Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie.
Umieram z ciekawości, założyłem aż tutaj konto ponieważ nie wiem co się dzieje, zacznę od początku.
 

Posiadam pendrive "Patriot Rage XT 32GB". Gdy przychodzi instalacja systemu Linux, np debian, mint wszystko działa, system się instaluje bez błędów. 
Zainstalowałem również Windows 8.1 na moim prywatnym komputerze. Płyta posiada UEFI więc pendrive był odpowiednio przygotowany. ( użyłem programu rufus ). 

 

Problem pojawia się gdy na płycie głównej znajduje się starsza płyta główna, posiadająca "BIOS". Otóż, procedura tworzenia bootowalnego przechodzi pomyślnie, nagrywam windows 7 czy 8 i uruchamiam, potem dalej dalej i instalator prosi o przydział partycji. Podczas tworzenia nowej widzę że instalator nie tworzy automatycznie dodatkowej partycji systemowej, a gdy próbuję zainstalować system wyskakuje komunikat 

"Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu windows

 

i to jest śmieszne, bo jak zmienię pendriva, powiedzmy 16 gb system się instaluje bez żadnych błędów, jak instaluje przez sieć ( PXE ) również nie ma błędów. Winny jak widać jest Patriot Rage XT 32GB, pytanie dlaczego i jak temu zaradzić. Jakieś pomysły ? 

 

Zaznaczę że pendrive był czyszczony za pomocą diskpart, a programy bootujące jakie używałem to rufus, ultra iso, yumi 

Z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...