Skocz do zawartości

Jaka Karta Dźwiękowa do kina domowego


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lukson,

Recommended Posts

Witam posiadam kino domowe  Onkyo HT-S9700THX http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Systemy_kina_domowego/HT-S9700THXi planuję dokupić kartę dzwiekową  Xonar HDAV1.3 Deluxe, ale jest już na chwilę obecną nie dostępna na rynku. I teraz mam takie pytanko czy istnieje podobna karta dzwiekowa o takich samych parametrach i czy warto (jak się trafi okazja) kupić z wejściem HDMI czy S/PDIF optyczne. Nie koniecznie musi być ASUS, ( ale fajnie by było) a jeszcze jedno karta będzie przede wszystkim do słuchania muzyki i oglądania filmów w jakości Blu-ray.

 
  •  

 

Link to post
Share on other sites

Ta karta podobnie jak konkurencyjny auzen hthd ma starą wersję hdmi bo 1.3. Czasem można spotkać na alledrogo używaną normalną deluxe lub sporo tańszą wersję slim ale oprogramowanie asusa do tych kart jest do bani. Można rozglądnąć się za używanym x-fi titanium hd lub asus d2x a dźwięk hd z blu-ray możesz zawsze wyprowadzić przez hdmi karty graficznej do amplitunera. Ja bym raczej tutaj nie szalał bo i tak audio będzie szło do ampli cyfrowo jako, że nie masz w nim wejść analogowych 5.1/7.1.

Link to post
Share on other sites

@up choćby dla ficzerów jak Dolby Live czy DTS Connect co nie zmienia i tak faktu, że gdzie tu sens zakupu karty z przeznaczeniem do muzyki jeśli ma być wpięta pod kino. Blu-ray i muzyka stereo, średnie połączenie w przypadku tylko amplitunera kina domowego.

Link to post
Share on other sites

 

Nie jednak do muzyki to nie trzeba, bo do zwykłej karty jest podłączony i gra niezle. To więc kartę tylko do filmów, znajdzie się coś ? Filmy w jakości DTS-HD Dolby Atmos itd.

Edytowane przez bobas8909
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

mam tego ausa xonara hdav1.3 deluxe odkąd się pokazał na rynku i do kina domowego nie wyobrażam sobie czegoś innego... fakt ampli denon 2809 (jbl 5.1) łączę po analogu, ale efekt w porównaniu do hdmi jest niebo a ziemia

bardzo dobra karta i pomimo że jestem gadżeciarzem na dzień dzisiejszy nie zmieniam...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kurcze tak właśnie szukam i szukam tego ausa xonara hdav1.3 slim lub deluxe, ale to jak szukanie igły w stogu siana. Na OLX jakiś czas temu znalazłem jak koleś który wystawił ją, ale sam nie wie czy ona działa a mimo to sprzedawał za 600zł (głupota ludzka nie zna granic :P ) Mimo że to już dość stara karta, to ludzie właśnie polecają. Bo podłączyłem przez swojego GTX760, ale brak dzwięku. Będę dalej szukać, a na razie leci na analogu 

Edytowane przez bobas8909
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...