Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym spytać się, który z zestawów poniżej jest lepszy ? Jestem prawie kompletnym laikiem komputerowym, więc nie mam zbyt wiele w tym temacie do powiedzenia, choć wydaje mi się że 2 jest ciekawszy. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź ;)

 

1. Procesor AMD Sempron M120, 2.1 GHz           2. Procesor Intel Core 2 Duo E8400 - 2x3.00

    2 GB Ramu                                                           DDR2 2x2Gb 800mhz Ram

    Zintegrowana karta graficzna                                Karta GeForce GT 240 1GB Gainward

    ATI Mobility Radeon HD 4200                                Płyta Główna GA-Q35M-S2

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Głównie do nie zbyt wymagających czynności, jak słuchanie muzyki, odtwarzanie filmów czy przeglądanie internetu. Czasem do gry w również dość "lekkie" graficznie tytuły typu S.t.a.l.k.e.r Zestaw 2 ponoć można, w przyszłości podrasowywać tak ?

 

Posiadam pierwszy zestaw, ale mogę wymieć za bezcen na ten drugi :)

Link to post
Share on other sites

No to wymieniaj, na wydajności zyskasz sporo, jakie zasilacze masz w tych zestawach? Do gier dobrze byłoby zmienić grafikę na lepszą z pamięciami ddr5 - celowałbym w używaną hd7770 - cena okolo 250pln - ponadto zyskasz DX11. Ogólnie to napisz jaką kwotę chcesz zainwestować w PC - może znajdzie się jeszcze lepszy zestaw z jakimś quadem. Ponadto czy przewidujesz OC - e8400 świetnie się kręcą 3,6-3,8GHz potrafią robić bez zmiany napięć. Wystaczy pobawić się fsb i dzielnikami ram. Oczywiście wymaga to sensownego zasilacza i chłodzenia! Do neta, muzyki i filmów c2d wystarczy spokojnie.

Link to post
Share on other sites

W 1 nie wiem, w dwójce jest niesławny modecom feel III 350w, który jest jednak ponoć znacząco lepszy od poprzednika I i II. Do tego zestawu numer 2 chciałbym dołożyć jeszcze z 3-4 stówki i wymienić co najsłabsze na lepsze, ale to stopniowo. Dziękuję bardzo za rady ! ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...