Skocz do zawartości

Komputer dla programisty do 3000 zł


Recommended Posts

Witam. Poszukuję komputer do programowania do maksymalnej sumy - 3000 zł (W skrajnych przypadkach mogę dołożyć).
Co potrzebuje?

Na pewno min. 8 GB RAMu. Teraz mam 3 i jest to taka katorga, że serio nie idzie wytrzymać. 

Chciałbym też, aby komputer dał rade mieć otworzone w jednym momencie: Eclipse, serwer zabierający około 1,5 GB RAMu, Minecrafta, Chrome'a z około pięcioma kartami, a do tego jakiś MySQL.

Jeśli chodzi o gry, to gram baaardzo mało, dlatego nie chce mieć najlepszej karty graficznej, ale chce żeby jakaś była. Gry w które będę grał to na 100% Minecraft (Dzięki niemu zarobiłem sobie na ten komputer :D ), i może jakieś małe gierki typu Game Dev Tycoon etc. Jeśli jakaś gra nie będzie działać, to po prostu wzrusze ramionami, i pójdę dalej programować.

W sumie to tyle, zależy mi na tym aby komputer mieścił się w 3000 zł na morele.net ;) Wszystkim bardzo dziękuję.

 

EDIT: Będę uzywał Linuxa, najprawdopodobniej Mint'a

Edytowane przez SuSeu1414
Link to post
Share on other sites

SSD 250GB styknie na luzie ;) Czy jest możliwość że wybierzesz mi części mniej więcej? Jestem kompletnie zielony w składaniu komputerów. Dzięki.

 

 

EDIT: Oto moja propozycja, zrobiona przez znajomego. Czy to będzie dobre? :D http://www.mediafire.com/download/7d77c7sg59w828w/Komp.xlsx

Edytowane przez SuSeu1414
Link to post
Share on other sites

Kolega trochę nakręcił. B85 pod 4690K .... i nic na ten temat nie wspomniał ? 

 

Masz tutaj: 

 

1 x Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/
1 x Gigabyte GA-B85M-D3H-A /intel B85, LGA1150/
1 x Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)
1 x Antec VP-PC 500W 120mm
1 x Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)
1 x Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix
1 x Liteon iHAS122 SATA (black)
1 x Gigabyte GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128bit (1085/5400)
 
~ 3060 zł 
 
 
Masz 4 rdzenie / 8 wątków. Przyda się do długich kodów czy do wirtualek. Do tego 16 GB DDR3 na start. Zestaw bez możliwości OC CPU z możliwością rozbudowy pamięci do 32 GB. Do tego wydajniejsza GPU z CUDA (może z czasem gdzieś się przyda). 
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...