Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

komputer przywiesza się podczas grania

komputer zawiesza sie podczas grania przegrzewanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 brewsky

brewsky
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 16:57

Witam,

Przeszukałem masę tematów za nim postanowiłem napisać post. Nigdzie nie uzyskałem jasnej odpowiedzi bo albo ktoś nie odpowiadał w tematach na koniec albo nie było adekwatnego rozwiązania.

Na innym forum też pytałem - póki co 0 efektów.

Opiszę swój przypadek po kolei, bo nie wiem w co ręce mam wsadzić.

3 tyg temu złożyłem taki oto zestaw:

MB: Asus Maxiumus Ranger VIII

CPU: i7-6700K

Cooler: Be Quiet Dark Rock 3
GPU: Asus GTX 560Ti (przełożone ze starego zestawu)
RAM: Corsair Vengeance 2 x 8 GB GB DDR4 3200MHZ

HDD: WD Black 1TB
Zasilacz: Be Quiet Power Zone 650W 80PLUS BRONZE

Wszystko podłączone, system zainstalowany. Filmy ogląda się w porządku, z internetu korzysta też ok, nic się nie dzieje. Problem pojawia się gdy zasiadam do gier. Gram na optymalnych ustawieniach (nawet też zaniżałem na średnie aby zdiagnozować problem) ale głównie na wysokich/ultra tyle ile można pozwolić by płynnie chodziła gra.

Podczas grania obraz zacina mi się, dźwięk czasami słychać, czasami też się zacina i
1. albo wraca z powrotem samoistnie do gry - i można grać dalej do następnego przywieszenia
2. albo trzeba wyjść do pulpitu (alt+tab) i wznowić grę z paska i też można kontynuować granie
3. albo zacina go na amen (po 3-4 takich próbach jak wyżej)
- obraz wisi, dźwięku albo nie ma albo brzęczy i gra stoi

Analizując podobne przypadki z innych for, robiłem również testy i ja.

W spoczynku temperatury wyglądają o tak:

fbgi1h.jpg

W trakcie zwiechy gry prezentują się tak:

mm3j9k.jpg

I analizując te przywieszenia się to raz jest czarny ekran minimalizuje się i wraca spowrotem do gry, drugim razem jest 5-6 poziomych pasków albo obraz stoi na danej sytyacji i albo muszę alt+tab i spowrotem wrócić do okienka z grą lub ctrl+alt+delete -> menadżer zadań -> zamykam okno i klikam na pasku miniaturkę aby weszło w grę i jest okej.

Takich ścin jest około 6-7 w przeciągu 1,5h grania. Za którąś ściną obraz staje na dobre, komputer nie reaguje na reset i dźwięk w tle albo zapętla się albo znika (tak jak podczas testu wyżej)

Sprawdzałem radiatory, są ciepłe, może ten przez który przechodzi karta graficzna jest bardziej gorący ale nie aż tak.

Temperatury procesora podczas gry (w stresie) dochodzą do 40-50*C.

Nie wiem w czym tkwi problem...

Użytkownik brewsky edytował ten post 06 styczeń 2016 - 17:01

• 0

#2 daniel 12

daniel 12
  • Entuzjasta

• 700 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 17:59

Na poczatęk zmień sterowniki od nvdii na inne.

• 0

CPU Ryzen 1700 oc , pamieci crucial 2400 mhz 24gb ,gtx 1080 palit sli  ,płyta główna msi x370 krait gaming ,dysk 1 tb wd caviar ,ssd 240gb crucial

#3 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10224 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:59

Jaki to system i czy aktualizowany na bieżąco ? Czy sterowniki (bios i inne) płyty głównej aktualizowane i zgodne z zainstalowanym systemem?

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#4 brewsky

brewsky
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:25

Windows 7 64bit, wszystko zainstalowane na bieżąco (nawet nie z płyty producenta a ze strony najnowsze).

włączam test OCCT i po 30sek zaczyna mi tak klatkować mysz. W grach tego nie ma, bo jak zacina grę to wywala do pulpitu albo czarny ekran i wraca, a podczas testu takie coś.

• 0

#5 janko1

janko1
  • Gaduła

• 408 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 15:01

Wysoka temperatura procka. Pewnie boxowe chłodzenie? Napięcie rdzenia procesora o wiele za wysokie jak na takie takty. W biosie masz wszystko na auto czy coś zmieniałeś?

• 0

Spoiler

#6 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 09 styczeń 2016 - 22:53

Rozumiem wykonałeś testy obciążeniowe GPU i CPU, ale czy testowałeś pamięć GPU? Jeśli nie, to wykonaj tym: link test pamięci VRAM przy zaznaczonej opcji Artifact scanner.

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.
Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komputer, zawiesza, sie, podczas, grania, przegrzewanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych