Skocz do zawartości

Dyskusja na temat polecanych układów dźwiękowych.


Recommended Posts

Espessivo jest sporo na rynku wtórnym. Sam miałem sporo okazji do kupna za niskie kwoty, ale jakoś nie dałem się. Beyery po prostu są ostrzejsze na górze i lekki mułek lampy im pasuje, ot co. Zauważyłem, że moc niekoniecznie ma tak wielkie znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Haha ceny są różne na olx wisi jedna sztuka niestety koleś nie wie która wersję sprzedaje mi został jeszcze miech gwarancji ruskie militarny mam wsadzenie mam go od 2dni tak ze wiele się nie wypowiem bo mało czasu miałem na odsłuch scena się przybliżyła ale w DT 990 nabrała więcej szczegółów bas miekszy ale jak by więcej go bardziej jest rozciagniety jak by rozwarstwiony a nie ubity posłucham więcej coś dopisze wiem jedno jak bym nie kupił espressivo-e to dt 990 by zmieniły właściciela a tak zostają że mną narazie ts 671 też dużo zyskały

Link to post
Share on other sites

Dzięki, za krótkie info. No widzisz, ciekawe ile jeszcze potrafią pokazać beyerdynamic - nic tylko się cieszyć. DT150 mają status legendarny w skalowaniu ze sprzętem i warto je mieć choćby przy zakupie nowego czegokolwiek do sprawdzania zmian.

Może spróbuję namierzyć kiedyś tego expresivo, jak jest wart nowy tysiąc złotych, to może za 600 się trafi..

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuje karty muzycznej do mojego thinkpada. Budżet to maksymalnie 500pln. Poza tym ze karta ma dobrze grać, to ma się tez ładnie prezentować. Karta tylko do słuchania, chociaż musi mieć też opcje stereo mix do zgrywania dźwięku bezpośrednio z komputera.
Myślałem o Creative sb x-fi hd, ale możne jest coś lepszego?
Grać bedzie ze słuchawkami xiaomi hi-fi, w przyszłości podłączona do wzmacniacza i kolumn.

Link to post
Share on other sites

Prodigy Cube to DAC. DAC posiada zazwyczaj wyjścia analogowe a nie posiada wejść analogowych (a w każdym razie nie posiada możliwości samplowania z tych wejść). Wynika z tego że posiada jedynie DAC a nie posiada ADC. Oczywiście od tej zasady są wyjątki. Jak w CUBE gdzie jest wejście mikrofonowe (ale liniowego już nie ma).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rolą DACa jest zamiana sygnały cyfrowego z analogowy, więc prawdę mówiąc chyba każdy miał z DACem styczność, chociażby w postaci Realteka :) Każda karta dźwiękowa go posiada.

 

Wśród pasjonatów popularnym jest posiadanie autonomicznego DACa, ponieważ pozwala to zastosować dowolny wzmacniacz, a tym samym lepsze dopasowanie dźwiękowe. To tak generalizując.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzieki uprzejmosci i umiejętnością mojego kolegi Quadrat Dronisław ( profil fb ) udalo sie zrealizowac moj pomysl :D

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/a157574c19b4b00bcbf5583bdcbe4354.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/f7126422632b70e1f5de40b873aef072.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/c505f0878ec447f2e3c1645386ea1007.jpg

:wub:

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up - fajne! - jak to gra?!

Czy karte aim sc 808 na "krótkie pci-e" można wsadzić do normalnego złącza pci-e ?

 

Jak ogólnie gra ta karta? ciepłym dźwiękiem czy raczej neutralnie?

 

Jaki choć mniej więcej koszt takiej przeróbki jak ty masz?

Link to post
Share on other sites

mniej więcej to dwa czerwone burston ss v5 kosztują około 500zł   OPA301b za 2 sztuki to ponad 200zł 
wylutowanie czwartego opka i robienie płytki ciężko wycenić musiał byś piać do mojego kolegi ile by wziął za taką usługę 
oczywiście można na początek wykorzystać inne opki i zrobić płytke pomijającą 4 wlutowany na stałe opamp nie tracisz wtedy gwarancji lub skożystać z samych opa 301 i mausa na przykład efekt też będzie bardzo dobry.

 
jak gra po prostu świetnie nie mam porównania do innych układów wiec ciężko mi się wypowiedzieć ale po dźwięku uzyskanym na pewno nie żałuje żadnej złotówki w porównaniu do standardowych opków przeskok jakościowy jest na prawdę duży 

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego do jakiego sprzętu porównamy, bo nawet za 2k można kupić coś słabego.

 

Ze sprzętów, które miałem u siebie to SC808 z popularnym zestawem opków 2x LME49720NA + LM6172IN / LM4562NA był dla mnie lepszy dźwiękowo od:

- Stoner Acoustics UD110v2 / UAE23 + Objective O2

- Audioengine D1

- AudioQuest DragonFly 1.2

- GeekOut 450

 

Natomiast gra porównywalnie do Aune X1s, Audio-gd 11.32 czy nawet Cayina HA-3, który jednak nie był tak dobry, jak się wiara o nim rozpisywała.

 

Zauważalnie lepszy był za to M-DAC, za którego przyszło mi zapłacić raptem 1500zł, ale ten znów posiadał zbyt słabe wzmocnienie.

 

Ostatecznie stwierdziłem, że taka zabawa w sprzęty powyżej 1,5-2k nie ma większego sensu w moim wypadku, gdyż taki AIM SC808 jest w sumie optymalnym wyjściem.

 

SC808 z Bursonami i OPA301b to już wchodzi pod 1200zł lub nieco więcej, więc to jest dobre pytanie czy znów sięga 2-3x droższych sprzętów, jak miał okazję fabrycznie.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

No jak dla mnie ruznica jest dosc sporawa niestety nie wiem jak graja inne sprzety u mnie brzeczy to calkiem ladnie espressivo ladnie pedzi dt 990 karta daje ladny dzwiek jak dla mnie bomba karta pojedzie de Fex'a mam nadzieje ze skrobnie jakis ladny i rzetelny opis tego kombajnu :D

Link to post
Share on other sites

a czy taka aim 808 plus feliksaudio espressivo dobrze by sie spisała w muzyce hard rock i heavy metal?

Jakie masz kolumny do tego espressivo?


ogólnie czy aim gra cieplejszym dźwiękiem ? chodzi mi tylko o aim808 z wymienionymi tylko na OPA301b , obecnie mam audio gd nfb10es3 i myśle właśnie czy nie zmienić na espressivo plus aim sc808 z OPA301b  ?


NO I : Czy karte aim sc 808 na "krótkie pci-e" można wsadzić do normalnego złącza pci-e  (długiego )?

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

ile masz do wydania na układ/wzmacniacz . Rozumiemy, że posłuży do napędzenia DT150 ?

 

układ gra raczej po jasnej stronie .DT150 z takimi słuchawkami się paruje. One same w sobie są trochę ciepło-ciemne.

Link to post
Share on other sites

ile masz do wydania na układ/wzmacniacz . Rozumiemy, że posłuży do napędzenia DT150 ?

 

układ gra raczej po jasnej stronie .DT150 z takimi słuchawkami się paruje. One same w sobie są trochę ciepło-ciemne.

 

 

Tak bedzie to grało/i gra na razie 10es3 (który wg mnie za ostro gra deczko) z bayerdynamic dt-150, ale dodatkowo obowiązkowo urządzenie musi mieć przedwzmacniacz do końcówki mocy i rozważam dwie opcje:

-kupno samego tylko dacka (jakiego?) i dokupienie przedwzmacniacza i wzm słuchawkowego w jednej obudowie (np feliks audio espressivo)

-albo po prostu zmiana na coś też 3 w 1 jak audio gd 10es3 który mam (dac, przedwzmacniacz i wzm słuchawkowy w jednym)

-budżet koło 3 tys zł

Jakie modele byście proponowali ? (ale nie na sabre es9018 bo to za ostro deczko gra)

no i boje sie też ,że aim808 będzie wprowadzać jakieś szumy/trzaski w dźwięku , bo w końcu jest ona wewnątrz komputera i zasilana jego zasilaczem, a nie na zewnątrz i nie podłączona do osobnego zasilacza jak mój obecny dack....

Link to post
Share on other sites

 

 

no i boje sie też ,że aim808 będzie wprowadzać jakieś szumy/trzaski w dźwięku
jest ładnie odseparowany tak że nikłe szanse trzeszczenia u mnie dźwięk kryształ głośniki  edifier R2730DB  co prawda nie mam kiedy dokonczyś wytłumienia w pokoju i na razie absorbery akustyczne leża tak sobie luzem  ale i tak po ekspressivo gra to wszystko bardzo ładnie i przyjemnie  też się bałem że espressivo będzie trzeszczał i siał smieci jak to niektórym na internetach  ale jednak nowa elektryka przy remoncie teraz plusuje i jest cichy jak sakała 
Link to post
Share on other sites

 

 

czy da sie normalnie wpiąć aim 808 do długiego złącza pci- e
 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

 

Ile razy jeszcze trzeba będzie to powtarzać, że wolniejsza karta zadziała w szybszym (dłuższym złączu). Ba na odwrót też się da.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...