Skocz do zawartości

Recommended Posts

Computer:      GIGABYTE GA-MA770-DS3

CPU:           AMD Phenom 9550 (Agena, DR-B3 (Deerhound))

               2200 MHz (11.00x200.0) @ 2210 MHz (11.00x200.9)

Motherboard:   GIGABYTE GA-MA770-DS3

Chipset:       AMD 770/870 (RX780) + SB600

Memory:        2048 MBytes @ 401 MHz, 6.0-6-6-18

               - 1024 MB PC6400 DDR2-SDRAM - Kingston 99U5429-003.A00LF

               - 1024 MB PC6400 DDR2-SDRAM - Kingston 99U5429-003.A00LF

Graphics:      MSI R7770 (MS-V271)

               ATI/AMD Radeon HD 7770/R7 250X, 1024 MB GDDR5 SDRAM

Drive:         ST3320620AS, 312.6 GB, Serial ATA 3Gb/s

Drive:         TSSTcorp CDDVDW SH-S202J, DVD+R DL

Sound:         ATI/AMD SB600 - High Definition Audio Controller

Sound:         ATI/AMD Verde/Heathrow/Chelsea - High Definition Audio Controller

Network:       RealTek Semiconductor RTL8168B/8111B PCI-E Gigabit Ethernet Adapter

OS:            Microsoft Windows 7 Ultimate (x64) Build 7601

 

Witam. Oto specyfikcja mojego komputera. Jakiś czas temu zainstalowałem sobie kilka gier (teraz je odinstalowałem i problem pojawia się nadal) i od tamtego czasu przy starcie Windowsa mam jakieś 50-60% zużywanego RAM'u. Przedtem miałem jakieś 10-20% max. a teraz nie mam pojęcia z jakiego powodu tak bardzo to wzrosło. Do rzeczy, podczas oglądania filmów na YouTube, grania w gry i nawet instalowania aktualizacji do League of Legends i podczas pisania tego tematu zużycie ramu wzrasta do około 70%, a podczas grania i aktualizacji po kilku minutach na ekranie wyskakuje mi BlueScreen lub losowe i kolorowe paski na ekranie i trzeba resetować komputer lub robi to samodzielnie. Problem jest bardzo denerwujący, bo nie mogę praktycznie nic robić.

 

Używany program antywirusowy to AVG 2015 Free Edition (cały czas aktualizowany).

 

Czynności wykonane w celu usunięcia problemu:

-użycie programu Anti-Malware (brak efektów),

-wyłącznie prawie wszystkich programów przy starcie systemu (brak efektów),

-zminimalizowanie ustawień graficznych w grach na najniższe (brak efektów).

 

Bardzo proszę was o pomoc, bo problem jest, dla mnie, samodzielnie nie wykonania, więc proszę was o tę pomoc. Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą pomoc, z góry dzięki.

 

EDIT.:

Tutaj macie linki do Menedżera Zadań (procesy i wykresy):

 




 

Zawsze zużycie RAM'u miało około 10-20% przy starcie i po chwili działania, a teraz około 50-60%? Coś tutaj nie gra, poza tym pokazane procesy nie zużywają 1GB RAM'u. Mam przeczucie, że może to być wirus, ale skan za pomocą AVG nic nie pomógł. Przeskanowałem cały rejestr, wszystkie procesy i system plików na całym komputerze i nic nie wykryło :/

 

EDIT.:

Właśnie uruchomiłem program Svchost Process Analyzer, bo sprawdziłem, że zużywa on najwięcej pamięci RAM, napiszcie, czy mam wrzucić screeny z tego programu.

Edytowane przez Qu4rteXPL
Link to post
Share on other sites

Najlepiej zrobić memtest z pendriva live bootowalnego jesli bedzie ok to skan antywirusem też z live pendrive. Programy te odpala się tak jak instalacja windowsa.

Mógłbyś mi to bardziej szczegółowo wytłumaczyć (nie znam się na tym zbytnio)

Pomoże ktoś? Naprawdę potrzebuję tej pomocy :(

Link to post
Share on other sites

Masz zainstalowanego GWX'a, więc zakładam, że jesteś jednym z tych którzy nie chcą aktualizacji win 7 do win 10. Zakładam się, że winny svchost jest związany z usługami sieciowymi, czyli mówiąc po naszemu windows update ściąga win 10 bez Twojej zgody. Taka polityka MS'a i wykorzystuje do tego RAM. Możesz wyłączyć windows update, usunąć łatkę z GWX'em.

 

PS Sprawa drugą jest test GPU oraz RAM'u, kolorowe paski mogą oznaczać uszkodzenie jednego lub drugiego. Opisałem to tutaj: link

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

ZAMYKAM, problem rozwiązany. Zrobiłem, tak jak mówiłeś Xeinaemm (za pomoc serdecznie ci dziękuję), czyli wyłączyłem Windows Update i wywaliłem GWX'a. Poza tym spostrzegłem się, że RAM zmniejsza się, gdy więcej go wykożystuję, np.: mam 2GB RAM'u, zużycie wynosi 50-60% przy startcie, włączam League of Legends, które pobiera (podczas wybierania postaci) około 500MB RAM'u, zużycie wzrasta do 70%, po rozegranym meczu zużycie spada do 20-25%. Dzięki wsztstkim za pomoc, memorytesta robię kiedy indziej (gdy znów się coś zacznie dziać). Karta graficzna na pewno nie jest uszkodzona. Pozdrawiam wszystkich :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...