Skocz do zawartości

Sprzęt do pokoju do 2-2,5k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez katystopej,

Recommended Posts

Witam, jak w temacie szukam zestawu Amplituner + 2 Kolumny podłogowe za 2-2,5k całość (wolałbym 2k). 
Biorę pod uwagę używki o ile są łatwo dostępne (a nie będę musiał jechać po nie na drugi koniec europy).
Sprzęt do filmów, muzyki, gier (samochodowe).

Edytowane przez MrGreeneye
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jakiej wielkości masz pokój ? Jak coś w granicach co najmniej 20m2 to dołóż troszkę i masz nowy świetnie grający sprzęt 

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-pylon-pearl-25-made-in-poland-i5358813120.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c316-wysylka-gratis-lodz-odsluchy-i5522612918.html

 

Ani kolumn ani wzmaka przedstawaić nie trzeba, dużo dobrego o nich zostało napisane a to połączenie jest bardzo przyjemne dla ucha ;)

 

Co by nie być gołosłownym, o kolumnach słów kilka http://highfidelity.pl/@main-2119&lang= miłej lektury  :)

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

Jakiej wielkości masz pokój ? Jak coś w granicach co najmniej 20m2 to dołóż troszkę i masz nowy świetnie grający sprzęt 

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-pylon-pearl-25-made-in-poland-i5358813120.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c316-wysylka-gratis-lodz-odsluchy-i5522612918.html

 

Ani kolumn ani wzmaka przedstawaić nie trzeba, dużo dobrego o nich zostało napisane a to połączenie jest bardzo przyjemne dla ucha ;)

Pokój ma koło 18m2.

 

EDIT: Tak patrzę na wzmacniacz (proszę nie bić za to co powiem), ale jak ma się moc wyjściowa do tego wszystkiego? Często jak oglądam za 1000zł to mają 100W na kanał, ten ma 40W. Jak to wygląda w praktyce jesli chodzi o głośność?

Edytowane przez MrGreeneye
Link to post
Share on other sites

40w przy 8 Omah a przy 4 - tak jak te kolumny - ma już 73w co w zupełności wystarczy do ich poprawnego i pełnego wysterowania, nie tyle liczy się moc znamionowa co wydajność elektryczna, ja mam starego pioneer'a z 40w przy 8omah i 65w przy 4, z sieci ciągnie prawie 400w i spokojnie radzi sobie z dużo "mocniejszymi" kolumnami niż te Pylony, co nie świadczy ze są słabe, zatrzęsą Ci porządnie pokojem ;)

Link to post
Share on other sites

40w przy 8 Omah a przy 4 - tak jak te kolumny - ma już 73w co w zupełności wystarczy do ich poprawnego i pełnego wysterowania, nie tyle liczy się moc znamionowa co wydajność elektryczna, ja mam starego pioneer'a z 40w przy 8omah i 65w przy 4, z sieci ciągnie prawie 400w i spokojnie radzi sobie z dużo "mocniejszymi" kolumnami niż te Pylony, co nie świadczy ze są słabe, zatrzęsą Ci porządnie pokojem ;)

Po przeczytaniu paru opinii biorę te Pylony. Do tego chyba też ten wzmacniacz.

40w przy 8 Omah a przy 4 - tak jak te kolumny - ma już 73w co w zupełności wystarczy do ich poprawnego i pełnego wysterowania, nie tyle liczy się moc znamionowa co wydajność elektryczna, ja mam starego pioneer'a z 40w przy 8omah i 65w przy 4, z sieci ciągnie prawie 400w i spokojnie radzi sobie z dużo "mocniejszymi" kolumnami niż te Pylony, co nie świadczy ze są słabe, zatrzęsą Ci porządnie pokojem ;)

Jeszcze jeśli mógłbyś mi pomóc - jakie kable do tego powinienem kupić? 

Link to post
Share on other sites

Co do kabli, wystarczą zwykłe 2,5mm2 z miedzi beztlenowej, miałem takie za 3zł za metr i procab ls40 4mm2 za 15zł za metr, zero różnicy :)

Ok, a jakieś wtyczki czy to co się wkłada? :P Najlepiej bez lutowania (parę razy w życiu lutowałem, ale obecnie nie posiadam)

 

kupiłem 20m kabla głośnikowego 2,5mm i 4 wtyki bananowe. Mam nadzieję, że dobrze :D.

Edytowane przez MrGreeneye
Link to post
Share on other sites

Słuchaj mogę polecić Ci mojego dobrego znajomego który w tym siedzi i składa za******e sety. I kolumny i wzmaki. Co sobie nie zażyczysz. Za ta cenę złożysz naprawdę niezłe cacko. Sam u niego składałem swoje kolumny do komputera + wzmak i są warte ponad 2x tyle co sklepowe. Może Ci tez doradzić co i jak ;)

Link to post
Share on other sites

Ok, a jakieś wtyczki czy to co się wkłada? :P Najlepiej bez lutowania (parę razy w życiu lutowałem, ale obecnie nie posiadam)

 

kupiłem 20m kabla głośnikowego 2,5mm i 4 wtyki bananowe. Mam nadzieję, że dobrze :D.

Albo sam skręcony kabel albo właśnie w bananach ;)

 

 

btw taki sam zestaw będę starał się kupić w tym roku, pomimo że z używek można złożyć lepszy zestaw to jednak co nowe to nowe tym barzdziej ze brzmi bardzo dobrze i pewnie już do emerytury ich nie zamienię chyba że wzmak padnie bo emerytura czeka mnie za 39 lat  :P

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

Albo sam skręcony kabel albo właśnie w bananach ;)

 

 

btw taki sam zestaw będę starał się kupić w tym roku, pomimo że z używek można złożyć lepszy zestaw to jednak co nowe to nowe tym barzdziej ze brzmi bardzo dobrze i pewnie już do emerytury ich nie zamienię chyba że wzmak padnie bo emerytura czeka mnie za 39 lat  :P

Wszystko powinno być u mnie w piątek, dam znać jak wrażenia. Z tą emeryturą to i tak optymistycznie :D.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj mogę polecić Ci mojego dobrego znajomego który w tym siedzi i składa *****iste sety. I kolumny i wzmaki. Co sobie nie zażyczysz. Za ta cenę złożysz naprawdę niezłe cacko. Sam u niego składałem swoje kolumny do komputera + wzmak i są warte ponad 2x tyle co sklepowe. Może Ci tez doradzić co i jak ;)

tylko proszę za często nie polecać ,tak tylko przypominam.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...