Skocz do zawartości

SteelSeries Rival - problem z firmware (koniecznie zajrzyj, jeśli jesteś użytkownikiem)


Recommended Posts

Wielu użytkowników Rivala zaczęło skarżyć się na problemy z działaniem sensora po aktualizacji firmware do 1.16. Na najnowszej wersji 1.18 również nie jest idealnie, ponieważ feeling wydaje się bardzo ociężały, a kursor "pływa". SteelSeries jest świadome tego problemu, jednak póki co nie zostało to jeszcze naprawione.

 

Dla użytkowników, którzy zauważyli problemy z działaniem sensora piszę poradnik, jak to naprawić i przywrócić firmware do optymalnej wersji. ;)

 

1. Usuwamy SteelSeries Engine, jeśli mamy go zainstalowanego. Dla pewności można sprawdzić najpierw, czy na pewno mamy wadliwą wersję firmware (prawy górny róg -> settings -> about).

 

2. Pobieramy SS Engine 3.1.4 - http://www.mediafire.com/download/kwiu02y47vew1gx/SteelSeriesEngine3.1.4Setup+-+0.150.0.0+FW.exe

 

3. Downgrade'ujemy firmware do wersji 0.150.0.0. Jak to zrobić? Po włączeniu programu pod obrazkiem z Rivalem pojawi się nam czerwony pasek w który musimy kliknąć, żeby wgrać nowe (stare) firmware. W czasie instalacji myszka zacznie mrugać na niebiesko.

 

4. Usuwamy SS Engine.

 

5. Teraz możemy wgrać dowolne firmware. Zalecam wersję 1.4.0.0, którą możemy pobrać stąd - http://downloads.steelseriescdn.com/drivers/engine/SteelSeriesEngine_3.2.1.exe

 

6. Procedura jest dokładnie taka sama jak w punkcie trzecim.

 

7. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, w zakładce "About" powinna widnieć wersja fw: 1.4.0.0.

 

8. Cieszymy się, że sensor w naszym Rivalu znowu działa tak, jak powinien. :D

 

Jeśli masz jakieś/pytania problemy podczas instalacji (u niektórych podczas wgrywania firmware mogą wyskakiwać błędy, że myszka nie jest podłączona), to śmiało pytaj w tym temacie. ;)

 

Link do tematu z Reddita - https://www.reddit.com/r/steelseries/comments/3rbw3n/rival_firmware_fix/

Edytowane przez worm
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem wczoraj Rivala 300 - nie fade, zwykłego. By zobaczyć co się zmieniło. Wszystko nawet, nawet, gumy widać zupełnie inne. Przyciski nadal różne miedzy lewym a prawym znaczna różnica w feelingu.

 

Ale jest problem. Aktualizacja Firmware w ogóle nie działa. Pasek staje na 0% i wywala błąd, że aktualizacja się nie powiodła. Nic nie pomaga i nie daje rozwiązań, również szukałem rozwiązań na reddicie czy google, ale ludzie piszą nawet do supportu steelseriesa i pozostają bez odpowiedzi po miesiącu oczekiwań...  Jak dla mnie to trochę strzał w stopę ze strony SS.

 

Firmware Version: 0.38.0.0

Software Version: 3.6.2

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Pobrałeś 3.1.4?

@2up

 

Na reddicie panowie od SteelSeries mówią, że aktualnie nie mają czasu na pewne sprawy. Czym są zajęci, nie wiadomo. %-)

Podobno Rival 300 ma inny firmware niż normalny Rival, dlatego w tym problem (wyczytałem z reddita)

 

@Taak, też czytałem tą odpowiedź od pracownika steelseries, który napisał, że aktualnie nie mają czasu by naprawić tego, czy coś tam... po prostu ręce się zapadają. A czytałem że są i lepsze anomalie, gdzie myszka się sama odłącza, albo że działa tylko na porcie USB 3.0, czy też skacze na podkładkach materiałowych.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

@2up

 

Jaką masz wersję fw (w zakładce "about" masz napisane)?

 

@up

 

Ogólnie miałem tego 300 w dłoni i IMO guma w zwykłym jest przyjemniejsza w dotyku. Przyciski główne trochę inne, nie powiedziałbym, że lepsze. Ogólnie to swojego Rivala kupiłem z myślą o sprzedaży po paru tygodniach i kupnie odświeżonej EC2-A, ale tak mi się spodobał, że na razie go zostawiam. :D

Link to post
Share on other sites

@2up

 

Jaką masz wersję fw (w zakładce "about" masz napisane)?

 

@up

 

Ogólnie miałem tego 300 w dłoni i IMO guma w zwykłym jest przyjemniejsza w dotyku. Przyciski główne trochę inne, nie powiedziałbym, że lepsze. Ogólnie to swojego Rivala kupiłem z myślą o sprzedaży po paru tygodniach i kupnie odświeżonej EC2-A, ale tak mi się spodobał, że na razie go zostawiam. :D

Właśnie, masz obecnie Rivala normalnego czy 300?

 

Ja mam tego 300 i mimo że wszystko to samo, to czuję różnice w przyciskach od starego Rivala normalnego. Gumy po bokach mi nie przeszkadzają, ważne że te w 300 są dużo twardsze (jak twardy plastik) nie ścierają się (wkońcu...)

 

Chyba go oddam, i właśnie czekam na EC2-A na Omronach, którego na milion procent będę próbował złapać. Ciekawe kiedy trafią w Polsce do sklepów, zagranicą już są dostępne do zakupienia.

Link to post
Share on other sites

Zwykłego. Nie widziałem powodu, żeby wydawać 80 zł więcej na praktycznie to samo. ;)

80zł więcej za syf z bugami i problemem aktualizacji jakiegokolwiek firmware.. Nawet downgrade nie działa. Świetnie.

 

W rivalu 300 gdy odpalam 3.1.4 od SS Engine to nie wykrywa mi w ogóle myszki. Świetnie x2.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...