Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Posiadam laptopa Samsung na którym montuje filmy, praca na tak beznadziejnym sprzęcie jest dla mnie katorgą, dlatego w najbliższym czasie (początek lutego) zamierzam nabyć lepszy sprzęt, tylko że nie jestem specjalistą w doborze podzespołów więc postanowiłem poradzić się w tym. Na nowym sprzęcie będę tworzył projekty z dużą liczbą efektów oraz za jakiś rok w formacie 4K. Wiem że 7 tyś. to nie jest dużo na dobry sprzęt, dlatego chcę zrobić tak że wpierw kupię np. 16 Gb RAM a gdy będe mieć pieniądze to dokupię kolejne 16 Gb i to samo z kartą graficzną wpierw kupię jedną a później się dokupi drugą (chyba że to się nie opłaca). Podobno są karty graficzne do gier i takie, których lepiej użyć do obróbki? Jaka jest różnica? Fajnie by było żebyście podali mi zestawy komputerów za te 7 tyś. tylko pamiętajcie że w tych pieniądzach jest obudowa, zasilacz itd. (bez peryferii, sama jednostka). 

  • System operacyjny: OS X 10.11 El Capitan
  • Maksymalna kwota: 7000 zł
  • Zastosowanie komputera: Obróbka wideo, programy FCP, AE, APP, DaVinci Resolve
  • Kiedy zamierzam kupić komputer: Luty, chyba, że wiecie kiedy coś ma wyjść nowego i warto zaczekać ze dwa miesiące.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt: Tak
  • Specjalne wymagania: rozsądnie wydane pieniądze
  • Ilość monitorów: 2 może 3

Z góry dziękuję za wszelkie info.

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...