Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jako że jestem nowy na forum postanowiłem zadać wam pytanie. 

Ostatnimi czasy bawiłem się w oc i zauważyłem że napięcia chyba nie powinny być takie niskie... :roll:

Czy możliwe jest normalne działanie na takim napięciu ? :menda:  Dotychczas nie miałem problemów :P

 

http://wrzuc.se/i/5692404f26fe8

 

Zasilacz nigdy mnie nie zawodził mam go bodajże 7-8 lat.

Jeśli coś źle napisałem albo nie dopisałem to przepraszam :)

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to że masz racje i napięcia muszą być w porządku.

Jak zdobędę miernik to jeszcze to dokładnie sprawdzę, tak dla zasady. :menda:

Nie mniej jednak dzięki za odp :)


Jak już upierasz się do programów :) sprawdź innym np. AIDA64 i porównasz :)

 

Edit:Sprawdziłem, w AIDA 64 to samo napięcie waha się w granicach 6-3. Przy okazji wyczytałem (tak jak wspominał wyżej kolega), że ktoś mierzył miernikiem i było normalne 11-12 v a w programie 6-7 jak u mnie. :)

Edytowane przez matuszczyk128
Link to post
Share on other sites

sekcja zasilania płyty i GPU może korygować w pewnym stopniu napięcia, ale przy pokroju 6V, miałbyś strasznie małą moc do dyspozycji i jakiekolwiek obciążenie komputera wiązało by się z restartem, niestabilną pracą ( o ile by się w ogóle odpalił ) 

Tutaj trzeba miernikiem zmierzyć. 

Jaki masz zestaw i zasilacz ? 

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem przy okazji w biosie i powiem wam że wszystko jest ok, widocznie sensory w programach nie wykrywają napięć poprawnie. Dziwi mnie fakt że te napięcia są w co drugim programie, a prawda taka że ta opcja jest bezużyteczna. Problem rozwiązany więc temat do zamknięcia  :)

Edytowane przez matuszczyk128
Link to post
Share on other sites

Programy dobrze odczytują wartości napięć. Wszystko rozbija się o szczegóły czyli do jakiego modułu zbierającego podłączył się program.

 

OCCT zbiera dane z innego modułu, hwinfo z innego i aida64 też z innego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...