Skocz do zawartości

Projekt komputera do gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kamilkime,

Recommended Posts

Witam, wczoraj kolega pokazał mi jakiś zestaw komputerowy, gotowy, od MSI, w cenie ok. 6500 zł. Zapytał się mnie, czy nie umiałbym wymyślić i poskładać czegoś takiego, ale oczywiście taniej lub zrobić coś mocniejszego w podobnej cenie. Tak więc, wymyśliłem taki oto projekt, tylko że mam jeden problem - nie mam zielonego pojęcia czy to co wymyśliłem, ma prawo działać ;/

Czy ktoś mógłby mi pomóc sprawdzając, czy to wszystko ze sobą może zadziałać (ja niestety nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w tym temacie) i ew. poprawić projekt tak, żeby działał jak najlepiej (albo w ogóle działał...)?

Z góry dziękuję, Kamilkime :)


Projekt: http://www.mediafire.com/view/a5rpp15ixiif962/Projekt.xlsx

Link to post
Share on other sites

Jeśli to ma być zestaw do grania, to po jakimś czasie czytania tego forum z góry Ci powiem, że nie. Za dużo rdzeni na procesorze, za dużo ramu, za słaba grafika do tego. Polecam wypełnić formę:

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

A na pewno ktoś Ci złoży zestaw. Mi sporo pomocnych informacji udzielił kajtek.

 

EDIT//

Ja sobie składam komputer w podobnej cenie, ale nie wiem czy pod gry by Ci czegoś lepszego nie doradzili.

http://uk.pcpartpicker.com/p/LkdZhM

Edytowane przez gilmir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

cpu i5-6500k

cooler corsair h100i

psu xfx xtr 550w/650w (imo 550w powinno starczyć nawet i na kartę typu gtx 980ti jak się mylę niech mnie ktoś poprawi)

gpu gtx 960 4gb do 900zł /r9 280x do 980zł ( nie msi )/r9 380 co taniej imo, bo nie warto się pchać w tier2 kartę kiedy na horyzoncie jest duży upgrade 

ram 2x4gb 2400 cl15 hyperx ddr4

mobo msi z170 pc mate

ssd mx200/bx100/evo850 - 250gb na system i main gry wystarczy w zupełności

hdd 1/2tb blue caviar

case jaka się spodoba imo

 

zestaw jak dobrze poszukasz to do 4300 zł wyjdzie.Możesz kupić jakiś cooler od noctua zamiast tej cieczy od corsair.

i5 na tej płycie łatwo podkręci z k.

Za 12 miesięcy niech sprzedaje gtx 960 na allegro ( pewnie z 500zł ) , dokłada z 600 zł i kupuje jakąś nextgen kartę bo już powinny być w przystępnych cenach.

jeśli gra w fpsy niech kupi jakiś monitor 144hz.

I powiedz żeby nie wydawał więcej niż 5500(z monitorem) na sprzęt do gierek bo różnica między budą za 4300 a budą za 6000 będzie nieopłacalna cena/jakość.Zwłaszcza że jak wspomniałem wcześniej na horyzoncie gruuuuube updaty kart graficznych.

Jak mocno mu nie szkoda kasy to może iść w gtx 970 ( + 550 zł ) osobiście też składam kompa i wolę już dołożyć do i7( ale to przez to że chce streamować )

 

Niekompetencja. Nowaj

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gotowiec to żadne odniesienie. Zobaczyć w gotowcu tak drogim i7 6700k i gtx 960 to więcej niż pewne. Najlepszym odniesieniem będzie wypełniony wzór:

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

 

 

cpu i5-6500k cooler corsair h100i psu xfx xtr 550w/650w (imo 550w powinno starczyć nawet i na kartę typu gtx 980ti jak się mylę niech mnie ktoś poprawi) gpu gtx 960 4gb do 900zł /r9 280x do 980zł ( nie msi )/r9 380 co taniej imo, bo nie warto się pchać w tier2 kartę kiedy na horyzoncie jest duży upgrade  ram 2x4gb 2400 cl15 hyperx ddr4 mobo msi z170 pc mate ssd mx200/bx100/evo850 - 250gb na system i main gry wystarczy w zupełności hdd 1/2tb blue caviar case jaka się spodoba imo

Cud zestaw z kiepskim MOBO do OC i nieistniejącym procesorem :) Wybór grafiki zależy od tego pod jakie gry ma być zestaw GTX 960 jest dwa razy słabszy od GTX 970 natomiast cena gtx 960 vs 970 jest o połowę większa. 


 

 

Za 12 miesięcy niech sprzedaje gtx 960 na allegro ( pewnie z 500zł ) , dokłada z 600 zł i kupuje jakąś nextgen kartę bo już powinny być w przystępnych cenach.

Jeżeli liczysz, że tak szybko wyjdzie następca gtx 960 to nie wiesz w jak dużym błędzie jesteś. 


 

 

Kiepskie miejsce do tworzenia builda, bo nie ma tam wszystkich części.

 

i7 kompletnie zbędne w zestawie do grania, a opłacalności reszty nawet nie wspomnę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

sorry, 6600k, mobo da radę spokojnie z standardowym oc

a co do 960 to nie musi być jej następca.Może kupić za ten rok następce 970 ( co sam mam zamiar zrobić ) po dołożeniu jakiegoś hajsu.Jeśli skok fpsów jaki ma być na tych nowych GPU jest w 50% prawdziwy to wgniotą w ziemię tą generację.Dlatego wdłg mnie wydawanie kasy na tier2 gpu w tym roku jest po prostu głupie zwłaszcza że na tym 960 4gb polata w nowych gierkach...( high zamiast ultra tak? )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli to ma być zestaw do grania, to po jakimś czasie czytania tego forum z góry Ci powiem, że nie. Za dużo rdzeni na procesorze, za dużo ramu, za słaba grafika do tego. Polecam wypełnić formę:

Pierwsze słyszę, że duża ilość RAMU i rdzeni nie nadaje się do gier.. Fakt. Większość gier nie wykorzysta tak dużej ilości pamięci RAM i nie będzie korzystać z 6-tego jajca ale nie odbije się to na fps'ach.. Wręcz przeciwnie.

 

Jedynie z grafiką się tutaj zgodzę. Możesz zejść do 16 GB RAM'u i zainwestować w GTX'a 970 tak jak koledzy pisali powyżej.

Edytowane przez EseeY
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@buddynho,  Nie każdy zakłada, że za rok będzie modernizować sprzęt. Twoje myślenie nie może zostać przełożone na wszystkich. Dopłata 450 zł względem GTX 960, to aż 50% wydajności więcej i większości gier nie skończy się to na zejściu z ultra na high. 

 

Na te skoki wydajności nie ma się co napalać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Pierwsze słyszę, że duża ilość RAMU i rdzeni nie nadaje się do gier.. Fakt. Większość gier nie wykorzysta tak dużej ilości pamięci RAM i nie będzie korzystać z 6-tego jajca ale nie odbije się to na fps'ach.. Wręcz przeciwnie.

Wiesz co to takiego optymalizacja wydajności względem kosztów ? No to warto to tutaj zastosować.

 

 

 

Jedynie z grafiką się tutaj zgodzę. Możesz zejść do 16 GB RAM'u i zainwestować w GTX'a 970 tak jak koledzy pisali powyżej.

Nawet należałoby zejść do 8GB RAM- nie widziałem jeszcze gry, która potrzebowałaby więcej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
cpu i5-6500k

 

Nie ma czegoś takiego.

 

 

 

cooler corsair h100i

 

Najbardziej awaryjne i badziewne AiO na rynku. Opłacalność zerowa.

 

 

 

gpu gtx 960 4gb do 900zł /r9 280x do 980zł

 

W kompie do gier za ponad 6k polecasz komuś wydanie sporej kasy na idiotyczny cooler, a przycinasz na GPU - najbardziej istotnym elemencie? Ciężko nazwać to inaczej niż skrajnym idiotyzmem.

 

 

 

evo850

 

 

No nie za bardzo.

 

 

 

bx100

 

Kosztuje obecnie prawie tyle samo, co MX200 - opłacalność zerowa.

 

 

 

2tb blue caviar

 

Po zmianie nazw u WD, dysk, który obecnie sprzedawany jest jako Blue 2TB, to nic innego, jak stary Green - mułowaty i kompletnie nieopłacalny.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiesz co to takiego optymalizacja wydajności względem kosztów ? No to warto to tutaj zastosować.

Nie mówię żeby od razu brał tego procka. Mówię tylko, że 6-rdzeniówka jak najbardziej nada się do gier lecz nie odczujemy wysokiej wydajności ponieważ gry nie wykorzystują 6 rdzeni.. Ale już do pracy może się przydać. (Lecz jego opłacalność jest mała) 

 

Najsensowniejszym wyborem byłby chyba i5-4690k/ i5-6600k Skylake ew. jeśli chcesz "odrobinę" wydajniejszego możesz dopłacić do i7-ki. 

Co o tym sądzisz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

i5-4690k

Zerowa opłacalność przy obecnej cenie 6600k 

 

 

 

jeśli chcesz "odrobinę" wydajniejszego możesz dopłacić do i7-ki. 

i7 jeszcze droższy procesor, który do gier jest zbędny.

 

 

 

Co o tym sądzisz?
 

6600k albo 6400 i OC przez BCLK.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak więc, po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi, za które bardzo dziękuję :), pozmieniałem chyba wszystko w moim pomyśle z wyjątkiem DVD i zasilacza. Projekt teraz wygląda tak: https://drive.google.com/file/d/0B_3Y6n86ejr0Wm12TUFsU3VfWlk/view?usp=sharing i myślę, że chyba nie jest gorszy, a na pewno jest tańszy, od tego kompa od MSI, którego starałem się wymyślić taniej: http://www.gameragon.pl/p23251,msi-nightblade-mi-h14eu.html

Jeszcze raz dziękuję za całą pomoc, Kamilkime

Edytowane przez Kamilkime
Link to post
Share on other sites

1. SSHD, w przypadku kompa z SSD to kasa całkowicie w błoto.

2. GTX 970 - w tej cenie to pomysł średni.

3. Taki sobie cooler.

4. 16GB w kompie do gier - zbędne

5. Absolutnie niepotrzebny zasilacz, o mocy, która wystarczyłaby dosłownie na 2 takie kompy.

Link to post
Share on other sites

@Nowaj
Fakt, znalazłem tańszą 970, a taka sama jeśli chodzi o wydajność, może miiiiniiimalnie szybsza (chyba). HHD znalazłem podobny do mojego własnego - 2 TB seagate barracuda. Zasilacz - tak myślałem, że będzie za mocny :P

Co do RAM-u - z kolegami nadal jesteśmy graczami Minecraft'a, szczególnie na modach, więc 16 GB RAMu na pewno się przyda. Co do cooler'a CPU - nie mam pojęcia jaki wybrać, mógłbyś coś poradzić?

https://drive.google.com/file/d/0B_3Y6n86ejr0WlZKNlppZk1Dbk0/view?usp=sharing

Link to post
Share on other sites
Co do RAM-u - z kolegami nadal jesteśmy graczami Minecraft'a, szczególnie na modach, więc 16 GB RAMu na pewno się przyda. Co do cooler'a CPU - nie mam pojęcia jaki wybrać, mógłbyś coś poradzić?

Do jakiej gry potrzebujesz 16 GB RAMu... 8 GB  zdecydowanie wystarczy. Kupować jest łatwo gorzej z oddawaniem- lepiej dokupić później jeżeli będzie rzeczywiście taka potrzeba w co szczerze wątpię.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...