Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Przeszukałem masę tematów za nim postanowiłem napisać post. Nigdzie nie uzyskałem jasnej odpowiedzi bo albo ktoś nie odpowiadał w tematach na koniec albo nie było adekwatnego rozwiązania.

Na innym forum też pytałem - póki co 0 efektów.

Opiszę swój przypadek po kolei, bo nie wiem w co ręce mam wsadzić.

 

3 tyg temu złożyłem taki oto zestaw:

 

MB: Asus Maxiumus Ranger VIII

CPU: i7-6700K

Cooler: Be Quiet Dark Rock 3
GPU: Asus GTX 560Ti (przełożone ze starego zestawu)
RAM: Corsair Vengeance 2 x 8 GB GB DDR4 3200MHZ

HDD: WD Black 1TB
Zasilacz: Be Quiet Power Zone 650W 80PLUS BRONZE

 

Wszystko podłączone, system zainstalowany. Filmy ogląda się w porządku, z internetu korzysta też ok, nic się nie dzieje. Problem pojawia się gdy zasiadam do gier. Gram na optymalnych ustawieniach (nawet też zaniżałem na średnie aby zdiagnozować problem) ale głównie na wysokich/ultra tyle ile można pozwolić by płynnie chodziła gra.

 

Podczas grania obraz zacina mi się, dźwięk czasami słychać, czasami też się zacina i
1. albo wraca z powrotem samoistnie do gry - i można grać dalej do następnego przywieszenia
2. albo trzeba wyjść do pulpitu (alt+tab) i wznowić grę z paska i też można kontynuować granie
3. albo zacina go na amen (po 3-4 takich próbach jak wyżej)
- obraz wisi, dźwięku albo nie ma albo brzęczy i gra stoi

 

Analizując podobne przypadki z innych for, robiłem również testy i ja.

 

W spoczynku temperatury wyglądają o tak:

http://oi68.tinypic.com/fbgi1h.jpg

 

W trakcie zwiechy gry prezentują się tak:

http://oi64.tinypic.com/mm3j9k.jpg

 

 

I analizując te przywieszenia się to raz jest czarny ekran minimalizuje się i wraca spowrotem do gry, drugim razem jest 5-6 poziomych pasków albo obraz stoi na danej sytyacji i albo muszę alt+tab i spowrotem wrócić do okienka z grą lub ctrl+alt+delete -> menadżer zadań -> zamykam okno i klikam na pasku miniaturkę aby weszło w grę i jest okej.

Takich ścin jest około 6-7 w przeciągu 1,5h grania. Za którąś ściną obraz staje na dobre, komputer nie reaguje na reset i dźwięk w tle albo zapętla się albo znika (tak jak podczas testu wyżej)

 

Sprawdzałem radiatory, są ciepłe, może ten przez który przechodzi karta graficzna jest bardziej gorący ale nie aż tak.

Temperatury procesora podczas gry (w stresie) dochodzą do 40-50*C.

Nie wiem w czym tkwi problem...

Edytowane przez brewsky
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...