Skocz do zawartości

Logitech Z-5500 problem z dźwiękiem cyfrowym (kabel optyczny)


Recommended Posts

Witam,

mam pewien problem związany z wyżej wymienionymi głośnikami. Ogólnie wszystko gra jak należy, tzn. grało, a mianowicie, po podłączeniu głośników do laptopa (mam kartę zewnętrzną Sound Blaster X-Fi Surround) poprzez kabel USB i ich ustawieniu, aby dźwięk leciał przez kabel optyczny - nie ma dźwięku. Jeszcze nie tak dawno, jak je podłączałem wszystko grało jak należy. W ustawieniach dźwięku mam zaznaczoną opcję odtwarzania dźwięku przez SPDiF-Out na karte dźwiękową Sound Blaster X-Fi Surround, widać jak te kontrolki od dźwięku, gdy coś puszcze "skaczą", więc generalnie powinno już wszystko zacząć mi grać. Po podłączeniu głośników wszystkimi innymi możliwymi wejściami - grają bez zarzutu, ale nie jest to dźwięk cyfrowy (przez kabel optyczny jak było na początku). Zauważyłem, że po włożeniu kabla Toslink (optycznego) do karty dźwiękowej jest widoczne czerwone światełko. Gdy podpinam kabel do panelu kontrolnego satelitki, żadnego światła tam nie ma. Pytanie do osób które posiadają te głośniki, czy u Was w panelu kontrolnym głównej satelitki z tyłu pali się czerwone światło gniazda optycznego? Lub jeśli problem jest w innym miejscu, ktoś ma jakieś pomysły? :)

Link to post
Share on other sites

Gniazdo w panelu to odbiornik.

Światełko ma być w gnieździe karty.

 

Po co podłączasz to optykiem skoro masz kartę z wyjściem 5.1?

Podłączam optykiem bo chce mieć dźwięk przesyłany cyfrowo, ponieważ jest o wiele lepszy niż jak ustawie w panelu kontrolki satelitki wejście na np "Stereo" czy "Stereo x2"

Link to post
Share on other sites

 

 

dźwięk przesyłany cyfrowo, ponieważ jest o wiele lepszy niż jak ustawie w panelu kontrolki satelitki wejście na np "Stereo" czy "Stereo x2"

 

Podłącz to analogowo zwykłymi kablami i wszelkie twe problemy znikną.

DAC wbudowany w kartę muzyczną jest o wiele lepszy niż ten w panelu z zetek tym samym uzyskasz "lepszą jakość dźwięku" na tych pierdziawkach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...