Skocz do zawartości

Recommended Posts

To nie lepiej do biegania kupić cos za 50-100zł i za 200-250 cos nausznego i wygodnego do kompa ? Do 100 spokojnie znajdą się bardzo dobrze grające doki.

 

Tu akurat za 120 ale poczytaj rec'e może akurat http://forum.mp3store.pl/topic/75128-brainwavz-m1/i za resztę dobierzemy coś nausznego do dźwiękówki tylko podaj jaka.

 

IMHO siedzenie w dokach przy kompie to skrajna głupota  :P

Link to post
Share on other sites

Ja ze swej strony polecam słuchawki t-Jays Three sam mam je ok. 2 lat - to jedne z najlepszych słuchawek dousznych jakie miałem okazję posłuchać.

 

Do tego sprawdzają się idealnie ze smartfonami i za każdym razem pokazywały co potrafią zrobić na plus dobre słuchawki nawet z tanim telefonem (ja osobiście testowałem różne Samsungi, Sony, LG i Huawei).

 

Cena też moim zdaniem przystępna, bo zaczyna się od 220 zł., przeważnie w okolicach 250-260.

Edytowane przez Franz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie lepiej do biegania kupić cos za 50-100zł i za 200-250 cos nausznego i wygodnego do kompa ? Do 100 spokojnie znajdą się bardzo dobrze grające doki.

 

Tu akurat za 120 ale poczytaj rec'e może akurat http://forum.mp3store.pl/topic/75128-brainwavz-m1/i za resztę dobierzemy coś nausznego do dźwiękówki tylko podaj jaka.

 

IMHO siedzenie w dokach przy kompie to skrajna głupota  :P

 

Tych doków brainwavza raczej bym nie polecał komuś kto lubi aktywnie spędzać czas. Brainwavz ma kilka modeli w tej obudowie - ja miałem 3 różne modele ( alpha, pro alpha i m1) i we wszystkich obudowa otwierała się (pękały zatrzaski) co skutkowało uszkodzeniem przetwornika 

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że musisz odpowiedzieć sobie sam (czyli posłuchać ich) - nie piszę tego złośliwie, po prostu poprzez jakiekolwiek forum możesz dostać odpowiedź co do jakości wykonania, trwałości danych słuchawek i subiektywne sugestie co do brzmienia, które mogą się okazać całkowicie błędne, bo Tobie dane słuchawki mogą kompletnie nie pasować.

 

Ja kupując swoje t-Jays wydałem wtedy 360 zł. nie dla marki, bo była (i nadal jest) mało znana, ale dlatego, że żadne tańsze słuchawki douszne mnie nie zadowalały swoim brzmieniem - a było wiele recenzji mówiących jakie to świetne są dane słuchawki kosztujące np. jedyne 120 zł. - ja je zakładałem i już po paru minutach wiedziałem, że nie kupię ich nawet, gdyby kosztowały 5 zł., bo kompletnie mnie zawiodły jakością brzmienia.

 

Słuchawek trzeba niestety posłuchać, bo cena i marka też nie są wyznacznikiem jakości - drożej nie zawsze znaczy lepiej, a każda firma ma bardziej lub mniej udane modele. 

 

Dodam jeszcze, że ja na podstawie opinii z forum nie kupiłbym sprzętu audio (w tym słuchawek) - nie dlatego, że nie szanuję zdania tych ludzi, ale dlatego, że doświadczenie uzyskane podczas poszukiwań mojego sprzętu audio pokazało mi jak różne są preferencje i oczekiwania ludzi co do jakości dźwięku.

Takie forum może być polem do wstępnej selekcji i ukierunkowaniem na konkretne marki, rozwiązania techniczne, ale ostatecznego wyboru musisz dokonać sam jeżeli ma Tobie w pełni odpowiadać.  

Edytowane przez Franz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Franz tylko jeśli ktoś nie ma możliwości odsłuchu to na czym ma bazować? Na ślepym losie? Wróżeniu z fusów? Jeśli ktoś poznał sporo słuchawek to potrafi je ze sobą porównać, nie chodzi o sam opis ich dźwięku, ale właśnie i porównanie i umiejętne umiejscowienie słuchawek pomiędzy innymi. Jeśli HyperX mają nieco więcej basu, są cieplejsze od Pro80 to według mnie takie porównanie daje wiele osobom mającym jedne lub drugie, bo mają już jakiś punkt zaczepienia.

Większy problem według mnie jest wśród źródeł dźwięku, bo często płaci się sporo więcej, a słuchawki nie grają znacznie lepiej. Słuchawki różnią się znacznie bardziej od siebie i łatwiej wyartykułować te różnice, dlatego nie podejmuje się recenzji źródeł, ale jeśli już coś opisuje to sa to rzeczy które rzucają się od razu na pierwszy plan.

 

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

To znaczy, że mam je kupić i sprawdzić? Na prawdę? Myślałem, że ktoś tutaj się o nich wypowie itp. doradzi tak na prawdę... Nie chce za bardzo kupować w ciemno 300zł nie leży na drodze -.-

 

Kupiłem, zobaczymy, podobno na prawdę dobre xd

Edytowane przez trivor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

FeX ja się z Tobą zgadzam praktycznie w 100%.

Sam napisałem, że forum ma nakierować, pomóc we wstępnej selekcji, a ty słusznie dodałeś, że można komuś pomóc umiejscawiając słuchawki pośród innymi modelami i zwrócić uwagę na ich charakterystyczne cechy by ułatwić wybór. I nie przeczę, że taka pomoc jest przydatna.

Mnie jedynie chodziło o to, że ze względu na indywidualne preferencje każdego słuchacza bez odsłuchu ciężko jest podjąć dobrą decyzję zakupową, nawet po przeczytaniu wielu opinii. Ja np. ostatnio szukałem słuchawek dla żony i padło na Philips Fidelio X1, które jej (i mnie też) najbardziej odpowiadają brzmieniowo - gdybym kierował się tylko opiniami, a nie odsłuchem to kupiłbym coś innego - polecane słuchawki myślę, że nie były gorsze - po prostu bardziej trafiły w preferencje innych niż moje i żony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze, że chociaż Ty wiesz czego chcesz :)


Jeśli wiedziałbym co to znaczy według Ciebie "wspaniałe brzmienie", to jeszcze coś by z tego było, a tak wybacz, ale nie chcę mieć ludzi na sumieniu, bo się możemy nie zrozumieć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Według mnie wtopiłeś.

 

Nie ma to jak krytykować nie podając ani jednej propozycji na kilka próśb autora. Można było dać 3 do wyboru, z dobrym dołem, zbalansowane i dobrą górą to by sobie chłopak wybrał, ale nie, lepiej nie pomóc wcale i powiedzieć jak już jest za późno, że w sumie mógł wziąć coś lepszego. I jeszcze się dziwicie że się gość frustruje. Dlatego właśnie uwielbiam to forum, bo przypadki takie jak ten są tu w co 2 temacie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja podałem propozycję swoich słuchawek dousznych, które wg mnie maja świetne brzmienie.

 

Nie słuchałem wielu słuchawek dousznych, bo często nie ma takiej możliwości w sklepach (nawet tych typowo dla audiofili) - mogę jedynie podać wrażenia odsłuchowe swoich słuchawek, rodziny, czy znajomych. Z nausznymi to zupełnie inna sprawa.

 

Nie będę podawał mu propozycji na podstawie przeczytanych recenzji - chociażby dlatego, że sam może je przeczytać, a także dlatego, że bywa, iż nawet te umieszczone na uznanych portalach zawierają opisy, które po moich odsłuchach się nie potwierdzają.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak krytykować nie podając ani jednej propozycji na kilka próśb autora. Można było dać 3 do wyboru, z dobrym dołem, zbalansowane i dobrą górą to by sobie chłopak wybrał, ale nie, lepiej nie pomóc wcale i powiedzieć jak już jest za późno, że w sumie mógł wziąć coś lepszego. I jeszcze się dziwicie że się gość frustruje. Dlatego właśnie uwielbiam to forum, bo przypadki takie jak ten są tu w co 2 temacie.

 

Zluzuj majty :)

 

Gość najpierw napisał, że szkoda mu wydawać 300zł, żeby sprawdzić jak grają, a potem je kupuje... Te całe Monstery to są słuchawki na pokaz i tyle.

 

xLokos to jest forum, tutaj ludzie wygłaszają swoje opinie, swoją też napisałem, a, że ktoś ma problem z nią to jego sprawa, zgadzać się nie musi.

 

Pomóc można jeśli ktoś wykazuje przynajmniej posiadanie szczątkowego ogarnięcia :) Jeśli natomiast ktoś szuka "wspaniałego brzmienia" to nie do mnie :D

Teraz już każdy może kupić http://www.aliexpress.com/item/Venture-Electronic-VE-MONK-earbud-earphone/32417311324.html?spm=2114.01020208.3.33.ZHwG6b&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201644_1_10001_10002_10005_301_10006_10003_10004_62_9999_61,searchweb201560_6,searchweb1451318400_6151

 

Brać póki są!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...