto kupować używane płyty? Czy warto kupić nową płytę na Aliexpress? Tam akurat płyt nie brakuje ale czy mogę liczyć na jakąkolwiek gwarancję? 

Link to post
Share on other sites

zastosuj się do wzoru bo nie wiem nawet do czego będziesz używał  jaki jest budżet  i dlaczego tylko aliexpress

Komputer ma być do gier a ta i7 w testach na YT wypada bardzo dobrze, a aliexpress dlatego że aż roi się od płyt głównych z chipsetem 1366, innego sklepu nie znalazłem z takimi płytami :/

Płyty LGA 1156 http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=71701&us_id=6920927

 

Jeśli chodzi o s.1366 to taka np.http://allegro.pl/asus-p6t-se-s1366-i7-fv23-sklep-i5907468045.html ,

Osobiście  s1156  jeszcze ujdzie,ale za płytę na s.1366  prawie 5 stówek to już daje do myślenia.

Tu tkwi mój główny problem bo kupowanie płyty za 500 zł trochę mija się z celem (procek kosztuje max 300zł)dlatego interesuję się aliexpress. Zawsze jest jeszcze opcja kupić płytę za 200zł z socketem 1155 (ich jest wszędzie pełno) i do tego  i7 2600 za 600zł . Cena ta sama a wydajność większa.. 

Link to post
Share on other sites

więc tak bierz coś z lga1155 bo:mimo że lga 1366 są nawet wydajne to mobas-y kosztują krocie lga1156 mimo że wydajnością, są podobnie jak z lga1156 to ciężko o przyzwoitą płytkę nie zajechaną ,kupowanie lga1366 ma sens(to moje zdanie ktoś może mieć inne ) wtedy jak trafisz na płytę tej klasy np asus rampa 3 black edition plus porządny 6 jajowiec i7 980x wtedy gra warta świeczki przy twoim budżecie odpada lga1366, jak myślisz tylko o tych platformach to zainteresuj się tym co napisałem czyli np i7 2600 najlepiej na tym wyjdziesz. PS pisane z fona przepraszam za błędy itp archaiczne fon.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...