Skocz do zawartości

Staruszek Phenom i nowa karta graficzna ok. 900zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez babylock,

Recommended Posts

Witam
Generalnie w tym przedziale cenowym mam 2 karty do wyboru, czyli gtx 960 i  r9 380. Poszczególne wersje różnią się ilością pamięci vram, 2GB vs 4GB, i tu pojawia się pierwsze pytanie czy do docelowej rozdziałki 1920x1080 jest sens kupna czegoś z większą ilością vramu niż 2GB biorąc pod uwagę wydajność obu kart?
W testach lekką przewagę ma radeon, ale z tego co wiem sterowniki nvidii powodują mniejszy narzut na procesor, co niewątpliwie jest warte uwagi z punktu widzenia posiadacza starego procka. Czy takie zjawisko ma miejsce na chwilę obecną?
Warto dodać, że nvidia zżera mniej prądu od konkurenta no i w przypadku wersji 4GB można ją dostać trochę taniej, co jest dla mnie ważne.

Obecny zestaw
Procek- Phenom X4 965BE@3,8Ghz(nie ma problemu żeby go jeszcze trochę podkręcić ;) )
Karta graficzna-radek HD7770
RAM-1600MHz CL9 2X4GB
Zasilacz-Be quiet L7 530W zasilanie do graf to 6pin+8(6+2)pin, więc do tych kart starczy.
Docelowa rozdziałka- FullHD

Na obecną chwilę to karta blokuję procesor, więc proszę o powstrzymania się od pisania typu zmień procek, bo wszytko ładnie pięknie tylko jakby ktoś taki dorzucił hajs od siebie ;) 

Jakie upgrade'y planuję w najbliższym czasie:
Na pewno ssd i monitor(stąd w ogóle myśl o nowej grafie)
A no i zapomniałbym o najważniejszym karta będzie przeznaczona głównie do grania i musi być nowa. jeśli chodzi o producentów to myślę o EVGA/Gigabyte/MSI
Dziękuję za przeczytanie, a teraz proszę o Twoją wypowiedź w temacie :) 


 

Link to post
Share on other sites

Nie przejmuj się prockiem, miałem podobny dylemat i kupiłem gtx 970 strix asusa. Gierki się nie tną. FH to max dla tej karty, 

 

W każdym miejscu CPU musisz schodzić z ustawień.

CPU i GPU muszą być odpowiednio dobrane, inaczej każdy by kupował Celerona i 980ti.

Zakup karty pod CPU na które grafika musi w większości czekać, jest stratą pieniędzy.

Doradzili tutaj gtx 960 który i tak jest trochę na górkę. Osobiście uważam że gtx 950 jest tutaj optymalnym rozwiązaniem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

GTX 970 do FULL HD. A ja gram na nim w rozdzielczości 2560x1440 i w asasyn syndicate od ubishitu na średnio wysokich wyciąga 30-50 klatek, więc to zależy od gry, ale prawda jest taka, że nie czuć takiej zajebistej płynności cohć monitor ma gsync, ale chyba jakiś zrąbany mi się trafił i widać spadki jakbym go nie miał... ale co do tego to nawet i powyżej ta karta da radę, choć nie na maks z dzisiejszą marną optymalizacją.

Link to post
Share on other sites

Tylko czekać aż pojawi się temat "miejscami mam 20kl/s a karta śpi. Co jest grane?". 8-)

Zapewniam Cię, że to nie będzie mój temat. Najprawdopodobniej samodzielnie podjąłbym decyzję o kupnie GTX 960(choć pewnie wersję 2GB). Po prostu chciałem "usłyszeć" zdanie innych w tym temacie. Zdaję sobie sprawę, że procek będzie trochę ograniczać grafe, ale na obecną chwilę jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

W każdym miejscu CPU musisz schodzić z ustawień.

CPU i GPU muszą być odpowiednio dobrane, inaczej każdy by kupował Celerona i 980ti.

Zakup karty pod CPU na które grafika musi w większości czekać, jest stratą pieniędzy.

Doradzili tutaj gtx 960 który i tak jest trochę na górkę. Osobiście uważam że gtx 950 jest tutaj optymalnym rozwiązaniem.

 

Oczywiście, masz rację. Gtx 970 kupiłem z myślą o zmianie w przyszłości procesora AMD na  i5 ale powiem szczerze to jakoś z kupnem się nie wyrywam. Do tego co mam to zestaw O'K.  Wiedźmin 3 bez problemu idzie w FH z innych gier przykrości nie mam. Oczywiście kiedyś kupię INTELA ale teraz nie widzę sensu bo dolar drogi i nie zapowiada się żeby spadał. A karta widzę, że coraz bardziej zyskuje (oczywiście w sklepach) a minął już prawie rok jak ją kupiłem. 

 

 

GTX 970 do FULL HD. A ja gram na nim w rozdzielczości 2560x1440 i w asasyn syndicate od ubishitu na średnio wysokich wyciąga 30-50 klatek, więc to zależy od gry, ale prawda jest taka, że nie czuć takiej *****istej płynności cohć monitor ma gsync, ale chyba jakiś zrąbany mi się trafił i widać spadki jakbym go nie miał... ale co do tego to nawet i powyżej ta karta da radę, choć nie na maks z dzisiejszą marną optymalizacją.

 

ale chyba nie na tym procesorze AMD?

Link to post
Share on other sites

Mialem ten procesor wykrecony na 4ghz polaczony z hd7950 i niestety. Gry co prawda dzialaly ale nie wszystkie. Tam gdzie cpu mial co robic bylo ciezko.. Ladne dropy zaliczalem. Zmienilem na 2500k i podkrecilem i roznice widac golym okiem. Maks fps duzo nie skoczyl ale minimalny i sredni poszedl ostro w gore..jesli w najblizszym czasie noe chcesz zmieniac cpu to niewarto nawet gtx960 nawet kupowac. Ja na tym procku war thunder mialem niegrywalne praktycznie. Oczywiscie jak wrzucisz lepsza grafe. Z duza ilosia vramu to jakos to bedzie dzialac. Odpalisz wiecej fajerwerkow graficznych.. Ale jak bedzie zadyma i proc bedzie mial co robic to licz sie ze spadkiem fps na szyje. Ale osobiscie uwazam ze to bardzo dobry procek. Ale pakowania lepszej karty mija sienz celem.

A dropy do 20fps?bez przesady az tak zle nie bedzie crysis 3 mi smigal na high i dropow do 20 nie bylo. Gralo sie bardzo przyjemnie.. Juz niepamietam ale przewaznie bylo okolo 45-60fps. Czasem ponad czasem wlasnie te 40-45.i tak naprawde kazdy procesor moze nienograniczy karty ale sprawi ze fps bedzie nizszy...za 2 lata np. Okaze sie ze w grze np min.. Fps np.. Na 6600k bedzie 50 a jak wyjda wydajniejsze procki min podskoczy w tej samej grze do 75.bo sytuacji ze uzycie gpu mialem np 60% nie uswiadczylem.. Przewaznie bylo to okoloce 99-100%. Czasem spadlo sobie wlasnie do 80-85%

 

Edytowane przez svzuka650
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...