Skocz do zawartości

Dyskusja na temat polecanych układów dźwiękowych.


Recommended Posts

DT150 dobrze brzmią z SC808, ale to nie są słuchawki, które zadowolą się taką kartą. Tutaj zawsze jest problem z wyznaczeniem tego złotego środka, bo prawdę mówiąc można poprawić każde słuchawki lepszym źródłem.

 

Dla przykładu DT990Pro grały nieźle z SC808 (400zł), tak z Cayinem HA-3 (2500zł) było już naprawdę ciekawie, a z Lampizatorem Golden Gate (17000€) to był odlot i zwyczajnie nie poznałbym słuchawek mając je na głowie...

Link to post
Share on other sites

a słyszałeś o Aune X1S ? Nie żebym Cię naciągał na droższy sprzęt ale po co się cofać ,chyba lepiej iść do przodu jeśli pieniążki oczywiście pozwolą. To jest znakomite urządzenie w tej cenie i na 99,95% nie spotkają cię żadne problemy wynikające z niedopracowania, jak czasami w przypadku AIM.

Link to post
Share on other sites

Zanim zakupiłem AIM to wstępnie interesowałem się X1S. Jednak mimo że mógłbym dołożyć to nie jestem aż tak chyba wymagający co do dźwięku (być może się mylę i po zakupie X1S zmieniłbym zdanie). Ale miło by było zobaczyć alternatywę przynajmniej w podobnym zakresie cenowym co AIM powiedzmy +/- 100-200 zł.

Do X1S trzeba drugie tyle co AIM :(

 

Dzięki za propozycję :)

Edytowane przez fantom89
Link to post
Share on other sites

jest to sprzęt lepszy ,tu nie ma dyskusji ale każdy już osobiście oceni, o ile lepszy.Alternatyw nie ma za bardzo,niestety.

Jednak mimo że mógłbym dołożyć to nie jestem aż tak chyba wymagający co do dźwięku

tak samo można powiedzieć o AIM SC808 ,po co aż tak dobra karta skoro nie jestem aż tak wymagający ? A jest co poprawiać jeszcze. No chyba, że mówimy tu o skłonności wydania ograniczonych funduszy, wówczas rozumiem, że szukamy czegoś do tych 700zł i koniec.

Link to post
Share on other sites

tak samo można powiedzieć o AIM SC808 ,po co aż tak dobra karta skoro nie jestem aż tak wymagający ?

Coś w tym jest :D

Prawda jest taka, że raczej bym musiał mieć X1S na testy (pytanie skąd?) i samemu ocenić czy mój słuch jest na tyle czuły bym odczuł różnicę.

Mogę Ciebie prosić o zaproponowanie sprzętu do 700 zł no chyba, że może dać trzecią szansę AIM? :)

 

P.S Czy X1S by nie marnował się przy DT-150?

Link to post
Share on other sites
Prawda jest taka, że raczej bym musiał mieć X1S na testy (pytanie skąd?) i samemu ocenić czy mój słuch jest na tyle czuły bym odczuł różnicę.

różnice są nie są duże ale są na korzyść X1S.Myślę ,ze bez problemu odczujesz to ,jeśli tylko posiadasz nie najgorszy słuch. Aune ma tez lepszy wzmacniacz słuchawkowy.

(pytanie skąd?)

popytaj Maystera, z Audeos na forum mp3store ,czy ma pożyczyć sztukę za kaucją. Da się to załatwić.

http://forum.mp3store.pl/user/42206-mayster/

Mogę Ciebie prosić o zaproponowanie sprzętu do 700 zł no chyba, że może dać trzecią szansę AIM?

no i tu jest problem. Podobne brzmienie będzie z Asus Strix Raid DLX ale jak napisałem wyżej ,że ciężko mi ocenić klasę urządzenia biorąc pod uwagę jakość dźwięku ,bo do reszty chyba nie można mieć zastrzeżeń. Osobiście wołałbym już dołożyć do Aune , zwyczajnie inwestycja na lata. Nie mam zamiaru wciskać Ci droższego sprzętu ale wiedz, że SC808 się wyróżnia i żeby nie było gorzej trzeba więcej wydać .Jednak jakość dźwięku ,wygląd oraz wyposażenie powoduje ze szybko zapominamy o cenie. Bynajmniej u części użytkowników.

P.S Czy X1S by nie marnował się przy DT-150?

DT150 to nie są wymagające słuchawki.One nawet ładnie potrafiły zagrać na Xonarze DX ale żeby z nich wycisnąć wszystkie muzyczne soki, oj to nawet mój Aune S16 nie dał rady. Dopiero w zmakiem za 2500-3000zł pokazały  klasę pod względem przestrzeni,dynamiki ,naturalności. Niesamowite słuchawki na swój sposób, trzeba przyznać.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest dokładnie tak, jak pisze adi, nie ma wyboru wśród kart wewnętrznych do 700 zł. Jedynie STX II da się spokojnie nabyć w tej kwocie: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=essence%20stx%20II&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-2-0812&price_to=700, a dalej to już tylko urządzenia zewnętrzne, takie jak wspomniany już X1S. Co ciekawe, zarówno AIM SC808, STX II jak i X1S pasują brzmieniowo i synergicznie do DT150 i różnica pomiędzy tymi urządzeniami wcale nie musi być znaczna. Wszytko to dobre źródła. X1S ma jednak jeszcze trochę więcej mocy we wzmacniaczu słuchawkowym.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Czołem, szukam zewnętrznej karty dźwiękowej pod PC - ostatnio testowałem tani chiński szmelc za 200 zł - AudioTrak Maya U5 USB i kompletnie nie widziałem różnicy między moją integrą na HD380 PRO... Jest ktoś tutaj co już badał sytuację i wie od jakiego budżetu można spodziewać się różnicy? Same słuchawki są miodne, jestem ciekaw czy będę w stanie z nich wycisnąć coś więcej :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiem ale ja preferuje tylko nowe urządzenia :) A czy przypadkiem jakby do Cube w przyszłości zmienić OPAMP to nie będzie lepiej? :)

 

Fantom, czemu tylko nowe użądzenia? Nowego STXa już chyba nie da się kupić, a za takie śmieszne pinioszki jak 350,skoro tak chodzą, to masz karciochę, na której ja sam latam w tej chwili (oczywiście nie na seryjnych opkach, tylko lekko dziubniętych) na słuchawkach za pół nerki (no może aż tak drogie nie są) i mając porównanie do lekko droższego zestawu (599USD+599+USD+60GBP+70GBP, to sobie przelicz sam) i naprawdę jestem pod wrażeniem jak ten STX gra.

Jeśli jest stara karta muzyczna i działa to chyba nie ma co się w niej zepsuć (chyba że mechanicznie albo używając ludzkiej pomocy, czyt. cymbalstwa - i np źle się włoży opki). Jak nie masz nie wiadomo ile kasy to ja bym się zastanowił nad nim, serio - aha no i w cale nie chcę go się pozbywać, żeby nie było , że wpadam na forum interesy kręcić i krypto reklamę siać.


 

 

ostatnio testowałem tani chiński szmelc za 200 zł - AudioTrak Maya U5 USB i kompletnie nie widziałem różnicy między moją integrą na HD380 PRO.

 

No widzisz kolego, pierwsze koty za płoty w audio - no i masz rację :)


 

 

Zmiany są małe i część ludzi nawet twierdzi, ze to tylko wymysł.

 

The Truth Is Out There ;)

Link to post
Share on other sites

Budżet 250

Słuchawki Superlux HD668b

Wcześniej Xonar D1 

Użytkowanie; Filmy-Gry kolejnością 

 

Niestety Xonar ma wyjście PCI a po wymianie płyty okazało się, że brakuje tego złącza postanowiłem dać szansę Integrze ALC1150.

 

Ale po 4 latach z Xonar D1 moje uszy dosłownie krwawią słuchając tego, nie potrafię zrozumieć jak ludzie mogą tego słuchać ...

 

Mniejsza w to poratujcie bo nie idzie korzystać z komputera 

Edytowane przez Anginsan
Link to post
Share on other sites

D1 i DX jak wychodził zadanie miał być lepszą kartą jak X-FI (Music,Gamer,Audio), co się w znacznym stopniu  udało.Grał lepszą dynamiką jak układy Creativa, tym samym podbijał jakość ówczesnych słuchawek. Niestety jego dynamika pociągnęła za sobą również bardzo jasne brzmienie ,oparte na dość wysoko ciągnących się wysokich tonach, co skutkuje z słuchawkami jak Superluxy 668B takim powyższym efektem. Nie jest to karta pod taki sprzęt ,raczej Creative Aurvana Live, czy 681EVO. 

 

Masz kilka opcji ;SMSL DAC M2 ,FiiO Olympus 2 (używane), albo X-FI Titanum (również używane) na PCI-Ex.

 

Nie wykluczyłbym również zmianę słuchawek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...