Skocz do zawartości

Sprzęt do montażu - prośba o opinie


Recommended Posts

Witam,
Co sądzicie o takim zestawie przeznaczonym głównie do montażu filmów? Praca głównie na Sony Vegas i After Effects.

Procesor Intel Core i7-4790K
Chłodzenie CPU Noctua NH-D15
Płyta główna MSI B85-G43
Karta graficzna Asus Radeon R9
Zasilacz Corsair VS650 650W

Pamięć Crucial Ballistix Sport, 8GB (8gb Cruciala o tej samej częstotliwości już mam, więc myśle że kolejne 8 na razie wystarczy)
Dysk Seagate 1TB, SATAIII
Dysk SSD Crucial MX200 250GB
Obudowa Zalman Z9


Link do całego koszyka na morele - http://www.morele.net/inventory/info/usZxuV/

Co myślicie, wymienilibyście coś? Budżet około 5000zł.

Link to post
Share on other sites

Zamierzasz podkręcać procesor ? 4790K pod B85 to nie najlepszy pomysł. Problemem jest też tutaj soft. Pod Adobe lepiej wypadają GPU od zielonych, pod Vegasa od czerwonych. Leżysz i kwiczysz z dyskami twardymi. Jeden HDD pod odczyt / zapis będzie tutaj strasznie wąskim gardłem nie wspominając nić o swap disku w postaci szybkiego SSD. 

Link to post
Share on other sites

Posiadam jeszcze jeden dysk HDD 500gb, starczy? Poleciłbyś jakąs lepszą mobo pod ten procek? 

Co do GPU zdaje sobie z tego sprawe, jednak jakoś lepiej siedzi mi Sony Vegas od Adobe Premiere więc najlepiej byłoby znaleźć w miare uniwersalną grafike która poradzi sobie z tym i z tym.

Link to post
Share on other sites

 

 

jednak jakoś lepiej siedzi mi Sony Vegas od Adobe Premiere więc najlepiej byłoby znaleźć w miare uniwersalną grafike która poradzi sobie z tym i z tym.

 

Nie ma takiej ... i w ogóle do Vegasa nie potrzebujesz R9 390. Obrabiasz FullHD / 4K ? 

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph9421/75687.png

 

 

 

Poleciłbyś jakąs lepszą mobo pod ten procek? 

 

A możesz odpowiedzieć na ...

 

 

 

Zamierzasz podkręcać procesor ?
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...