Skocz do zawartości

GTX 960 - ASUS (DirectCU2 OC Strix), czy Zotac (AMP!)?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość,

Recommended Posts

Witam.

Przyszła pora na zmianę i zamierzam kupić GTX 960. Spośród wszystkich dostępnych w sklepie www.overclockers.co.uk zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi dwiema:

 

Asus GTX 960 DirectCU2 OC Strix

 

Zotac GTX 960 AMP! Edition

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: kwestia miesiąca, dwóch ostatecznie. Do £180.

 

-Zastosowanie: Przeważnie filmy, obróbka foto i wideo (z użyciem CUDA), sporadycznie gry - starsze i nowsze tytuły ("strzelanki" i NFS).

 

-Model i moc zasilacza: Super Flower Leadex Platinum 550W

 

-Reszta specyfikacji komputera:

i7 4770T

ASRock Z97 Extreme4

16GB RAM (1600Mhz; 9-9-9-24)

NZXT Noctis 450

 

-Rozdzielczość monitora: 1980x1080 (główny), 1440x900 (dodatkowy)

 

-Dodatkowe wymogi: Kultura pracy, backplate

 

Wiem, są to w wersji 2GB RAM, ale w gry gram od wielkiego dzwona. Nie planuję siedzieć na niej dłużej niż dwa lata, więc kwestia gwarancji dłuższej o dwa lata u Zotaca to sprawa drugorzędna i pominięta w toku decyzyjnym :)
 

Taktowania rdzenia są zbliżone. Jeśli chodzi taktowanie pamięci karta Asusa wychodzi znacznie poza referencyjny zegar. Natomiast do firmy Zotac mam sentyment - poprzednia karta (GTX 750Ti OC) cechowała się bardzo kulturalną i cichą pracą w pełnym zakresie, oraz niską temperaturą w stresie.

 

Jak myślicie - która charakteryzowała by się lepszą kulturą pracy pod obciążeniem i była chłodniejsza? Bo w spoczynku, wiadomo - w obu kartach wentylatory nie pracują :) W budzie jest przewiewnie, temperatury niskie nawet podczas długotrwałego obciążenia.

 

Z góry dzięki za pomoc w ogarnięciu dylematu.

Link to post
Share on other sites

Mam tego GTX960 od Asusa (wersja bez fabrycznego OC). Maksymalną temperaturę jaką zanotowałem to 64 stopnie podczas grania Dirt Rally w FullHD na Ultra. W jakichś grach typu CS GO (300fps) czy FIFA temperatura nie przekraczała 60 stopni, dzięki czemu wentylatory karty graficznej się nie uruchamiały. 

Link to post
Share on other sites

cincin27, właśnie mi przypomniałeś to, co przeczytałem na stronie ASUSa i wyleciało mi z czachy kompletnie - wentylatory stoją w niej do 60°Ci wyłączają, gdy temperatura spadnie do tej wartości - nawet gdy karta jest obciążona. Natomiast wyczytałem, że wentylatory w Zotac pomimo takiego samego ustawienia pracują częściej - bo osiąga wyższe temperatury w stresie.

Ja natomiast cenię sobie ciszę w budzie, a przeważnie pracuję na kompie wieczorem i w nocy, gdy wszelaki gwar ucicha. Wtedy najbardziej idzie odczuć szum nieodpowiedniego chłodzenia :)

Wychodzi więc, że Asus to lepszy wybór na chwilę obecną :)

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Chłodzenie w tym Asusie i tak jest bardzo wydajne. Wybierając nową kartę graficzną miałem też na oku EVGĘ GTX960 4GB z Komputronika za 879zł, ale w tej EVGA karta osiągała temperatury powyżej 70 stopni. 

 

W tym Asusie przy 64 stopniach wentylatorów karty praktycznie nie słychać. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Trafiła się okazja i już wędruje do mnie praktycznie nówka Asus GTX 960 DirectCU2 OC Strix 4GB w cenie niższej niż wersja 2GB - grzechem by było nie brać :D

 

http://images72.fotosik.pl/183/71edf31b2ee91224gen.jpg

 

 

 

 

Dzięki za pomoc kolego!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...