Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S6/S6Edge vs. iPhone 6S


Recommended Posts

Witajcie,

 

jako, że z nadejściem Nowego Roku skończyła mi się umowa u mojego dotychczasowego operatora komórkowego - czas na jej przedłużenie, a to znaczy również trudny wybór nowej słuchawki.

 

Przewertowałem dziesiątki stron internetowych, mnóstwo testów i wyłoniłem moich faworytów. Są to tytułowe smartfony tj. Samsung Galaxy S6 lub S6 Edge (skłaniam się bardziej ku zwykłemu S6 - ten zakrzywiony ekran nie robi na mnie najmniejszego wrażenia) oraz iPhone 6S.

 

Generalnie nie mogę się zdecydować na żaden z w/w. Obecnie mam wiekowy Galaxy Note 3 - najbardziej przeszkadza  mi w nim jego rozmiar (jest za duży) i niestety coraz częściej zdarza mu się złapać "zawiechę". Ponoć w nowym GS6 nakładka TouchWiz już nie obciąża tak systemu?

 

Od telefonu oczekuję wysokiej jakości wykonania, ergonomii oraz łatwości obsługi. Nie będę grał na telefonie w żadne gry, aczkolwiek zależy mi na aparacie fotograficznym i jakości odtwarzanego dźwięku (słuchawki). 

 

Cena nie gra roli (oba mam za 0 zł).

Moje pytanie (który wybrać?) kieruję bardziej do użytkowników obu modeli, czy po jakimś czasie użytkowania zauważyliście jakieś mankamenty?

Link to post
Share on other sites

S6 ma całkiem nowego touchwiza. Aparat w ścisłej czołówce na rynku. Wydajność też mega

Powiem tak. Jeśli pasuje Ci android to bierz S6 bo to świetne urządzenie. Najlepszy flagowiec 2015r. Duży krok w przód względem poprzedników.

Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego to iphone też będzie bardzo dobry. Ios działa świetnie i płynnie. Do tego długie wsparcie też duży plus. Aparat w końcu polepszyli ale i tak do S6 trochę brakuje ale już jest wystarczający

Najlepiej jakbyś jechał do sklepu typu media markt i obczaił obydwa

Link to post
Share on other sites

Jutro wybiorę się do pobliskiego salonu Orange i trochę pobawię się oboma modelami. Android bardzo mi odpowiada. Moja żona ma iPhone'a 5S i sporo czasu ostatnio spędzam z jej fonem, jakoś nie mogę przestawić się na iOS.

 

A jak z baterią w SGS6?

Link to post
Share on other sites

Dzień takiego normalnego użytkowania da rade. Teraz praktycznie każdy trzeba dziennie ładować

No nie każdy się umie przestawić. Wujek ma 6 i go drażnią niektóre rzeczy które na androidzie się robi z automatu i program itunes. Powiedział że go sprzeda i kupi S6. Dla niektórych to pewnie będzie niezrozumiałe no ale cóż

Link to post
Share on other sites

A wiec tak ja miałem samsunga galaxy s6 uzytkowałem go około rok. Zdjęcia robi super jest w czołówce smartfonow z najlepszym aparatem. Czas na baterii mi 3mał 1,5 dnia bez grania w gry tylko dużo neta przeciętnie rozmowy SMS na ekranie miałem wynik 3godziny z hakiem. EDGE ci nie polecam fajnie wygląda to wszystko za mało funkcji nam w tym modelu daje ekran krawędziowy. IPhone miałem ale zwykłego 5 telefonik fajny przyjemny śmiga aż miło, lecz w moich rękach miałem 1 wadę był kompletnie nie kontatybilny z innymi urządzeniami w moim domu. Ios super ok ale jeśli ktoś w domu ma więcej sprzętu apple typu kompa tablet.

Ja osobiście używam samsung galaxy s6 EDGE plus według mnie bardzo dobry tel solidnie wykonany robiący rewelacyjne zdjęcia naprawdę wysoka klasa zdj. Bardzo płynnie działający system i nakładka podobnie jak w zwykłym galaxy s6. Ekran krawędziowy przy tym modelu nabiera zupełnie innej barwy niż w przypadku zwykłego EDGE dochodzi tu app EDGE czyli aplikacje. A na androidzie 6.0 ma być wyposażony w zupełnie nowe funkcje. Miałem załamania i chciałem w pewnym momencie mojego EDGE plus wymienić za iPhone 6s ale chyba dlatego ze chciałem mieć jabłko z tyłu i 3d touch. Naszczęście nie wymieniłem się i jestem z tego bardzo zadowolony.

Podsumowując jeśli chcesz super tel z b.dobrym aparatem super wyglądem oraz super wykonanym i może poprawnie działającym system Android bez lagow bierz galaxy s6. Ewentualnie idź do media expert wesołych w rękę galaxy s6 EDGE plus i porównaj wielkościowo z twoim notę 3 jeśli będzie do zakceptowania wybrał bym EDGE plus.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wizzy159
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym szedł w kierunki I6 powodów jest dużo, a tak bez myślenia to niezawodność/płynność/bezpieczeństwo.

 

Nigdy w Esce - i to starej - nie miałem problemów z niezawodnością czy bezpieczeństwem, chociaż płynność to fakt - po kilku latach nie jest z nią najlepiej :P

 

Niemniej touchwiz w sporej mierze likwiduje ten problem w S6. A poza tym telefon i tak pewnie znowu wymienisz za jakieś 4 lata czy ileś, więc spowolnień na takim sprzęcie, jeszcze bez gier i tak już nie dostrzeżesz. 

 

Ja bym brał S6, a powód jest prosty - dostajesz praktycznie to samo albo i więcej za mniejsze pieniądze i - wg mnie - w dużo ładniejszym opakowaniu.

 

S6 EDGE + spoko jest, tylko nie wiem, czy warto przepłacać za te zakrzywione krawędzie, jeśli na Tobie nie robi to wrażenia, bo funkcjonalne to to również nie jest za bardzo. Poza tym tu już wchodzisz w rozmiar phabletu, który ponoć Ci przeszkadza. Jak coś to chyba fajniejszy jest S6 Edge zwykły, naprawdę dobrze się go trzyma.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

W obu wypadkach masz baterie jak dla mnie nie dopuszczalną ale 90% takową ma co jedyne do prędkości ładowania tutaj wypada lepiej S6 bo ma ten system szybszego ładowania do jakiegoś poziomu baterii 60% albo 80%, a z kolei I6 ładujesz dużo dłużej z oryginalnej ładowarki ale można to skrócić o około 50min. korzystając z ładowarki np. HTC. Sprawdzone i faktycznie skraca czas ładowania zauważalnie.

Edytowane przez Overclock666G
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za rady i udzielanie się w temacie. Telefon wymieniam regularnie co 24 m-ce.

 

W obecnym Note 3 najbardziej podoba mi się rysik - czasami naprawdę mi się przydał. Jednak jego rozmiar już przeszkadza, przy normalnym użytkowaniu jedną ręką, ile to razy kląłem jak niemal wypadł mi z ręki kiedy szybko potrzebowałem coś zrobić na telefonie. Właśnie wyszedłem z salonu Orange, iPhone 6S zupełnie mi się nie podoba, ten iOS też taki średni. Wybór padł na SGS6. Raż jeszcze dziękuję

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...