Skocz do zawartości

Xperia T + Alcatel watch, bluetooth i wifi problem


Recommended Posts

Witam,

 

Na święta trafił mi się smartwatch Alcatel Onetouch SM02. Chciałem połączyć z moją Xperią T (brandowaną orange) i wykorzystać apkę Alcatel One Touch Move. Na początku okazało się, że apka wymaga Androida 4.3 (a aktualizacja Oragne dla tego modelu skończyła się na 4.2.1). Wrzuciłem zatem nowy ROM z Adroidem 4.3 wszystko się ładnie zaktualizowało do kompilacji wersją 9.2.A.1.199. Aplikacja się zainstalowała i działa.

 

Problem w tym, że gdy połączę zegarek z telefonem poprzez bluetooth to "wyłącza" mi Wifi. Niby wifi jest włączone i połączone z siecią, ale nie ma internetu. Czasem to samo się wydarza przy włączonej transmisji (choć nie zawsze – czasem ma dziwne opory). Po rozłączeniu urządzeń wifi zaczyna działać.

 

Sprawdzałem na Xperii Z2 lub Z3 i ten problem nie występuje (Android 5.1)

 

Zastanawiam się co jest tego przyczyną:

1. Czy to jest kwestia modułu w Xperi T, który jest odpowiedzialny za komunikację bluetooth i wifi?

2. Czy problem może wynikać z faktu, że Alcatel działa pod BT 4.0, a Xperia T pod BT 3.1.?

3. Wersja androida (czy wgranie CM 12 może coś pomóc)

Edytowane przez Lysiur
Link to post
Share on other sites

Rom wgrałeś jakiegoś customa, czy oficjalny? Jeżeli customa to może akurat ten nie chce współpracować, warto sprawdzić inny. Jeżeli oficjalny to może też warto spróbować jakiś customowy ;)
Ogólnie ciężko stwierdzić co tak na prawdę szwankuje, trzeba sprawdzić metodą prób i błędów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...