Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

mam problem z GTX 780 od MSI( szczegóły za chwilkę).

Na początku wstawiam linka z tym co kupiłem prawie 2 lata temu i działało do niedawna bez zarzutu:

https://www.morele.net/order_info/1212828/

(link aby czegoś źle nie przepisać) Ważniejsze rzeczy - i5-4670K - nie podkręcany

Zestaw wybrany tutaj na forum :-).

 

Otóż przez ponad rok grałem ze wszystkimi ustawieniami na "max", dopiero po tym roku zastanowiło mnie dlaczego nie mam więcej niż 60 FPS np. w Counter-Strike:GO czy innych gierkach. Więc zapytałem "ogółu" i doradzili wyłączyć synchronizację - zrobiłem to i FPS wzrosły i grałem tak prawie rok.

 

Piszę głównie o CSie(jest spory przesyt wiem...) ponieważ tam zauważyłem ostatnio problemy

 

Otóż obraz rozmazuje się gdy wyłączę synchronziację pionową -( wtedy też osiągane FPS to spokojne 300 klatek przy zblokowaniu ich w konsoli gry - czasem spadki do 200) ale nie w całości ekranu tylko na krawędziach. Obraz staje się lekko poszarpany.

Nie wiem czy wcześniej tego nie zauważałem czy też pomimo tych ustawień a reszty na przysłowiowe "max" w grze i panelu nVidii ma to aż taki wpływ?

 

Podobne rzeczy dzieją się np. w Battlefield 4 - gdzie też ustawienia są na MAX - i tam stałych 60 FPS nie ma - ale tutaj raczej nie chodzi o kompa tylko o optymalizację.

 

Czy jest jakiś prosty program, który nagra obraz abym mógł go Wam pokazać?

 

Dodam też, że odpaliłem chociażby Furmarka i temperatury trzyma na 71-72st.C przy 60% FAN tak jak zaraz po zakupie. Nic się w nim nie działo - więcej programów do diagnozy nie znam także nie bijcie laika.

Ja z tych co kupuje i ma być dobre, na cyferkach się nie znam aż tak bardzo.

 

Głównie chodzi o to, że gwarancję mam na kartę do 21.02.2016 dlatego też wolę się upewnić, że coś jest nie halo niż obudzić się z ręką w nocniku.

 

Artefaktów brak, oglądanie filmów bez problemu, żadnych bluescreenów itp.

Windows 8.1 aktualizacje na bierząco - nie przechodziłem na Win 10

Sterowniki przeinstalowane przedwczoraj od "zera" także najnowsze - bez zmian.

Komputer na bieżąco czyszczony w środku, 0 kurzu na karcie jak i w całym kompie.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Ok, a jak zrobić aby mieć więcej FPS? Nie są mi one potrzebne do szczęścia ale chyba da się to jakoś osiągnąć. Włączenie synchronizacji ucina te FPS i koniec. Rozumiem, że z tą funkcją jest to niemożliwe?

 

Oczywiście więcej niż te 60 zablokowane. :)

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Nie właczaj synchronizacji ale zrób sobie blokadę klatek na dowolnej wartości w Rivie Tuner SS. Ten program działa razem z MSI Afterburner. Oba programy świetnie zarządzają kartą, monitoringiem, krzywą chłodzenia czy właśnie umożliwiają lock Fpsów.

 

Jakim złaczem jest podłączona karta z monitorem? Sprawdzałeś jak sytuacja na innych?

Link to post
Share on other sites

Poprzez HDMI cały czas. Nie sprawdzałem na innych.

Będę kombinować w niedzielę dalej z tym.

 

Przepiąłem złącze HDMI w monitorze i bez zmian po WYŁĄCZENIU synchronizacji dalej takie rzeczy się dzieją.

 

Można czymś nagrać obraz, aby wszystko wyłapało?

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

tylko zewnętrzn

 

Poprzez HDMI cały czas. Nie sprawdzałem na innych.

Będę kombinować w niedzielę dalej z tym.

 

Przepiąłem złącze HDMI w monitorze i bez zmian po WYŁĄCZENIU synchronizacji dalej takie rzeczy się dzieją.

 

Można czymś nagrać obraz, aby wszystko wyłapało?

 

Np dostatecznie dobrym smartfonem lub zewnętrzną kamerką bo programy do nagrywania tego raczej nie wyłapią. Wrzuć na youtube i wtedy można to oceniać.

Ja też gram tylko na vsync bo bez tego obraz krzaczy... Możesz "przetaktować" monitor na 70HZ i wtedy będziesz miał locka na 70fps w counter strike tylko nie wiem czy gra warta świeczki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pewnie tak jest MasterBarti.

Nie chodzi mi tutaj o FPS - po prostu może się przewrażliwiłem przed końcem gwarancji.

Wrzucę filmik na YT i zapodam linka.

 

O dzieje mi sięcoś takiego jak na tym filmiku tylko w mniejszej skali na krawędziach:

https://www.youtube.com/watch?v=jVAFuUAKPMc

 

Chodzi o ten kontener zielony - dzielą się krawędzie.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

totalna norma tearning zależy także odrobinę od monitora i chyba wyjscia u mnie jest tak 

mam AOC  dxbl-19 i on ma wyjścia tylko vga ale mam przejściówkę na DVI+

gdy mam ponad 60-90 fpsów nie widać teraningu lub w minimalnym stopniu

ale jak mam tak samo tak samo podłączony to TV (tzn kabel vga + przejściówka) widać tearning normalnie pod hdmi telewizor mniej ale również widocznie 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zauważ, że obraz tak jakby dzieli się na dwie części rozerwane linią w poziomie. Typowe dla braku synchronizacji pomiędzy kartą graficzną a monitorem. Tylko z tak dużym "rozwarstwianiem" się obrazu jak na załączonym filmiku ja osobiście nigdy nie miałem do czynienia. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...