Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc

Chciałbym, abyscie podpowiedzieli mi dlaczego mój dysk SSD MX200 poj. 256GB w tescie przeprowadzonym w programie HD Tune Maksymalny transfer jaki osiaga to 384MB/s.
Sredni transfer to 250Mb/s.
W specyfikacji dysku zapis jak i odczyt osiagaja predkosc 500MB/s+

Dodam, ze dysk jest nowy.

 

 

Dziękuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wykonujesz pomiary na dysku systemowym to możliwe są takie przekłamania system pracuje coś przetwarza ściąga aktualizacje dlatego masz niższy wynik niż deklaruje producent Pomiary zawsze wykonujemy na dysku nie systemowym wtedy pomiar jest jak najbardziej adekwatny do tego co deklaruje producent I najważniejsze pytanie pod jakie wejście masz masz podpięty dysk sata 2 czy sata 3 oraz jaki tryb masz ustawiony w biosie ide czy ahci ?

Edytowane przez Jerry220476
Link to post
Share on other sites

HD Tune nie służy do testowania dysków ssd!!!

Sprawdź programem Crystal Disk Mark, As SSD Benchmark lub Atto Disk Benchmark

Za kilka dni trafi w moje ręce identyczny MX200 to podam Ci wyniki na mojej platformie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołączam się do tematu z moim Crucial MX200 którego transfery wynoszą około 200mb/s dla zapisu i 260mb/s dla odczytu czyli wynik dosyć kiepski...Dodam że mam włączone AHCI w Biosie, a system instalowałem na czysto już ze zmienionym w biosie na AHCI.

Edit: Podłączyłem przez przypadek dysk do sata2 :) Mam teraz pytanie czy normalnie mogę przepiąć tego SSDeka pod Sata 3 i będzie wszystko OK czy muszę przeinstalowywać system ? 

Edytowane przez albiosz
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem jeszcze mój dysk w cristal disk mark i w tym pierwszym sequentialu, queues=32, threads=1 otrzymałem wynik 557/473, czyli dobrze po czym z testowałem tym drugim sequentialem i wyszło 504/276 o ile pierwsza wartość wydaje się nadal imponująca o tyle te 276 wygląda niepokojąco. Powiecie mi czemu te wyniki tak bardzo od siebie odbiegają ?

Link to post
Share on other sites

 

Sprawdziłem jeszcze mój dysk w cristal disk mark i w tym pierwszym sequentialu, queues=32, threads=1 otrzymałem wynik 557/473, czyli dobrze po czym z testowałem tym drugim sequentialem i wyszło 504/276 o ile pierwsza wartość wydaje się nadal imponująca o tyle te 276 wygląda niepokojąco. Powiecie mi czemu te wyniki tak bardzo od siebie odbiegają ?

U mnie akurat w normie może komputer coś przetwarza w tle aktualizuje system , dysk systemowy zawsze pracuje nawet wtedy gdy wydaje ci się że nic nie robi przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie i dla pewności zrób kilka testów jeżeli wyniki będą różne to masz odpowiedż

 

Oto mój skan :

 

 

CrystalDiskMark 5.0.3 x64 © 2007-2015 hiyohiyo

                           Crystal Dew World : http://crystalmark.info/

-----------------------------------------------------------------------

* MB/s = 1,000,000 bytes/s [sATA/600 = 600,000,000 bytes/s]

* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

 

   Sequential Read (Q= 32,T= 1) :   556.435 MB/s

  Sequential Write (Q= 32,T= 1) :   505.717 MB/s

  Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) :   286.957 MB/s [ 70057.9 IOPS]

 Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) :   258.616 MB/s [ 63138.7 IOPS]

         Sequential Read (T= 1) :   498.957 MB/s

        Sequential Write (T= 1) :   477.368 MB/s

   Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) :    30.145 MB/s [  7359.6 IOPS]

  Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) :   124.394 MB/s [ 30369.6 IOPS]

 

  Test : 1024 MiB [C: 29.9% (69.5/232.8 GiB)] (x5)  [interval=5 sec]

  Date : 2016/01/11 14:06:32

    OS : Windows 7 Ultimate SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

 

Edytowane przez Jerry220476
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem w tym że nie dzieliłem dysku 250gb na partycje. Ale chyb nie będę już się w to bawił. Komputer i tak uruchamia się w zabujczo szybkim tempie także lajt. Poprostu zaniepokoiło mnie czemu była aż taka różnica pamiędzy obydwoma testami sekfencyjnego zapisu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...