Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie.

 

Mam pytanie. Chcę kupić dobry monitor na IPS, 24 cale 1900x1200 (proporcje 16:10) na IPSie w cenie do 600-700zł ewentualnie mogę dołożyć do tysiąca jeśli warto. Zarówno do pracy (programowanie itp.) jak i do internetu, tv, filmów, czasem gier. Nie musi byc koniecznie nowy może być poleasingowy jesli z gwarancją i w bardzo dobrym stanie (A/A+).

Z tego co cię orientowałem, to starszy ale bardzo profesjonalny model polecany to Dell u2410m. Ma bardzo dobre parametry i wyposażenie oraz piszą że jest lepszy choćby od nowszego i droższego u2412m. Poleasingowy z gwarancją 12 miesięczny w klasie A do wyjęcia za około 600-650zł. Mam też możliwość zakupu poleasingowqego u2413 za ok.950zł oraz nowego Della u2415 za ok. 950zł. Ten ostatni na pewno wygląda najnowocześniej, bo ma cieniutkie ramki.

 

Jak porównywać te modele to cp warto wybrać i czy opłaca się dołożyć te 300-350zł? Podobno nowe Delle bardzo trudno skalibrować w przeciwieństwie do starszych. Plus u2415 to nowoczesny wygląd z cienkimi ramkami, ale u2410 i u2413 tez nie wyglądają źle. Złącza USB 2.0 a 3.0 nie są najważniejsze. I pytanie czy u2415 można z dobrym skutkiem podłączyć nawet do urządzenia z wyjściem VGA kablem VGA-HDMI?

Czy poza Dellem polecacie jakieś alternatywy. Wiem o bliźniaczym HP lp2475w Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi.

 

 

Link to post
Share on other sites

zacznijmy od początku, będzie łatwiej

http://forum.benchmark.pl/forum-29/announcement-18-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-lub-za%C5%82o%C5%BCy%C4%87-temat-w-dziale-monitory-i-projektory/

 

 

 

jak porównywać te modele

 

to są produkty całkiem innej klasy, nie ma czego porównywać

Link to post
Share on other sites

zacznijmy od początku, będzie łatwiej

http://forum.benchmark.pl/forum-29/announcement-18-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-lub-za%C5%82o%C5%BCy%C4%87-temat-w-dziale-monitory-i-projektory/

 

 

 

 

to są produkty całkiem innej klasy, nie ma czego porównywać

Dobra, więc żeby było OK:

  • budżet: 600-1000zł (o ile ma uzasadnienie wyższa cena)
  • przeznaczenie: internet 35%, programowanie 30%, tv/video 25%, gry 10%)
  • oczekiwania: proporcje 16:10, FullHD, ostry i wyraźny obraz z dobrymi kolorami, który jednocześnie pozwala na regulację  tak żeby przy długiej pracy nie męczył oczu, miły design, najlepiej zarówno VGA/DVi jak i HDMI, brak smużenia przy oglądaniu sportu: Sopcast
  • warunki w pomieszczeniu (oświetlenie w dzień, oświetlenie w nocy): w dzień dość jasno, w nocy raczej miękkie żółte światło rozproszone (raczej słabe oświetlenie).
  • model karty graficznej lub skrócona specyfikacja jednostki centralnej (CPU, GPU, mobo, RAM, PSU): chwilowo jest stary laptop z Mobility Radeon x700 i VGA, docelowo będzie laptop z nVidia Geforce GTX 960M i HDMI

     

    Z góry dzięki za pomoc jeszcze raz.

Edytowane przez andrzejtuleja
Link to post
Share on other sites

 

 

oczekiwania: proporcje 16:10, FullHD, ostry i wyraźny obraz z dobrymi kolorami, który jednocześnie pozwala na regulację tak żeby przy długiej pracy nie męczył oczu, miły design, najlepiej zarówno VGA/DVi jak i HDMI, brak smużenia przy oglądaniu sportu: Sopcast

 

patrzysz na EV2455

nic tańszego nie spełni wszystkich wymagań

 

PS FoolHD ma proporcje 16:9

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...