Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.


  • Zastosowanie komputera : Gry, sporadyczny montaz filmów i stream
  • Maksymalna kwota : 2400
  • Których części potrzebuję : mobo, cpu, psu, ram, cooler, pasta
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : chciałbym ale nie wiem czy warto dopłacać kila stów :P
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1440x900+tv fullHD, w przyszlosci monitor rowniez fullHD
  • Specjalne wymagania : Zestaw na lata
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : obudowa qoltec 5013l blacksys b2 (wymiana w przyszłości), monitor podany wyzej(dvi-d+vga), hdd500gb sata, zewnetrzny hdd 2TB
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/mD2f3/
  • Inne : Póki co wystarczy mi zintegrowana grafika, w przyszłości gtx960,970, R9 380, 390 lub coś z nowszej serii jak wyjdzie, niedługo wpadne także SSD

Jak ocenicie mój zestaw? Warto? Ta cena to maks, może być najwyżej taniej :)


Płyta podana w zestawie wyjdzie mnie 100zł taniej niz podana cena poniewaz jest promocja z cashbackiem (490zł po zwrocie cashbacku) :)


Edytowane przez davastator
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : chciałbym ale nie wiem czy warto dopłacać kila stów

eee co ? w zestawie masz 6600k, z170(luknij na msi tomahawk) i grandisa. Czyli stworzone do oc.

 

 

Jak ocenicie mój zestaw? Warto?

Wszystko jest ok 

Link to post
Share on other sites

Lewiis, z tym zestawem na pewno mam zamiar :) , odpowiedź taka ponieważ nie wiedziałem co zaproponują inni :) i nie jestem na 100% pewien czy potrzebuje 4,3-4,5ghz vs i5-6500 do moich zastosowań kosztem 600zł (różnica w procku, płycie i cooler ~50zł na psu).

Ale zestaw pod OC zdecydowanie zwiększy opłacalność kupna na lata niż np. i5-6500+płyta za 250zł

Takie dylematy :P

 

Dzieki za ocene :) Mam jeszcze czas do jutra na zastanowienie się ponieważ w niedziele i tak mi nic nie wyślą :)

 

 

Ps. Myslalem o tomahawku ponieważ również jest w ofercie cashback, ale nie ma do niego już kuponu na allegro o wartosci 50zł co sprawia ze sa dokladnie takiej samej wartosci a gaming m3 wyglada troszke lepiej (głównie przez lepszą dźwiękówkę, poniewaz nie mam innej więc korzystac będę z integry)  :)

Edytowane przez davastator
Link to post
Share on other sites
Ale zestaw pod OC zdecydowanie zwiększy opłacalność kupna na lata niż np. i5-6500+płyta za 250zł

6600k po oc zdecydowanie wystarczy Ci na dłużej, dopłata do oc ma sens

z drugiej strony możesz 300zł zaoszczędzić biorąc 6400 i oc przez bclk 

http://pclab.pl/art67575.html

poczytaj, pomyśl

Edytowane przez lewiis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki, przeczytałem wszystkie testy na benchmarku, purepc, pclabie i kilka na YT ^^ To super opcja, tylko dla mnie ma 2 minusy :/

1. nie wiadomo czy nie zablokują tego tak samo jak było z OC no Z - nie chciałbym zostać pozniej z droga plyta i prockiem 2.7ghz.

2. zintegrowana grafika nie działa po OC przez bclk poki co jest ona mi potrzebna :P (gram póki co głównie w cs:go na low więc hd530 bez problemu da sobie rade :) )

 

Dziekuje za wypowedzi, leci repka, a ja na 90% wezme zestaw ktory podałem skoro jest ok :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...