Skocz do zawartości

Zestaw do 3000 zł bez monitora LUB do 3600 z nim


Recommended Posts

Witam, zakładam nowy temat bo inne nie pokrywają się w 100% z moją potrzebą :). Proszę o pomoc w budowie takiego zestawu:

 

a) W pierwszej opcji do 3000 bez monitora. 

b) W drugiej do 3600 z monitorem.

 

Zestaw z linku ma kartę Gainward, pamiętam mojego GF3 tej firmy, który sprawdzał się doskonale. Nie wiem jakiej jakości są obecne produkty tej firmy. Nie mam dużej wiedzy o podzespołach obecnie, więc liczę na Was. Dziękuję z góry!

Link to post
Share on other sites

To zacznę od skomentowania tego co podałeś- procesor w nieopłacalnej wersji (jak już brać to z literką 'k' do podkręcania), strasznie droga kart graficzna- w tej cenie jest wydajniejszy Radeon 380X, zasilacz no name, droga obudowa jak na tak wyglądającą przeciętną jakość wykonania, napęd blu- ray konieczny (?).


 

 

Inne : w przyszłości planuję kupić Oculus Rift 

To na bogato- prawie w wartości tego komputera jak na razie jest 8-)  


Pod jakieś konkretne gry ten zestaw ma być czy po prostu nowe tytuły ?


 

 

Zestaw z linku ma kartę Gainward, pamiętam mojego GF3 tej firmy, który sprawdzał się doskonale. Nie wiem jakiej jakości są obecne produkty tej firmy. Nie mam dużej wiedzy o podzespołach obecnie, więc liczę na Was.

Gainward Phoenix z gtx 970 to dobra karta, ale w tej samej cenie jest EVGA z lepszym serwisem firmowym.  

Link to post
Share on other sites

Hm, w "innych" powinienem napisać, że nie znam się na podzespołach, stąd dobranie potwornie drogiej grafy i nołnejmowy zasilacz. Tak jak pisałem, no overclocking. Zwyczajnie nie znam się - chyba że o kwestia ustawień w BIOSie, to oczywiście ogarnę.

 

Oculus na razie ma kijową rozdzielczość, miałem okazję go testować w grze, do której chcę go używać - War Thunder. Są to więc odległe plany.

 

Komputer ma być po prostu pod nowe tytuły, widzę że  o odpaleniu wiedźmina 3 w max detalach i tak nie ma co marzyć na maszynie o takim "tonażu" finansowym.

 

Blu-Ray konieczny. Choć... być może do odroczenia.

 

Twoja opinia tylko pokazuje, że skorzystanie z tego forum było bardzo dobrym pomysłem.

Edytowane przez Shaasvre
Link to post
Share on other sites

Dobra to ja polecam taki zestaw:

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/

EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010)

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)

LG 22MP57VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI)

 

Razem: 3689zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
Dobry procek wcześniejszej generacji, budżetowe MOBO, GTX 970 od EVGA po wgraniu nowego firmwaru ma chłodzenie pół pasywne, a sama firma bardzo dobrze serwisuje karty, RAM w jednej kości pod ewentualną przyszłą modernizację, HDD o pojemności 1 TB- ciężko zapełnić, ale dla nowych gier to nie problem :P do tego pół modularny zasilacz z zapasem mocy, oraz dobra buda od zalmana z dwoma wentylami w zestawie. Do całości monitor 22 cale o matrycy IPS. 
Wiem, że zestaw przekracza budżet, ale do grania w FHD jak na razie to najlepsza opcja, bo cieszysz się najwyższymi detalami.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Celowo dobrałem zestaw 2x 4 GB, gdzieś czytałem że szybsze...

Mały zysk, a jak masz tylko dwa sloty i w tej samej cenie jedną kość co dwie to lepiej mieć możliwość rozbudowy. 

 

 

 

Dziękuję za propozycję, czekam na inne. Może jakaś opcja z SSD?

Wepchnięcie tutaj SSD 250 GB źle odbije się na wydajności całego zestawu, bo trzeba by zejść z czegoś w dół- lepiej dokupić później. Kupowanie teraz SSD mniejszego niż 250 GB nawet mija się z celem, bo te lepsze są na tyle drogie, że przy dopłacie rzędu 60 zł mamy dwa razy większą objętość.

Link to post
Share on other sites

Ja też myślę o oculus na przyszłość,lecz mnie sie udało zestaw taki złożyć:I5 6400Msi z170 tomahawk(może być g43)Ram crucial 2x4gbZasilacz corsair vs 550WI oraz ssd 240 od crucial,zamawiane z esc,tu cena 2100Jeszcze nie mam obudowy, ale to moja wina, co do karty palit jetstreem gtx 970 bedzie dobra i w cenie

Dyski mam wiec,zawsze mozesz dac zwykłe mobo,tańsze to msi 170a pro i dysk sie dorzuci

 

Edytowane przez adrian.nowakowsk
Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o takiej propozycji? Podsunięto mi ją gdzie indziej:

CPU - Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ GPU - MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010) RAM - Crucial 8GB 2133MHz CL15 MOBO - MSI H110M PRO-VD /intel H110, DDR4, LGA1151/ Dysk - Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda Zasilacz - Corsair VS 450W 80+ 120mm (trochę słaby chyba?) Obudowa - SilentiumPC Brutus S20 Pure Black USB3.0 (micro ATX) Monitor - LG 22M45D-B (5ms, DVI)  
Link to post
Share on other sites

To już takie cięcie z czego się da na rzecz tego tylko żeby skylake był. Nie warto- ten zestaw, który Ci wysłałem wyżej masz na częściach dobrej jakości- zasilacz ze sporym zapasem i pół modularny, pełnowymiarowa buda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kiepskiej jakości zasilacz i niepotrzebne pchanie SSD do zestawu, a grafiki to nawet nie skomentuję, bo już lepiej chyba wybrać referencyjne chłodzenie. Sam patrzę co jakiś czas co oni tam wymyślają i zawsze to samo prawie, że- ten sam zasilacz i to samo małe SSD.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

@Shaasvre może weź sobie złóż na start zestaw z samym SSD 250 GB nie ścinając na reszcie podzespołów. HDD na magazyn danych dorzucisz z czasem i po sprawie, 


 

 

a grafiki to nawet nie skomentuję, bo już lepiej chyba wybrać referencyjne chłodzenie

 

Ten ITX ma dość niskie taktowanie, wymaga tylko 1 x 8 PIN dzięki czemu, chłodzenie okazuje się dość wydajne i dość kulturalne. Jak ten model kosztował coś w okolicach 1200 zł, to sam go nawet polecałem ;)  

Link to post
Share on other sites

 

 

Ten ITX ma dość niskie taktowanie, wymaga tylko 1 x 8 PIN dzięki czemu, chłodzenie okazuje się dość wydajne i dość kulturalne. Jak ten model kosztował coś w okolicach 1200 zł, to sam go nawet polecałem

No tylko tak nie bardzo już raczej z OC na takiej karcie- jeden wentylator to nie takie najbardziej wydajne chłodzenie- poza tym właśnie fakt ceny tutaj najbardziej odrzuca, bo jest tańsza o jakieś 50 zł od EVGA dajmy na to.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...