Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zamówiłem wyżej wymienione cudo z całą świadomością problemów z czyszczeniem, ale chciałbym się dopytać jak bardzo jest źle.  

tzn, czy muszę kupować zestaw czyszczący 40zł ( droższy od pasty ), czy benzyna ekstrakcyjna, spirytus i waciki wystarczą ? tzn nie będę musiał trzeć papierem ściernym. 


podobno nie jest tak źle jak w PRO, czy to prawda ? 


Ps. nałożyć lepiej na cooler, czy CPU ( wiem że tylko na jedną powierzchnię, ale na cooler byłoby po prostu łatwiej )  nałożę na cpu, bo podstawa cooler jest większa 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

I pro i ultra według mnie czyści się tak samo. Bez zestawu/papieru ściernego nie usuniesz warstwy pasty która się w gryzie w ihs i w miedzianą podstawę chłodzenia.  Przy niklowanej powierzchni nie ma problemu i wacik nasączony alko izopropylowym/benzyną ekstrakcyjną da radę

Link to post
Share on other sites

 

 

Bez zestawu/papieru ściernego nie usuniesz warstwy pasty która się w gryzie w ihs i w miedzianą podstawę chłodzenia.  Przy niklowanej powierzchni nie ma problemu i wacik nasączony alko izopropylowym/benzyną ekstrakcyjną da radę

 

Zgadzam się z kolegą. Z powłoki niklowanej schodzi bez problemu, kilka wacików nasączonych alko izopropylowym i jest ok. Z IHSa można go usunąć chyba tylko mechanicznie i przy okazji zrobić lapping ;)

Link to post
Share on other sites

gdzie kupię alkohol izopropylowy ? Budowlany, apteka, monopolowy  :wariat: ?  


przy okazji czym będę musiał szlifować CPU, jakbym chciał mieć lusterko ? szukać zestawu kamieni szlifierskich do metalu na mokro ? czy poszukać do pożyczenia ? ( na internecie nie widzę nic ciekawego )  :cry:


ok znalazłem, szyba + papier ścierny wodny  

Link to post
Share on other sites

podobno pasta polerska to nienajlepszy pomysł, lepsze temperatury można uzyskać nakładając pastę termo przewodzącą, zamiast polerskiej, aby wniknęła w "pory" stali. 
Ale szlifować będę raczej dopiero za parę lat, przed zmianą platformy. 


Plus jak użyję Collaboratory Liquid Ultra po lappingu, to raczej już nie oddzielę CPU od coolera. ( jak coś sprzedam je razem :D, albo zostaną sobie razem do końca świata ) 


PS. Myślicie, że nałożenie cieniutkiej warstwy Liquid Ultra na CPU wystarczy ( jak w instrukcji ), czy może dać dodatkowo jeszcze kropelkę na środek ? ( bo ja mam strasznie duże różnice na rdzeniach, po 10°C, więc myślę, że mam dość mocno wklęsły IHS ) 


Pps. smaruje się tylko CPU, jak w normalnych pastach, czy smaruje obie powierzchnie, aby po wyschnięciu się złączyły ? 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd mi się wzięło przekonanie, że można dawać pastę polerską do szlifowania. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

Miałem u siebie CLU nakładane tylko na procesor. Cienka warstwa tylko na ihs. Kropelka nic nie da - metal będzie się uciekał pod naciskiem chłodzenia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Kropelka nic nie da - metal będzie się uciekał pod naciskiem chłodzenia.
 

Zrobię po swojemu, jak będzie wyciekać ( najgorsza możliwość, bo przewodzi prąd ) , lub temperatury niezadowalające, to wyczyszczę i zrobię po twojemu :D 

ok temperatury spadły o 13-9 °C na rdzeniach, niestety rozrzut temperatur nadal wysoki ok 10° C 
http://oi63.tinypic.com/jkax3n.jpg

 

http://s17.postimg.org/lrktu2jla/obci_enie_600rpm_18_01_2016.jpg

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj widziałem propozycje by nakładać cienkie warstwy na obie powierzchnie (ale takie naprawdę cienkie)

lub na jedną cienką na cpu

 

Żadnych kropelek, kresek, krzyżyków, po to dodają do zestawu pędzelek by dokładnie rozsmarować, bez pośpiechu na całej powierzchni

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...