Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

GTX 960 - ASUS (DirectCU2 OC Strix), czy Zotac (AMP!)?

GTX 960 ASUS ZOTAC wybór

Najlepsza odpowiedź cincin27, 08 styczeń 2016 - 11:22

Chłodzenie w tym Asusie i tak jest bardzo wydajne. Wybierając nową kartę graficzną miałem też na oku EVGĘ GTX960 4GB z Komputronika za 879zł, ale w tej EVGA karta osiągała temperatury powyżej 70 stopni. 

W tym Asusie przy 64 stopniach wentylatorów karty praktycznie nie słychać. 

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 TMStoke

TMStoke
  • Nie mam fioła na tym punkcie, ale...

• 415 postów
  • Miejscowość:Świebodzin / Stoke on Trent
  • 3DMark 06:28620

Napisano 07 styczeń 2016 - 19:21

Witam.

Przyszła pora na zmianę i zamierzam kupić GTX 960. Spośród wszystkich dostępnych w sklepie www.overclockers.co.uk zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi dwiema:

Asus GTX 960 DirectCU2 OC Strix

Zotac GTX 960 AMP! Edition

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: kwestia miesiąca, dwóch ostatecznie. Do £180.

-Zastosowanie: Przeważnie filmy, obróbka foto i wideo (z użyciem CUDA), sporadycznie gry - starsze i nowsze tytuły ("strzelanki" i NFS).

-Model i moc zasilacza: Super Flower Leadex Platinum 550W

-Reszta specyfikacji komputera:

i7 4770T

ASRock Z97 Extreme4

16GB RAM (1600Mhz; 9-9-9-24)

NZXT Noctis 450

-Rozdzielczość monitora: 1980x1080 (główny), 1440x900 (dodatkowy)

-Dodatkowe wymogi: Kultura pracy, backplate

Wiem, są to w wersji 2GB RAM, ale w gry gram od wielkiego dzwona. Nie planuję siedzieć na niej dłużej niż dwa lata, więc kwestia gwarancji dłuższej o dwa lata u Zotaca to sprawa drugorzędna i pominięta w toku decyzyjnym :)

Taktowania rdzenia są zbliżone. Jeśli chodzi taktowanie pamięci karta Asusa wychodzi znacznie poza referencyjny zegar. Natomiast do firmy Zotac mam sentyment - poprzednia karta (GTX 750Ti OC) cechowała się bardzo kulturalną i cichą pracą w pełnym zakresie, oraz niską temperaturą w stresie.

Jak myślicie - która charakteryzowała by się lepszą kulturą pracy pod obciążeniem i była chłodniejsza? Bo w spoczynku, wiadomo - w obu kartach wentylatory nie pracują :) W budzie jest przewiewnie, temperatury niskie nawet podczas długotrwałego obciążenia.

Z góry dzięki za pomoc w ogarnięciu dylematu.

• 0

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

#2 cincin27

cincin27
  • Entuzjasta

• 515 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 20:26

Mam tego GTX960 od Asusa (wersja bez fabrycznego OC). Maksymalną temperaturę jaką zanotowałem to 64 stopnie podczas grania Dirt Rally w FullHD na Ultra. W jakichś grach typu CS GO (300fps) czy FIFA temperatura nie przekraczała 60 stopni, dzięki czemu wentylatory karty graficznej się nie uruchamiały. 

• 0

#3 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 20:52

cincin27, właśnie mi przypomniałeś to, co przeczytałem na stronie ASUSa i wyleciało mi z czachy kompletnie - wentylatory stoją w niej do 60°Ci wyłączają, gdy temperatura spadnie do tej wartości - nawet gdy karta jest obciążona. Natomiast wyczytałem, że wentylatory w Zotac pomimo takiego samego ustawienia pracują częściej - bo osiąga wyższe temperatury w stresie.

Ja natomiast cenię sobie ciszę w budzie, a przeważnie pracuję na kompie wieczorem i w nocy, gdy wszelaki gwar ucicha. Wtedy najbardziej idzie odczuć szum nieodpowiedniego chłodzenia :)

Wychodzi więc, że Asus to lepszy wybór na chwilę obecną :)

Użytkownik TMStoke edytował ten post 07 styczeń 2016 - 20:57

• 0

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

#4 cincin27

cincin27
  • Entuzjasta

• 515 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 11:22   Najlepsza odpowiedź

Chłodzenie w tym Asusie i tak jest bardzo wydajne. Wybierając nową kartę graficzną miałem też na oku EVGĘ GTX960 4GB z Komputronika za 879zł, ale w tej EVGA karta osiągała temperatury powyżej 70 stopni. 

W tym Asusie przy 64 stopniach wentylatorów karty praktycznie nie słychać. 

• 0

#5 TMStoke

TMStoke
  • Autor tematu

• 415 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 00:09

Trafiła się okazja i już wędruje do mnie praktycznie nówka Asus GTX 960 DirectCU2 OC Strix 4GB w cenie niższej niż wersja 2GB - grzechem by było nie brać :D

71edf31b2ee91224gen.jpg

Spoiler

Dzięki za pomoc kolego!

• 0

Moje graty:

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GTX 960, ASUS, ZOTAC, wybór

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych