Skocz do zawartości

Czy będzie to wybór w sam raz?


Recommended Posts

Witam, oszczędzałem spory czas na naprawdę mega wydajnego laptopa do gier. Moimi głównymi przemyśleniami było to aby wszystkie najnowsze gry chodziły w ULTRA + FHD lub niektóre gry mniej wymagające w 4k. Już parę tygodni mam na oku pewnego laptopa tylko chciałem was zapytać czy będzie to dobry wybór i spełni on moje oczekiwania tzn. jak wspomniałem wyżej wszystkie gry typu wiedźmin 3 , gta v oraz skyrim v ( bo tylko te 3 gry mam ) chciałbym pograć na nich w ultra+fhd przy pełnej płynności aby było te 60 fps. To jest mój wybór oceńcie go i napiszcie wasze propozycje http://www.x-kom.pl/p/263975-notebook-la...x980m.html ( zgadza się nie ma windowsa ponieważ jego dokupuj ę osobno za 500zł win 10 home 64 bit)

Link to post
Share on other sites

> laptop do gier

> mega wydajny

> obsługa gier w 1080p ultra i 4k mniej wymagające gry

 

Jak laptop do tego to lepiej dozbieraj jeszcze trochę do takiego z 6700 i 980 w wersjach desktopowych i matrycą 4k (chociaż szczerze to raczej różnicy między 4k a 1080p nie zauważysz bo jest znikoma) i będziesz mieć swoje wymagania ;3

 

Also windowsa pamiętaj kupić w wersji Box (nie wiem jak cenowo 10-tka stoi więc tutaj nie powiem czy takową kupujesz).

Link to post
Share on other sites

Ok ale taki laptop kosztuje 13000 zł więc raczej na 99% go nie kupie :P, a ten mój nie da rady? 4k to miałem na myśli np cs:go prawie nic nie wymagającego i lola. A ultra +fhd to wiesiek3, skyrim v, gta v. Pójdą te gry na tym lapku? windowsa biore tego jest to box?? http://www.x-kom.pl/p/254997-systemowe-microsoft-windows-10-home-pl-32-64bit-box-usb.html

Edytowane przez teku12
Link to post
Share on other sites

Nie ma szans na 4k  jak pewnie wiesz różnica w wydajności kart desktop owych i mobilnych jest całkiem spora ,  dla przykładu  gtx 980m i  gtx 980 desktop owy  to dwie rożne karty  ta pierwsza  jest sporo słabsza  nawet od r9 390    i od wersji gtx 970 desktop   w ful hd np w Wiedźminie 3 w ustawieniach ultra będziesz miał  spadki poniżej 35 klatek w zależności od lokacji  o graniu w 4k zapomnij na tym lapku  tu  nawet w ful hd na ultra sobie nie pograsz w 60 klatkach  ba nawet w 40   [ mam na myśli bardziej wymagające gry typu Wiedzmin 3 Crysis  3 , gta5 itp ]

Edytowane przez robertgr1
Link to post
Share on other sites

Owszem jest słabsza ale na pewno nie na tyle, że koles na youtube na desktopie 980 i7 4920k mial 220 fps na 4k a ja mam 980m i7 6700hq napewno te 980m vs 980 nie bedzie na tyle slabsze ze bede miec 30 fps. jak na desktopie 220 ma fps to ja chyba z 90 powinienem miec??? co ty to gadasz? koles z 980m w wieska3 ultra+fhd mial 43-49 fps a moje pytanie w 1 poscie bylo czy uda sie 60 fps wyciagnac na tym moim lapku ktorego kupuje ze wzgledu ze jest 16gb ramu i mocny procesor temu zadalem to pytanie czy pogram na ultra plynnie

Edytowane przez teku12
Link to post
Share on other sites

Ok dzieki wam a powiedzcie mi odrazu standardowo po rozpakowaniu lapka i wlaczeniu bede mogl grac np w cs:go na niskich w 300 fps czy bede musial cos ustawiac? w nvidia panelu jakies maksymalne wydajnosci , wylaczanie synch , w baterii maks wydajnosc itp. ? czy nie bedzie to potrzebne. Moze  sie orientujecie tez w tym temacie? bo lapka kupuje 15 stycznia wiec  calkiem niedługo i wiecie chce wiedziec jak najwiecej odrazu o tym


I jeszcze 2 pytanie. Po zakupie tego laptopa będę miał od razu wszystkie sterowniki zaktualizowane ?

Link to post
Share on other sites

Z reguły gra odpala się od razu na dedykowanej karcie graficznej. Jeśli nie to albo klikasz na ikonę prawym przyciskiem myszy i będzie opcja uruchom z procesorem graficznym i tam wybierasz kartę albo w panelu nvidia wybierasz gre i ustawiesz procesor o dużej wydajności. Co do ustawień to gra zwykle ustawia się sama tzn. dopasowuje się do wymagań i ustawia na wysokich, średnich lub niskich. W przypadku cs będziesz musiał sam ustawić niskie ustawienia bo przy uruchomieniu ustawi pewie na maxa. I jak grać to tylko na zasilaczuu bo bez może odpalać się na zintegrowanej grafice. 

Link to post
Share on other sites

Ok dzieki ale moje pytanie bylo troche inne. Czy bedzie potrzeba aby 300 fps w cs na niskich wyciagnac zrobic te rzeczy tzn ustawic w nvidia maksymalna wydajnosc , synchronizacja wylaczona, w baterii w opcji tez maksymalna wydajnosc. Czy nie bedzie to potrzebne aby 300 fps wyciagnac? I 2 pytanie czy bede musial sam pobrac sterowniki czy beda juz automatycznie po zakupie

Link to post
Share on other sites

Jeżeli koniecznie musi być MSI, to polecam:

http://www.x-kom.pl/p/260923-notebook-laptop-173-msi-gt72-dominator-pro-i7-6700hq-8gb-1000-gtx980m.html

 

Do tego dysk SSD - w odpowiednim dziale Tobie doradzą, jaki model kupić.

 

Wydajność mobilnych kart graficznych:

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Link to post
Share on other sites

Ok dzieki ale moje pytanie bylo troche inne. Czy bedzie potrzeba aby 300 fps w cs na niskich wyciagnac zrobic te rzeczy tzn ustawic w nvidia maksymalna wydajnosc , synchronizacja wylaczona, w baterii w opcji tez maksymalna wydajnosc. Czy nie bedzie to potrzebne aby 300 fps wyciagnac? I 2 pytanie czy bede musial sam pobrac sterowniki czy beda juz automatycznie po zakupie

Wszystko będzie tak jak producent to zmontował jak system był stawiany 2 miechy temu to sterowniki będą z przed dwóch miesięcy 

 

na pierwsze pytanie masz odpowiedz powinno być tak skonfigurowane jak założyli to konstruktorzy sprzętu. Maksymalna wydajność na zasilaczu oszczędzanie energii na baterii 

Link to post
Share on other sites

Ponieważ do gier wystarczy 8 GB pamięci RAM, a dysk SSD zdecydowanie lepiej kupić oddzielnie. Montowane fabrycznie przeważnie nie są zbyt opłacalne.


Autor wybrał laptopa bez systemu, więc sterowniki dostanie na płycie, ale warto podkreślić, że najbardziej opłaca się je pobrać, aby mieć najnowsze.

Link to post
Share on other sites

Ok dziękuję wam za odpowiedź, a bo jak nie znam się gdzie moge pobrać sterowniki itp. wystarczy jak pobiorę np. program driver booster i on pobierze za mnie sterowniki? jeśli tak to mam pytanie jeszcze jedno czy pobierze on dobre sterowniki i nie będzie tak, że laptop w grach będzie miał mniej fpsów, niż bez tych sterowników

Link to post
Share on other sites

Nvidia 

 

Wersja mobilna sterowników 

 

Strona intela chipset płyt głównej 

 

Najpierw to zainstaluj sterowniki od producenta bo na 99% będą stabilne 

 

Bez sterowników nie będzie zabawy odpali się tylko windows.

 

Może nie być sterowników do karty graficznej lub muzycznej 

 

Zasada prosta jak bzykanie i jeżdżenie na rowerze 

 

Rozpakowujesz lapka instalujesz windows instalujesz sterowniki i oprogramowanie producenta (to bym olał lub zainstalował z ciekawości co tam jest)

 

Testujesz w 3d marku i grach sprawdzasz temperatury i masz pewność że wszystko działa 

 

Nowsze sterowniki instalujesz jak wychodzą by sprawdzić czy coś poprawili z wydajnością i stabilnością jak jest mało wydajny nie stabilny wracasz do poprzedniego albo czekasz na poprawione rewizje 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Czyli tylko chipseta mam zainstalować nic więcej? a jak nie bede miec sterownikow do karty graficznej to w grach nie bedzie wyskakiwal blad ze nie mam sterownikow? i ps. ten program driver booster jest zly? bo on podobno pobiera wszystkie sterowniki ktorych brakuje?

 

Zasada prosta jak bzykanie

 

 

Bardzo fajne określenie :) lubię takie bardzo

Link to post
Share on other sites

Sterowniki masz na płycie z lapkiem ja bym zainstalował wszystko co tam jest i się pobawił lapkiem 

 

Potem możesz sprawdzić wersje sterownika grafiki jak jest nowszy to go zainstalować i sprawdzić czy coś dobrego wnosi 

 

Jak korzystasz z tego programu i nie robi nic złego to czego nie tylko pamiętnej to jest laptop 

 

Sterowniki na 99% zassa sam windows z update jeśli mowa o win 10 ale nie do wszystkiego będą sterowniki 

Link to post
Share on other sites

Czyli ja sterowniki będe musiał pobrać stąd? http://www.msi.com/product/notebook/support/GT72-6QE-DOMINATOR-PRO-G.html#down-driver

i karte graficzna stąd https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl??

dobre to sa zrodla? i czy jak poinstaluje wszystko z tych 2 stron to beda wszystkie stery czy jakiegos sterownika na tych stronach zauwazyliscie ze nie ma i bede musial szukac osobno?


Sterowniki masz na płycie z lapkiem ja bym zainstalował wszystko co tam jest i się pobawił lapkiem 

 

Potem możesz sprawdzić wersje sterownika grafiki jak jest nowszy to go zainstalować i sprawdzić czy coś dobrego wnosi 

 

Jak korzystasz z tego programu i nie robi nic złego to czego nie tylko pamiętnej to jest laptop 

 

Sterowniki na 99% zassa sam windows z update jeśli mowa o win 10 ale nie do wszystkiego będą sterowniki 

Czyli jak odpale automatycznie zainstalowany windows update i zrobie aktualizacje to mi sam pobierze wszystkie najnowsze sterowniki?

Link to post
Share on other sites

Ok to dziękuję wam juz wszystko rozumiem a powiedzcie mi ostatnie 2 rzeczy i bedziecie mogli byc bardzo z siebie dumni ze pomogliscie kolejnej sierocie która nie ogarnia zbytnio tego :) 1. To po co jest ten windows update? musze wejsc w niego i dac zeby aktualizowalo ? czy nie jest to potrzebne 2. Jak widac w msi driver jest tylko win 10 64 bit akurat ja go miec bede ale jak wchodze to jest tutaj tak: http://imgur.com/AEJ1ZsEi jak widac jest np. 2x do pobrania VGA 2x Intel rapid storage technology. To ja mam pobierac te 2x vga i 2x intel... czy 1x vga tego najnowszego i 1x intela najnowszego

Link to post
Share on other sites

Czyli ogólnie windows update opłaca się robić aktualizacje? wpłynie to pozytywnie na pracę laptopa tak? 

Czyli mam pobierać 1x ale najnowszego ok to spoko bo w takim razie dosyć mało tych sterowników jest myślałem, że będzie więcej

I ten windows update nie ma nic wspólnego ze sterownikami?

Edytowane przez teku12
Link to post
Share on other sites

Update tez ma sterowniki.

Najlepszym źródłem nowych sterowników są strony producenta układów w przypadku twojej mobilnej karty graficznej strona Nvidia 

 

Czekaj na sprzęt stawiaj windoze instaluj sterowniki i graj testuj w razie problemów odwiedź ten temat i tyle teraz to gdybanie 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...