Skocz do zawartości

Jak podłączyć zasilanie ? (Karta graficzna i wiatraki w obudowie)


Recommended Posts

Witam !

Jestem w posiadaniu karty Gigabyte GTX970 G1 Gaming która posiada : 6pin-> molex oraz 8pin-> molex

lecz w zestawie posiadam tylko jeden kabel 8pin wychodzący z zasilacza i on ma 2 wtyki molex żeński dzięki czemu jestem w stanie podłączyć np.8pinowe wejśćie z karty graficznej przez przejściówkę w zestawie z kartą. do podłaczenia pozostaje drugi wtyk do zasilenia karty 6pin oraz dwa wiatraki w obudowie z kontrolerem na niej .

Jak rozwiązać tą sytuację ?

Podłączając 6 pin poprzez przejściówkę a 8pin zwykłym kablem wprost do zasilacza(karta graf.) , tylko wiatraki zostają bez zasilania [2x molex żeński ]

 


Edytowane przez wolcin
Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj w zasilaczach jest wtyk 6/8 pin w liczbie nawet 2 par, aby można było podłączyć 2 karty. Po kablach wnioskuje że zasilacz [może] jest firmy Corsair, ale dla pewności podaj firmę. Sprawdź też czy ten wtyk 8 pin czasem nie ma odłączanych 2 pinów, to też standard, wtyki 8 pin są w układzie 6+2 lub stałe 8, może masz jakieś kable do zasilacza gdzieś w szafie. :D


Ta wtyczka wpięta w kartę 1 zdjęcie jest w układzie 6+2, więc oddziel 2 piny i masz w kabla zasilanie karty, a pozostałe Molexy masz w takim razie dla wentylatorów.


Kolejna sprawa, te Molexy od wentylatorów są "podwójne" męski/żeńskie więc przejście zasilania jest na inne podzespoły.

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj w zasilaczach jest wtyk 6/8 pin w liczbie nawet 2 par, aby można było podłączyć 2 karty. Po kablach wnioskuje że zasilacz [może] jest firmy Corsair, ale dla pewności podaj firmę. Sprawdź też czy ten wtyk 8 pin czasem nie ma odłączanych 2 pinów, to też standard, wtyki 8 pin są w układzie 6+2 lub stałe 8, może masz jakieś kable do zasilacza gdzieś w szafie. :D

Ta wtyczka wpięta w kartę 1 zdjęcie jest w układzie 6+2, więc oddziel 2 piny i masz w kabla zasilanie karty, a pozostałe Molexy masz w takim razie dla wentylatorów.

Kolejna sprawa, te Molexy od wentylatorów są "podwójne" męski/żeńskie więc przejście zasilania jest na inne podzespoły.

zasilacz SillentiumPC , mam 2 przejściówki 6pin->molex  oraz 8pin-> molex 

 kartę graficzną podłączyłem póki tylko przejściówkę 6pin->molex ,  dałem kabel prosto z zasilacza z końcówką 8pinową ponieważ mam niby drugą przejściówkę molex 8pin->molex ale nie mam już kabla zasilającego z molex żeńskim

Edytowane przez wolcin
Link to post
Share on other sites

Ale ja pomijam wtyczki/przejściówki molex, zapomnij o nich teraz. Kabel wprost z zasilacza widzę, że pierwsza wtyczka jest 8pin, ale druga wpięta w kartę [1 zdjęcie] jest dzielona 6+2 więc masz zasilanie karty z kabla załatwione.


http://www.moddiy.com/product_images/f/459/Untitled_-_10__03632_zoom.jpg


Kabel z zasilacza podłącz do karty pierwsza wtyczka 8pin druga jest 6+2.

spc-deus-m1-650-kable.jpg

Link to post
Share on other sites

Ale ja pomijam wtyczki/przejściówki molex, zapomnij o nich teraz. Kabel wprost z zasilacza widzę, że pierwsza wtyczka jest 8pin, ale druga wpięta w kartę [1 zdjęcie] jest dzielona 6+2 więc masz zasilanie karty z kabla załatwione.

http://www.moddiy.com/product_images/f/459/Untitled_-_10__03632_zoom.jpg

Kabel z zasilacza podłącz do karty pierwsza wtyczka 8pin druga jest 6+2.

spc-deus-m1-650-kable.jpg

dzięki za odp. czyli mogę podpiąć kartę 6+8 pin jednym kablem z dwoma wtykami , tak ?

Link to post
Share on other sites

powiedz mi kolego, czemu zakładasz tematy, gdzie otrzymujesz odpowiedzi, a później z niewiadomy przyczyn kupujesz takie g*wno jak np. DEUS  ? 

posiadam taki zasilacz : 

SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus

 

 czy podłączając kartę wtykami 6 i 8 pin ale na jednym kablu nie wywale kompa albo karty przypadkiem w powietrze ?

Edytowane przez wolcin
Link to post
Share on other sites

 

 

czy podłączając kartę wtykami 6 i 8 pin ale na jednym kablu nie wywale kompa albo karty przypadkiem w powietrze ?
 

 

nie, tak się je podłącza ( tylko w specjalnych wypadkach, przy bardzo prądożernej karcie i zasilaczu o kilku słabych liniach 12V trzeba inaczej ) 

 

SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus

​Jedyne co ten zasilacz ma naprawdę fajnego w tej cenie to kable. 

 

ps ktoś cię wprowadził w błąd w innym temacie.

 

 

 

Również biorę ten zasilacz pod swój zestaw komputerowy bardzo podobny do twojego, więc sądzę że będzie wydajny i ustabilizowany, dużo testów oglądałem nie wypada najgorzej na tle droższych [600W] zasilaczach. Lecz jeśli chcesz w przyszłości dać np: i7 lub więcej ramu to właśnie polecałbym 600W
 

 

Temu zestawowi nawet po dołożeniu i7 i RAM-u i dużym OC twojej gtx 970 będzie trudno pobrać powyżej 300W w grach. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...